12 Kasım 2010, Cuma 08:09:37

Kimsesiz Çocuklar İlk Kez Uçağa Bindi

Samsun Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) bünyesinde koruma altında bulunan çocuklar, polis amcaları sayesinde hayatlarında ilk defa havaalanına gitti ve uçağa bindiler.
  • Samsun polisini kutluyorum. Çok güzel bir davranış sergilemişler (SHÇEK) bünyesinde koruma altında bulunan çocuklarımıza. Proje cok güzel ama bir eleştirim olacak böyle güzel bir organizasyona keşke resmi izinler çerçevesinde çocukların bindiği uçakla bir de Samsun semalarında tur atıp hayatında ilk defa uçma hevesini aldırsalardı daha da iyi olurdu diye düşünüyorum...
İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, devlet korumasındaki çocukların eğitimlerine katkı sağlamak ve onların ufuklarının genişletilmesi, sosyal etkinliklerine katılımlarının sağlanması amacıyla önemli bir çalışmaya imza attı. SHÇEK'e bağlı Süleyman Yançatoral Çocuk Yuvası'nda kalan 30 çocuk, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü'nde görevli polis amcalarıyla birlikte Samsun Çarşamba Uluslararası Havaalanı'na geziye gitti. Çocuklar hayatlarında sadece televizyondan gördükleri, havaalanı ve uçakları canlı olarak görme imkanı buldular.

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü İlker Bozkurt, Sosyal hizmetler uzmanları ve OMÜ Sosyal Bilimler Öğretmenliği öğrencilerinin nezaretinde havaalanına giden çocuklar, güvenlik noktasını geçtikten sonra havaalanı terminal binasına girdi. Havaalanı Koruma Şube Müdür Yardımcısı Başkomiser Abdullah Şimşek tarafından karşılanan çocuklara, bir yolcunun havaalanına girişinden uçağa binişine kadar yapılan tüm işlemler uygulamalı olarak gösterildi. Çocuklar polis amcalarını ilgiyle izlerken, havaalanında olmanın heyecanını yaşadılar.

Toplum destekli polis amcalarının şapkalarını takan koruma altındaki çocuklara, sosyal ve iletişim alanında uzman polisler eşlik ederek yardımcı oldular.

Aprona çıkan çocuklar uçağın inişini hayatlarında ilk defa canlı olarak izleme imkanı buldular ve uçağın içerisine girerek hayatlarında şimdiye kadar yaşamadıkları bir anı yaşadılar. Uçak içerisinde heyecanlarını gizleyemeyen çocuklara hostesler tarafından uçak hakkında bilgi verildi, çocuklar koltuklara oturup vakit geçirdiler. Havaalanında yapılan ikramdan yiyen çocuklar, daha sonra gülerek yuvalarına döndüler.

İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü İlker Bozkurt, Mustafa Kemal Atatürk'ün "İstikbal Göklerdedir" sözünden hareketle, geleceğin teminatı çocukların gelişimlerine katkı sağlamak, ufuklarının artmasına katkıda bulunmak, sosyal aktiviteye katılmaları için gezi programı hazırladıklarını kaydetti.
Kimsesiz Çocuklar İlk Kez Uçağa Bindi

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 8 yıl önce
Samsun polisini kutluyorum. Çok güzel bir davranış sergilemişler (SHÇEK) bünyesinde koruma altında bulunan çocuklarımıza. Proje cok güzel ama bir eleştirim olacak böyle güzel bir organizasyona keşke resmi izinler çerçevesinde çocukların bindiği uçakla bir de Samsun semalarında tur atıp hayatında ilk defa uçma hevesini aldırsalardı daha da iyi olurdu diye düşünüyorum...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000