20 Şubat 2017, Pazartesi 09:15:42

Kıbrıslı otelciler touch down seferler istiyor

Kıbrıs Türk Otelciler Birliği, havayolu şirketlerinin mevcut ve alternatif pazarlara koyacağı "touch down" seferlerin sektörün gelişimine önemli katkılar sağlayacağını açıkladı.
  • Beter olsun turizmciler 200 euroa sattigini turkiyede 5000 e sat yerliye sonra agla ben turizm bakani olsam oturup xusunun derim devlet mevlet destegi sizin gibi isletmeciye yok derim
  • Adam haklı. Ambargo kalkmalı
  • Ercan da bu işletme zihniyeti varken siz gelenlere dua edeceksiniz. Sayın Özboğaç önce işletmenizi düzelteceksiniz. Havalimanını profesyonellere bırakacaksınız. Yer hizmetleriniz daha önce olduğu gibi Havaş vs şirketlerden know how alacak. Bu şirketlerin başına adam gibi tecrübeli adamlar koyacaksınız. Siyaseti bırakacaksınız. Adı sanı olmayan şirkete havalimanı işletmesi verdiniz. Eğer bu işletmeyi Fraport veya TAV gibi bir işletmeye verseydiniz, bugün meydan uçaklarla dolmuştu.
  • Berbat bir işletmesi var.. Insanların hala oraya gitmesine bile şükretmek lazım..

Kıbrıs Türk Otelciler Birliği Yönetim Kurulu Girne Merit Crystal Cove Otel’de yaptığı toplantıda sektörün sorunlarını ve çözüm önerilerini kamuoyuna açıkladı.

Brtk.net'in haberine göre Birlik Başkanı Fethi Özboğaç toplantıda KKTC ekonomisinin en büyük ve itici gücü konumundaki turizm sektörünün zor günler yaşadığını belirterek, alınacak bazı tedbirlerle kriz ortamının fırsata dönüştürülebileceğini söyledi.

Turizmde en önemli iki konunu ulaşım ile tanıtım olduğunu ve ada ülkesi olan KKTC’de turizm yapabilmek için en önemli ihtiyacın ulaşım olduğunu belirten Özboğaç, havayolu ulaşımının hayati önem taşıdığına dikkat çekti.

Ülke turizminin en büyük ve en yakın pazarı olan Türkiye’ye de ulaşımı kolaylaştırarak daha uygun bir hale getirmenin turizme ciddi bir ivme kazandıracağını söyleyen Özboğaç, uçuşlarda fiyatları daha uygun hale getirecek bir dizi katkı ve kolaylıklar yapılması gerektiğine vurgu yaptı.

Fethi Özboğaç, Türkiye uçuşlarının iç hat statüsüne alınmasının fiyatların düşmesine katkı sağlayacağını ifade etti. Otelciler Birliği Başkanı Özboğaç, turizm tanıtmaya ayrılan bütçenin yetersizliği olduğunu savundu. Özboğaç, ülke turizminin daha iyi noktalara getirilebilmesi için turizm örgütünün oluşturulması ve ülkede sürdürülebilir bir turizm politikası belirlenmesi gerektiğine de vurgu yaptı.

Otelciler Birliği Asbaşkanı Ercan Turhan da, otelcilerin, hükümetten beklentilerini ve ülke turizmini daha iyi noktalara taşıyacağını düşündükleri önerilerini dile getirdi. Turhan, otellere elektrik için verilen katkı bedelinin güncellenmesi gerektiğini belirtti. 2011 yılında elektrik için verilen katkı yüzde 33 civarında iken bugün yüzde 18 buçuğa düştüğünü dile getiren Turhan, bunun yüzde 30 olarak sabitlenmesini talep ettiklerini söyledi. Otelciler Birliği Asbaşkanı Turhan, Türkiye’den gelen suyun otellere dağıtımında 4 TL’lik sabit fiyat uygulanmasını istediklerini de kaydetti.

Uçuş desteği uygulamasının geliştirilerek tabana yayılmasını ve kara giriş kapılarından gelen turistlerin de destek kapsamına alınmasını isteyen Turhan, tanıtım harcamalarının da herhangi bir kısıtlamaya gidilmeden, hedef pazarlarda attırılarak devam etmesini beklediklerini ifade etti.

Turhan, THY ve diğer havayolu şirketlerinin, İngiltere, Almanya, İskandinav ülkeleri, İran, Azerbaycan gibi mevcut ve alternatif pazarlara touch down seferler koyabilmesi için girişimde bulunulmasını istediklerini de dile getirdi.

Kıbrıslı otelciler touch down seferler istiyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

infantino ~ 1 yıl önce
Beter olsun turizmciler 200 euroa sattigini turkiyede 5000 e sat yerliye sonra agla ben turizm bakani olsam oturup xusunun derim devlet mevlet destegi sizin gibi isletmeciye yok derim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mambo nb 5 ~ 1 yıl önce
Adam haklı. Ambargo kalkmalı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ercan ~ 1 yıl önce
Ercan da bu işletme zihniyeti varken siz gelenlere dua edeceksiniz. Sayın Özboğaç önce işletmenizi düzelteceksiniz. Havalimanını profesyonellere bırakacaksınız. Yer hizmetleriniz daha önce olduğu gibi Havaş vs şirketlerden know how alacak. Bu şirketlerin başına adam gibi tecrübeli adamlar koyacaksınız. Siyaseti bırakacaksınız. Adı sanı olmayan şirkete havalimanı işletmesi verdiniz. Eğer bu işletmeyi Fraport veya TAV gibi bir işletmeye verseydiniz, bugün meydan uçaklarla dolmuştu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 1 yıl önce
Berbat bir işletmesi var.. Insanların hala oraya gitmesine bile şükretmek lazım..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000