17 Ağustos 2016, Çarşamba 17:05:25

KHK yayımlandı; Pilot adayları TSK'da pilot olabilecek

15 Temmuz darbe girişiminin ardından çok sayıda pilot, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'ndan ihraç edilmişti. Hükümet, pilot açığını kapatmak için, üniversitelere yöneldi.
  • Astsubay lara da bakmak kalıyor ezıyeti çeken onlar sefasını çeken başkaları ama olsun onlar silah arkadaşı
  • hem ihtiyaç var diyorsun hem yaş sınırı koyuyorsun nasıl olacak
  • Bu arada bu zam sadece pilotlara verildi. Diğer personele ise koca bir sıffırrrr
  • Burada yorum yapanların çoğu ne yazdığını anlamamış. Herkes fazladan uçulan her saat için alınan tazminatın%5.2 den %7 ye çıkmasını zam sanıyor. Halbuki 13 cu maddede bir tablo var. Bu tabloya iyi bakın. Kanundaki eski halı ile karşılaştırırsanız eğer yıllık uçuş tazminati olarak 23 yıllık bir pilot ham maaşının %460 ini alırken bu tabloya gore %930 alacağını görürsünüz. Bu ne anlama geliyor anlatayım. maaşlarına otomatik olarak 3000 ile 4000 arasında değişen bir zam ve yıllık tazminatlarinada 20000 civarı bir zam demek. Yani yılda toplam 65000 TL eder. Kısacası %7 işin görünen kısmı..... Gulerek harrrrcasinnlarrr.....

Bugün tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan 671 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile, TSK tarihinde bir ilk yapılarak, pilot olma yolu kamu ya da özel üniversite mezunlarına da açıldı.

TSK TARİHİNDE BİR İLK
KHK ile Türk Silahlı Kuvvetler Kanunu’na bir madde eklenerek, daha önce Harp okulu mezunu olmadan, kamu ya da özel üniversite mezuniyeti ile subay ya da tabip subay olma hakkı, TSK bünyesinde istihdam edilecek pilotlar için de açıldı.

Bundan böyle 4 yıllık üniversitelerde pilotluk eğitimi almış olan 27 yaşını bitirmemiş kişiler, Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na pilot olmak için başvurabilecekler.

MEMURİYETTEN AYRILAN TSK PİLOTLARINA DA GERİ DÖNÜŞ İMKANI
Yine aynı kararnameyle, özel nedenlerle subaylıktan ayrılan pilotlara da, Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na geri dönme hakkı sağlandı.

TSK PİLOTLARINA ZAM DA GELDİ
Resmi Gazete’de yayınlanan 671 sayılı KHK ile, Hava Kuvvetleri  bünyesinde görev yapan pilotlar ile, seyrüsefer ve silah sistem subaylarının ek uçuş ücretlerine de zam yapıldı.

Pilotların zorunlu uçuş saatlerinden fazla yaptıkları her saat için yüzde 5.2 ek ücret ödeniyordu.  Bu ek ücret için oran yüzde 7’ye çıkarıldı.

İŞTE 671 SAYILI KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME;

KHK yayımlandı; Pilot adayları TSK'da pilot olabilecek

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (67)

Wur hançeri yetime ~ 2 yıl önce
Astsubay lara da bakmak kalıyor ezıyeti çeken onlar sefasını çeken başkaları ama olsun onlar silah arkadaşı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
airline ~ 2 yıl önce
hem ihtiyaç var diyorsun hem yaş sınırı koyuyorsun nasıl olacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafirrr ~ 2 yıl önce
Bu arada bu zam sadece pilotlara verildi. Diğer personele ise koca bir sıffırrrr

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafirrrr ~ 2 yıl önce
Burada yorum yapanların çoğu ne yazdığını anlamamış. Herkes fazladan uçulan her saat için alınan tazminatın%5.2 den %7 ye çıkmasını zam sanıyor. Halbuki 13 cu maddede bir tablo var. Bu tabloya iyi bakın. Kanundaki eski halı ile karşılaştırırsanız eğer yıllık uçuş tazminati olarak 23 yıllık bir pilot ham maaşının %460 ini alırken bu tabloya gore %930 alacağını görürsünüz. Bu ne anlama geliyor anlatayım. maaşlarına otomatik olarak 3000 ile 4000 arasında değişen bir zam ve yıllık tazminatlarinada 20000 civarı bir zam demek. Yani yılda toplam 65000 TL eder. Kısacası %7 işin görünen kısmı..... Gulerek harrrrcasinnlarrr.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000