27 Ocak 2013, Pazar 10:27:34

KOKPİTİN DİKKATİ TEHLİKEYİ ÖNLEDİ

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Zürih uçuşunu gerçekleştireceği sırada pistte bulunan kuşlar nedeniyle uçuş yaklaşık yarım saat gecikmeli kalkış yaptı.
  • Motorun onune kumes teli konulsa motora kus girme problemi kalmaz. Neden dusunmuyorlar boyle cozumleri.
  • Flight simülatör oyunu ile reel hayatı karıştırmış bazılar. Kalkış 3 dk iniş 8 yanı toplamda 11 dk riskli anlardır o sırada kuş motora hasar verirse kaptanın geri dönmesi için çok az vakti vardır ve yapamazsa sonuç üzücü olur. Motor durmasa bile tek bir kuş bile kompresörlere zarar verir buda maddi sorundur ve uçuşun selamati için geri dönülmesi gerekir. Burda kaptan doğru karar vermişte SORUN THY BU KARARLARS NE DIYOR CUNKU TK DÜŞSEDE SEN UÇ NE DE OLSA SUÇU FİRMAYA ATARIX YASALAR BİZDEN YANA TAZMİNATIDA DEVLETTEN ALIR AİLELERE ÖDERİZ NOLUCAK YETERKİ SEN UÇ PARA CEPLERE!!
  • globally fosun gündemde kalma çabaları...globally reklam
  • Güzel kardeşim. Ona kuş deyip geçmiceksin. Motoruna girerse dua etmeye başla

Atatürk Havalimanı’ndaki kuşlar bu sefer pisti işgal edince Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Zürih seferini gerçekleştiren uçağı, gecikmeli olarak kalkış yaptı.

TK1909 sayılı seferiyle İstanbul’dan Zürih’e uçmak üzere pist başına gelen A321-200 tipi yolcu uçağı, pilotların pist üzerindeki kuşları fark etmesiyle büyük bir tehlikeden kurtuldu.

Pist üzerinde kuşların bulunduğunu kuleye rapor eden pilot ve kule görevlerinin yaptığı görüşmelerin ardından duruma müdahale edildi. Kuşların pistten çıkarılmasından sonra Türk Hava Yolları’na ait yolcu uçağı,  yaklaşık yarım saatlik bir gecikmeyle sorunsuz bir şekilde İstanbul-Zürih seferini gerçekleştirmek üzere havalanabildi.

Öte yandan, uçuş ekibi kendilerinden önce havalanan uçağın da kuşlara çarptığını da bildirdi.

İşte uçuş ekibi ile kule arasında geçen o konuşmalar...

KOKPİTİN DİKKATİ TEHLİKEYİ ÖNLEDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

kumes teli ~ 5 yıl önce
Motorun onune kumes teli konulsa motora kus girme problemi kalmaz. Neden dusunmuyorlar boyle cozumleri.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yarasa ~ 5 yıl önce
Flight simülatör oyunu ile reel hayatı karıştırmış bazılar. Kalkış 3 dk iniş 8 yanı toplamda 11 dk riskli anlardır o sırada kuş motora hasar verirse kaptanın geri dönmesi için çok az vakti vardır ve yapamazsa sonuç üzücü olur. Motor durmasa bile tek bir kuş bile kompresörlere zarar verir buda maddi sorundur ve uçuşun selamati için geri dönülmesi gerekir. Burda kaptan doğru karar vermişte SORUN THY BU KARARLARS NE DIYOR CUNKU TK DÜŞSEDE SEN UÇ NE DE OLSA SUÇU FİRMAYA ATARIX YASALAR BİZDEN YANA TAZMİNATIDA DEVLETTEN ALIR AİLELERE ÖDERİZ NOLUCAK YETERKİ SEN UÇ PARA CEPLERE!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dc3 ~ 5 yıl önce
globally fosun gündemde kalma çabaları...globally reklam

Yanıtla

Kalan karakter 1000
37 ~ 5 yıl önce
Güzel kardeşim. Ona kuş deyip geçmiceksin. Motoruna girerse dua etmeye başla

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000