22 Ekim 2009, Perşembe 11:25:09

Kokpit kokpit olalı böyle uçuş ekibi görmedi

Ürdün Kraliyet Havayolları tarafından başkent Amman'dan Yunanistan'ın başkenti Atina'ya yapılan bir uçuş hem ülkenin hemde dünyanın havacılık tarihine geçti.
  • Ama Dünya için sıradan bir olay. Bir yorumcu arkadaş 8 Mart'taki SunExpress uçuşundan bahsetmiş, o uçuştan yıllar önce yine SunExpress'te Kpt. Alev Hottin ve F/O Mualla Jonkman komutasında çook full bayan kabin memurlu uçuşlar yapıldı. Her iki pilot da hala SunExpress'de Kaptan olarak görev yapıyorlar ve gece, gündüz, yağmur, kar, sis, pus demeden başarıyla kariyerlerini devam ettiriyorlar.
  • ya bu ne herkes anormal bişeymiş gibi yorumlar yapmış. bu işin kadını erkeği mi var. erkeklerin egoları mı kabardı yine ne .kabul edin artık ....
  • Yetki verilirse birçok uçak kendi başına inip kalkabilecek donanıma sahiptir. havaalanlarıda aynı donanıma sahip olursa körüğe kadar uçak autopilotta gidebilir. ama bir çok ülke sivil havacılığı buna izin vermiyor.dolaysı ile uçakalrın bu özellikleri deactive ediliyor(iptal ediliyor) İnsan kontrolu ve önceliği istiyorlar. acil durumda müdahae edilsin vb gibi durmlar içinde bir tane observer pilot ile ilerde uçulabilir. kanısndayım.
  • hocam kaptan olmadan uçabilir de kaptan olmadan inemeyebilir :)))

Kaptan pilot Carol Rabadi ve ikinci pilot Hadeel Khamash yönetiminde yapılan uçuşta tüm mürettebat kadındı. 6 kadının yer aldığı uçuş dünya tarihine geçmiş oldu.

Kaptan pilot Rabadi ülkenin en başarılı pilotlarından biri olarak gösteriliyor. 100 yolcunun yer aldığı uçuşu yöneten Rabadi 6 yıl ikinci pilot olarak görev aldı. Rabadi ülkesinde kaptan pilot unvanı verilen üçüncü kadın pilot. Uçuş sırasında uçuşun tamamen kadınlar tarafından yönetildiğinden habersiz olan yolcuların bir kısmı inişten sonra gayet güzel bir uçuş yaşadıklarını söyledi.

Pilot

(Sabah)

Kokpit kokpit olalı böyle uçuş ekibi görmedi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

Misafir ~ 9 yıl önce
Ama Dünya için sıradan bir olay. Bir yorumcu arkadaş 8 Mart'taki SunExpress uçuşundan bahsetmiş, o uçuştan yıllar önce yine SunExpress'te Kpt. Alev Hottin ve F/O Mualla Jonkman komutasında çook full bayan kabin memurlu uçuşlar yapıldı. Her iki pilot da hala SunExpress'de Kaptan olarak görev yapıyorlar ve gece, gündüz, yağmur, kar, sis, pus demeden başarıyla kariyerlerini devam ettiriyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
ya bu ne herkes anormal bişeymiş gibi yorumlar yapmış. bu işin kadını erkeği mi var. erkeklerin egoları mı kabardı yine ne .kabul edin artık ....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Yetki verilirse birçok uçak kendi başına inip kalkabilecek donanıma sahiptir. havaalanlarıda aynı donanıma sahip olursa körüğe kadar uçak autopilotta gidebilir. ama bir çok ülke sivil havacılığı buna izin vermiyor.dolaysı ile uçakalrın bu özellikleri deactive ediliyor(iptal ediliyor) İnsan kontrolu ve önceliği istiyorlar. acil durumda müdahae edilsin vb gibi durmlar içinde bir tane observer pilot ile ilerde uçulabilir. kanısndayım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
hocam kaptan olmadan uçabilir de kaptan olmadan inemeyebilir :)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000