18 Temmuz 2018, Çarşamba 12:01:37

KKTC Anadolujet uçağını istiyor

KKTC Bayındırlık ve Taşımacılık Bakanı Tolga Atakan, Türk Hava Yolları'nın alt markası olan Anadolu Jet'in Ercan Havalimanı'nda bulunan uçaklarından birine sahip olması için görüşmelerin devam ettiğini belirtti.
  • KTHY sirketinden hatirladigim kadariyla asiri fazla, tembel,siyasi torpilli personeliyle ucaklar full ucsa bile zarar ediyordu,Bilal Eksi kurtarmak icin gitti,personel azaltilmadan sirket yurumez dediydi,sendikasi ve personal karsi cikti,iflas etti,herkes issiz kaldi.
  • Bırak yatıyı Ercan denilen meydana uçak indiğine şükür edin. O ücretlerle ilave sefer falan kimse yapmaz. Civarın en kötü işletilen havaalanı kategorisine girdiniz. Tebrikler
  • Kibris basli basina bir zarar adasi. Yerine geldigi zaman Turk uz dahi diyemiyorlar. Biz Kiprisliyiz derler. Her sey Turkiye den bekleniyor. Az yiyin truzim ve kumar paralarini yoplayip kendi hava yolunuzu kurun. Bir ise yaramadiginiz gibi baskalarinida engellemeyin. Kiprisli bakan...
  • Niye KKTC icin hep “alt markalar” “low costlar”.... Kendi hava yolunu batirip bunlara teslim olmussunuz. Bir handling sirketini bile yonetemiyorsunuz. Ya adam gibi duzgun bir hava yolu kurun ya da bir kac ayda bir sacma sapan fikirler uretmeyin.

KKTC Bayındırlık ve Taşımacılık Bakanı Tolga Atakan, Türk Hava Yolları'nın alt markası olan Anadolu Jet'in Ercan Havalimanı'nda bulunan uçaklarından birine sahip olması için görüşmelerin devam ettiğini ve bunun da uçuşun KKTC'de başlayıp biteceği anlamına geldiğini söyledi.

KKTC'li Bakan Atakan, bu görüşmelerin olumlu sonuçlanması durumunda, Ankara, Antalya, İzmir, Hatay ve Adana gibi destinasyonlara uçuş sıklığının artabileceğini söyledi.

Atakan, tüm kabine üyelerinin bulunduğu önceki gün düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin yüksek bilet fiyatları konusundaki soruya verdiği cevapta, havayolu sektöründe tüm maliyetlerin döviz cinsinden olduğunu ve dövizdeki artışın bilet fiyatları üzerinde olumsuz bir etki yarattığını ifade etti.

Atakan, KKTC'ye gelen uçak sayısını arttırmak için çalıştıklarını, ancak mevcut havalimanının sadece belirli sayıda uçağa hizmet verebileceğini söyledi. Atakan, yeni havalimanı açılıncaya kadar neler yapılabileceğini ve Türkiye Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile temas halinde olduğunu belirtti.

Bakan, hem İstanbul’daki havalimanlarındaki yoğun trafik nedeniyle, oradaki uçuş sayısını arttırmanın imkansız olduğunu hatırlattı. 2018-2019 kış yarıyılı başladıktan sonra talebi karşılamak için üniversite öğrenci taşımacılığı üzerinde çalıştıklarını söyledi. 

KKTC Anadolujet uçağını istiyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

Dokuz koyden kovulan ~ 1 ay önce
KTHY sirketinden hatirladigim kadariyla asiri fazla, tembel,siyasi torpilli personeliyle ucaklar full ucsa bile zarar ediyordu,Bilal Eksi kurtarmak icin gitti,personel azaltilmadan sirket yurumez dediydi,sendikasi ve personal karsi cikti,iflas etti,herkes issiz kaldi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yatı Matı ~ 1 ay önce
Bırak yatıyı Ercan denilen meydana uçak indiğine şükür edin. O ücretlerle ilave sefer falan kimse yapmaz. Civarın en kötü işletilen havaalanı kategorisine girdiniz. Tebrikler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aytenin yeri ~ 1 ay önce
Kibris basli basina bir zarar adasi. Yerine geldigi zaman Turk uz dahi diyemiyorlar. Biz Kiprisliyiz derler. Her sey Turkiye den bekleniyor. Az yiyin truzim ve kumar paralarini yoplayip kendi hava yolunuzu kurun. Bir ise yaramadiginiz gibi baskalarinida engellemeyin. Kiprisli bakan...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Winston ~ 1 ay önce
Niye KKTC icin hep “alt markalar” “low costlar”.... Kendi hava yolunu batirip bunlara teslim olmussunuz. Bir handling sirketini bile yonetemiyorsunuz. Ya adam gibi duzgun bir hava yolu kurun ya da bir kac ayda bir sacma sapan fikirler uretmeyin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KKTC ~ 1 ay önce
KKTC’de yolcu potansiyelinin onemli bir kismi ogrenciler ve askerler. Dolayisiyla ucuz ucuslar daha cok talep goruyor.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000