18 Ocak 2015, Pazar 17:09:53

KOKPİTTE KAVGA ŞOKU!

Hindistan'da Air India Havayolları'na ait bir uçağın kokpitinde, pilot ile uçuş mühendisi arasında yaşanan kavga sonucu uçuş 3 saat gecikmeli yapılabildi.
  • Ben ucagi hazirlarimda senin icin degil sirketim icin baba sefere gidermis gorende bagdat 'i fethedecek sanir.Yolcu tasiyorsun sen arkadasim bizim servis soforude artist senin gibi zannedersinki o olmasa sirket batacak hepmiz patron icin calisiyoruz onlarda paramizi veriyor.sen nesinki amacin yolcu tasimak unutma soforluk yapiyorsun unutma artist.
  • Burada yazılan yorumları gerçek kişilerin yazdığını sanmıyorum. Ben kesinlikle yazılan yorumların gerçeği yansıttığına inanmıyorum. Son zamanlarda iki birim arasında bu tarz çatışma çok nadir gördüm. Eskiden asker kökenli pilotlar kendilerini sivil yaşama adapte edemediğinden kaynaklı olaylar sık oluyordu. Şimdi herkes ekmek davası peşinde. Konumunu koruma derdinde. Ne teknisyenin yaptığı iş pilotu ilgilendirir ne de pilotun yaptığı iş teknisyeni. Kimse kendi yetki ve sorumluluğu sınırından öteye gidemez. Neticede bütün herkes asıl patrona çalışıyor. Keyfe keder uçağı kimse uçurmuyorum diyemez. Kaos çıkaranı hiçbir yerde tutmazlar. Kimse kendini kaf dağında görmesin.
  • Beyler uçak düşünce herkes ölüyo ayrım yok kavgaya da gerek yok :))
  • teknik camiadaki arkadaşlara önerim sakin olsunlar, uçağın yerdeki kontrolü bizde. kokpit veya kabin ekibi ne derse desin akıllı ve kurallara hakim bir teknisyen hiçbir sorun yaşamaz. kokpit ekibi egosuyla haraket eder, bunu unutmayın.uçağı terkederken o çöpünü de al, yoksa diğer arkadaşın alıyor.

Hindistan yerel medyasında yer alan habere göre, Chennai şehrinde, Fransa'nın başkenti Paris'e gidecek Boeing 787 Dreamliner tipi uçağın pilotu ile uçuş mühendisi arasında kavga yaşandı.

Kaptan pilot Manick Lal'ın teknik personelin uçuş hazırlıklarını geciktirmesine kızdığı ve bunun sonucu uçuş mühendisi V. T. Kannan ile tartıştığı bildirildi. Pilotun ayrıca kokpite çok fazla kişinin girmesinden de rahatsızlık duyduğu ifade ediliyor. Yaşanan tartışmada ise pilot Lal'ın yumrukladığı mühendis Kannan'ın hastaneye kaldırıldığı kaydedildi. Havayolu olayla ilgili soruşturma başlatırken, pilot Lal da açığa alındı.

Habere göre dün Chennai'ye Mumbai şehrinden gelen uçak, 09.45'te de başkent Yeni Delhi'ye uçması gerekiyordu. Ancak kokpitte kavga sonucu uçuş 3 saat gecikme ile başka bir pilotla yapılabildi. 120 yolcu çileli bekleyişin ardından gecikmeli olarak Yeni Delhi'den Paris'e gidebildi. (Zaman)

KOKPİTTE KAVGA ŞOKU!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (56)

Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Ben ucagi hazirlarimda senin icin degil sirketim icin baba sefere gidermis gorende bagdat 'i fethedecek sanir.Yolcu tasiyorsun sen arkadasim bizim servis soforude artist senin gibi zannedersinki o olmasa sirket batacak hepmiz patron icin calisiyoruz onlarda paramizi veriyor.sen nesinki amacin yolcu tasimak unutma soforluk yapiyorsun unutma artist.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android ~ 3 yıl önce
Bul o zaman pilot da şoförlük yapsınlar...
Fake hesaplar ~ 3 yıl önce
Burada yazılan yorumları gerçek kişilerin yazdığını sanmıyorum. Ben kesinlikle yazılan yorumların gerçeği yansıttığına inanmıyorum. Son zamanlarda iki birim arasında bu tarz çatışma çok nadir gördüm. Eskiden asker kökenli pilotlar kendilerini sivil yaşama adapte edemediğinden kaynaklı olaylar sık oluyordu. Şimdi herkes ekmek davası peşinde. Konumunu koruma derdinde. Ne teknisyenin yaptığı iş pilotu ilgilendirir ne de pilotun yaptığı iş teknisyeni. Kimse kendi yetki ve sorumluluğu sınırından öteye gidemez. Neticede bütün herkes asıl patrona çalışıyor. Keyfe keder uçağı kimse uçurmuyorum diyemez. Kaos çıkaranı hiçbir yerde tutmazlar. Kimse kendini kaf dağında görmesin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Beyler uçak düşünce herkes ölüyo ayrım yok kavgaya da gerek yok :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
technic01 ~ 3 yıl önce
teknik camiadaki arkadaşlara önerim sakin olsunlar, uçağın yerdeki kontrolü bizde. kokpit veya kabin ekibi ne derse desin akıllı ve kurallara hakim bir teknisyen hiçbir sorun yaşamaz. kokpit ekibi egosuyla haraket eder, bunu unutmayın.uçağı terkederken o çöpünü de al, yoksa diğer arkadaşın alıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000