14 Ocak 2018, Pazar 12:18:31

Havalimanı pisti kısa süre önce bakıma alınmıştı!

Ankara'dan Trabzon Havalimanı'na dün akşam inişi sırasında Pegasus Havayolları'na ait bir yolcu uçağının pist dışına çıkması ile gündeme gelen Trabzon Havalimanı pisti geçtiğimiz Kasım ayında bir ay boyunca bakıma alınmıştı.
  • Tüm pilotlar Trabzon havalimanını avuçlarının içi gibi biliyor.Bundan eminiz.Ve eminim o kaptan bu meydana daha önce defalarca uçuş yapmıştır.Eğer varsayımda bulunacaksanız pilotun niçin deniz istikametine döndüğünü düşünmeniz gerekli.Düşünsenize defalarca iniş yaptığınız meydan..Ben teknik bir arıza olduğunu düşünüyorum.çünkü bu pilot kimbilir bu meydana kaç kere indi..ben pilot değilim ama bir pilot kolay yetişmiyor sanırım.tecrübesiz bile olsalar bunun eğitimini almış ve yetkin kişiler pilotlar.belki de uçak teknik bir sebepten kontrolden çıktı.sadece pilot hatasıdır diye kestirip atmak için erken oldugunu düşünüyorum.geçmiş olsun herkese
  • HAVALİMANININ ( X ) YERİNDE GÖREV YAPANLAR BİLE NEREDEYSE UÇUCULAR.ALLAH BİZE HİÇ BİR ŞİRKETİMİZE BÜYÜK KAZA YAŞATMASIN. KAZADAN 15 DAKİKA SONRA NEDENLERİNİ AÇIKLARIZ EVELALLAH. KARGOCU OLALIM, YER PERSONELİ OLALIM FARKETMEZ.YAHU BİRAZ BEKLEYİN. ALLAH ŞÜKÜR CAN KAYBI YOK. KIRIMIN NEDENİNİ AÇIKLARLAR. AÇIKLANANA AKLIMIZ ERMEZ İSE, O ZAMAN BİLGİSİ OLANLAR GÖRÜŞLERİNİ SERGİLER.GEÇMİŞ OLSUN CÜMLEYE.
  • Frenleme esnasında, beklenen yavaşlayan ivmede azalma olursa vücut bunu hızlanma olarak algılar.
  • Tabii ki teknik bir problem ihtimali var. Flight Data Recorder verilerinden steering handle position, brake pressure, thrust lever position, N1, N2, Heading parametrelerine bakılarak olayın sebebinin pilot hatasını yoksa teknik problem mi olduğu anlaşılabilir. Sanki cepte dönüşü sağa yapacakken sola yapmış gibi duruyor. Cepte belki de dönüş yaparken motor gaz kolları ters yönde asimetrik kumanda verilmiş olabilir. Ersek’i kimseye bir şey olmamış herkese geçmiş olsun.

Ankara'dan Trabzon Havalimanı'na dün akşam inişi sırasında Pegasus Havayolları'na ait bir yolcu uçağının pist dışına çıkması ile gündeme gelen Trabzon Havalimanı pisti geçtiğimiz Kasım ayında bir ay boyunca bakıma alınmıştı.

Pist başı dönüş cebinin büyütülmesi projesi kapsamında başlayan çalışmalar 1 Kasım ile 1 Aralık 2017 tarihleri arasında 1 ay boyunca sürmüştü. Her yıl yaklaşık 4 milyon kişinin kullandığı Trabzon Havalimanı’nda yapılan çalışmalar esnasında 1 ay boyunca saat 11.00-16.00 arası havalimanı uçuş trafiğine kapanmıştı. Uçuşlar çalışmaların tamamlanmasının ardından 1 Aralık 2017 tarihinde havalimanı trafiği rutin seyrine dönmüştü.Havalimanı pisti kısa süre önce bakıma alınmıştı!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (43)

Job ~ 6 ay önce
Tüm pilotlar Trabzon havalimanını avuçlarının içi gibi biliyor.Bundan eminiz.Ve eminim o kaptan bu meydana daha önce defalarca uçuş yapmıştır.Eğer varsayımda bulunacaksanız pilotun niçin deniz istikametine döndüğünü düşünmeniz gerekli.Düşünsenize defalarca iniş yaptığınız meydan..Ben teknik bir arıza olduğunu düşünüyorum.çünkü bu pilot kimbilir bu meydana kaç kere indi..ben pilot değilim ama bir pilot kolay yetişmiyor sanırım.tecrübesiz bile olsalar bunun eğitimini almış ve yetkin kişiler pilotlar.belki de uçak teknik bir sebepten kontrolden çıktı.sadece pilot hatasıdır diye kestirip atmak için erken oldugunu düşünüyorum.geçmiş olsun herkese

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AYIPTIR ~ 6 ay önce
HAVALİMANININ ( X ) YERİNDE GÖREV YAPANLAR BİLE NEREDEYSE UÇUCULAR.ALLAH BİZE HİÇ BİR ŞİRKETİMİZE BÜYÜK KAZA YAŞATMASIN. KAZADAN 15 DAKİKA SONRA NEDENLERİNİ AÇIKLARIZ EVELALLAH. KARGOCU OLALIM, YER PERSONELİ OLALIM FARKETMEZ.YAHU BİRAZ BEKLEYİN. ALLAH ŞÜKÜR CAN KAYBI YOK. KIRIMIN NEDENİNİ AÇIKLARLAR. AÇIKLANANA AKLIMIZ ERMEZ İSE, O ZAMAN BİLGİSİ OLANLAR GÖRÜŞLERİNİ SERGİLER.GEÇMİŞ OLSUN CÜMLEYE.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İvme ~ 6 ay önce
Frenleme esnasında, beklenen yavaşlayan ivmede azalma olursa vücut bunu hızlanma olarak algılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
beklenen ivme hah ~ 6 ay önce
Beklenen ivme diye bişi olmaz hemşerim.(Fizik)
Maalesef pilot hatası görünüyor ~ 6 ay önce
Tabii ki teknik bir problem ihtimali var. Flight Data Recorder verilerinden steering handle position, brake pressure, thrust lever position, N1, N2, Heading parametrelerine bakılarak olayın sebebinin pilot hatasını yoksa teknik problem mi olduğu anlaşılabilir. Sanki cepte dönüşü sağa yapacakken sola yapmış gibi duruyor. Cepte belki de dönüş yaparken motor gaz kolları ters yönde asimetrik kumanda verilmiş olabilir. Ersek’i kimseye bir şey olmamış herkese geçmiş olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000