13 Eylül 2010, Pazartesi 15:26:53

KİRLİLİĞİN DÜŞMANI CESSNA

Antalya Büyükşehir Belediyesi, denizde kirlilik oluşturan gemilerle daha etkin mücadele için Cessna 172 tipi uçak ile havadan da denetim yapmaya başladı.
  • çevre kontrolu uçuşu sadece gemi sintinesi için yapılmaz o lara plajının 1 km açığında ne kadar hotel varsa hepsinin kanalizasyonu boşalıyor... ve 36 pistlerini deniz üzerinden başkatürlü katettirmiyor trafik. buda sana öğrettiğimiz birşey olsun, öğrenmenin yaşı yok. uçan pilot
  • Cessna reklamı yorumuna katılmamak elde değil . Bahse konu uçağın açıktaki gemilerin üzerinde gezmesi ve bir şekilde onları incelemesi gerekirken Lara plajında yüzen bizlere çok yakın şekilde uçarak , sahil şeridi boyunca neyi denetliyor acaba ? Amaç gemilerin değil bizlerin bıraktığı sintineyi görmek ise o iş uçakla olmaz bizzat yanımda yüzmesi gerekir denetçilerin !
  • Bence gezmek için almışlar ya da kiralamışlar. Bu iş deniz uçağı ile yapılır. Bu kontrol ettiğiniz kıyıların suyu çok değil yirmi sene önce bardağa koy iç denilecek kadar temizdi. Yarın sabah Lara plajına git de o köpükler nereden gelmiş bir araştır bakalım. Bu işler reklamla olmuyor.
Antalya Büyükşehir Belediyesi deniz mücavir alan sınırları içerisinde kalan sahillerde, deniz araçlarından kaynaklanan kirliliğinin önlenmesi amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Deniz kirliliği kontrolü için oluşturulan deniz birimi, Büyükşehir Belediyesi deniz mücavir sınırları Göynük Çayı ve Beşgöz Deresi arasında denetimlerine devam ediyor.

Bugüne kadar kirlilik yaratan unsurlara karşı denetimlerini denizden 'Mavi Akdeniz' isimli tekne ile yapan Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, kirliliğe neden olan gemilerin daha etkin tespiti için havadan da denetimlere başladı. Cessna 172 tipi uçak ile yapılan havadan denetimlerin kirlilik yaratanların daha kolay tespit edilmesi açısından caydırıcı etki yaratması bekleniyor.

BEŞ GEMİYE CEZA

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından 2010 yılı içerisinde sintine sularını boşaltarak denizi kirlettiği tespit edilen 5 gemi ve deniz aracına toplam 139 bin 566 lira para cezası uygulandığı açıklandı. Yetkililer, deniz kirliliği ile ilgili şikayetlerin anında değerlendirmeye alındığını belirterek Antalya Körfezi'nin kara ve denizden kirlenmeye karşı korunması konusunda büyükşehir belediyesinin gerekli çalışmaları kararlılıkla yürüttüğünü ifade etti. Bu mücadelede gemi acenteleri ve halkın duyarlılığının önemine dikkat çeken yetkililer, vatandaşların bu konudaki şikayetlerini 249 52 00 ve Alo 181 nolu telefonlara iletebileceklerini hatırlattı.

(HaberAntalya)
KİRLİLİĞİN DÜŞMANI CESSNA

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 8 yıl önce
çevre kontrolu uçuşu sadece gemi sintinesi için yapılmaz o lara plajının 1 km açığında ne kadar hotel varsa hepsinin kanalizasyonu boşalıyor... ve 36 pistlerini deniz üzerinden başkatürlü katettirmiyor trafik. buda sana öğrettiğimiz birşey olsun, öğrenmenin yaşı yok. uçan pilot

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Cessna reklamı yorumuna katılmamak elde değil . Bahse konu uçağın açıktaki gemilerin üzerinde gezmesi ve bir şekilde onları incelemesi gerekirken Lara plajında yüzen bizlere çok yakın şekilde uçarak , sahil şeridi boyunca neyi denetliyor acaba ? Amaç gemilerin değil bizlerin bıraktığı sintineyi görmek ise o iş uçakla olmaz bizzat yanımda yüzmesi gerekir denetçilerin !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Bence gezmek için almışlar ya da kiralamışlar. Bu iş deniz uçağı ile yapılır. Bu kontrol ettiğiniz kıyıların suyu çok değil yirmi sene önce bardağa koy iç denilecek kadar temizdi. Yarın sabah Lara plajına git de o köpükler nereden gelmiş bir araştır bakalım. Bu işler reklamla olmuyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000