19 Ağustos 2016, Cuma 22:29:05

KKTC'deki kontrolör grevi sona erdi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde yaklaşık bir buçuk saat önce başlayan kontrolörlerin grevi bakanlar kurulunun erteleme kararıyla sona erdi.
  • http://www.kibrispostasi.com/index.php/cat/35/news/198531/PageName/KIBRIS_HABERLERI
  • Grev bir haktır. Grev yapanlar ancak son raddeye geldiğinde bu çareye başvurur, asıl sorumlu sorumsuz olan üst kademedir. Biraz insan odaklı düşünün bir şey kaybetmezsiniz.
  • Feto Kıbrıs'a da sizmis ise orası da karışır Bu ne ki ... dikkatli olsun herkes...
  • Kıbrıs kadar çöp bi yer yok sanırım. Rahat insanlar, çalışma saatleri bile daha az. Uyumayi seviyorlar. Bazen atalarımız bunlar icin mi savasmis diyorum üzülüyorum

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası bu akşam saat 21.00'en itibaren 10 saatlik greve başladıklarını açıklamıştı.

Son gelen bilgilere göre KKTC Bakanlar Kurulu kararıyla grev 90 gün ertelendi. Saat 21.00'da başlayan hava trafik kontrolörleri grevi Bakanlar Kurulu kararıyla resmen sona erdi ancak erteleme kararı fiilen grevin başlamasından 80 dakika sonra alınsa da kontrolörlere ulaşmadığı için grev gece yarısına kadar sürdü. Greve sadece yaklaşma  ve kule kontrol girdi. Kalkışlar durdu. Havadaki uçaklar indirildi.

İkiTürk Hava Yolları uçağı inmeleri halinde greve takılacaklarını düşünerek uzun süre havada tur attı ancak o iki uçak da Ercan Havalimanı'na inişlerini yaptı. Grev sona erdikten sonra seferler kaldığı yerden devam etti. 

KKTC'deki kontrolör grevi sona erdi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

girneli ~ 2 yıl önce
http://www.kibrispostasi.com/index.php/cat/35/news/198531/PageName/KIBRIS_HABERLERI

Yanıtla

Kalan karakter 1000
terminatör ~ 2 yıl önce
Grev bir haktır. Grev yapanlar ancak son raddeye geldiğinde bu çareye başvurur, asıl sorumlu sorumsuz olan üst kademedir. Biraz insan odaklı düşünün bir şey kaybetmezsiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
aman dikkat ~ 2 yıl önce
Feto Kıbrıs'a da sizmis ise orası da karışır Bu ne ki ... dikkatli olsun herkes...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
king ~ 2 yıl önce
Elinize bir kemik verdiler ya 10 yıl onunla oynarsınız artık.
Şaşırmadık ~ 2 yıl önce
Kıbrıs kadar çöp bi yer yok sanırım. Rahat insanlar, çalışma saatleri bile daha az. Uyumayi seviyorlar. Bazen atalarımız bunlar icin mi savasmis diyorum üzülüyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Muz Cumhuriyeti ~ 2 yıl önce
Olay bu kadar basit degil. Atalarimiz bunlar icin savasmadi..... Bambaska geopolitik nedenlerden dolayi savastilar. 120,000 Kibrisli Turkler icin savasmadi. Tarihi okuyup gercekleri arastirmanizi oneririm sevgili dostum.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000