19 Ocak 2012, Perşembe 17:22:18

"KENDİMİ YORGUN VE TUHAF HİSSEDİYORUM"

İki yıl önce Beyrut yakınlarında ET 409 sefer sayılı uçağın düşmesi sonucu 82 yolcu ve 8 mürettebat hayatını kaybetmişti. Uçağın düşme sebebi hala araştırılıyor.
  • DOMUZ DNA,sı insan DNA,sına en yakın oldugunu bilyormusun*
  • Bu habere böyle bir yorum yapan kişinin ciddi sağlık sorunu vardır.
  • O yorumcu sadece dalga geçmiyor arıca provoke ediyor konuyu. Bu haberi dini açıdan yorumlamak ne kadar anlamsızsa, o gariban yorumcununda insan olması o kadar anlamsız. Sözüm ona espri ile dindar insanlarla dalga geçecek ve yorumuna(!) sazan misali atlayacak dindar insanları bulacak ve sonradan sevinecek, hahaaa salakları nası gaza getirdim diye. Fakat yazdığı yorum ve kullandığı dilin beceriksiz yönetmenlerin çevirdiği filmlerdeki din adamı konuşmalarından farklı olmadığını kendisinden cahil olan insanlar bile rahatlıkla anlamaktadır... Adam olsanız bu habere böyle yorumlar yapmazsınız....
  • geçenlerde dini bütün konya'da sahibi hacı olan bir lokanta da domuz etinden yapılma köfte satıldığı ortaya çıktı ...önce eti aldığım kasabın suçu dedi sonra sıkıştırılınca maliyeti çok daha ucuza geldiği ve dindar olmayanlara!!! sattığı için sorun olmayacağına inandığım için sattım dedi..ayrıca bu ülkede ruhsatlı,ruhsatsız yemekhanelerde üretilen yemeklerden binlerce insan zehirleniyor..hatta geçen sene thy nin yemekhanesinde çıkan güllaç yüzlerce insan zehirlendi suçlulara da hiçbir şey olmadı...yüzünden ee buna ne diyeceksin peki??
Bu arada gelen yeni bilgiler, kaza sebebini araştıran kurumların kafasını karıştırmaya devam ediyor.

Lübnan’a ait araştırma ekibinin iddialara göre, uçakta son kaydedilen ve kaptan pilotlar yardımcısı arasında geçen konuşmalar, bir ipucu olabilir. Ses kayıtlarına göre, kazadan hemen önce kokpit içersinde yüksek sesli bir patlama sesi duyuluyor.

Bundan yola çıkan ekipler, kaynağı belirsiz bir patlamanın düşüşe sebep olduğunu düşünüyorlardı. Şimdi ise patlamaya bizzat pilotların sebep olmuş olabileceği tartışılıyor. Lübnanlı yetkililere göre, pilotlar, uçağın yükseklik, hız ve uçuş açısını yanlış hesaplamış olabilirler. Doğru hesaplayıp hesaplamadıkları ise, o gün hakim olan zorlu ve kötü hava şartları nedeniyle tam olarak belirlenemiyor. Ama ses kaydındaki bir detay, araştırma ekibinin dikkatini çekiyor:

Ses kaydına göre, kaptan pilot, yardımcı pilot ve baş kabin görevlisi, bir önceki gece beraber yedikleri yemekten şikayet ediyorlar. Üçü de “Dünkü yemek bana dokundu. Kendimi yorgun ve ‘tuhaf’ hissediyorum” diyorlar.

Bundan yola çıkan Lübnanlı yetkililer, mürettebatın yemekten zehirlenmiş ve bundan dolayı uçuşta ölümcül hatalar yapmış olabileceklerini öne sürüyor.

Aynı yetkililer, kaptan pilotun 51 gün içinde 188 saat uçuş yaptığını ve asgari dinlenme sürelerine uymadığını da iddia ettiler. Pilotları çalıştıran Ethiopian Airlines şirketi ise, bu iddiaları ‘Abartılı ve komplo teorisini andıran senaryolar’ olarak niteledi ve kaptanların yorgunluklarını reddetti.
"KENDİMİ YORGUN VE TUHAF HİSSEDİYORUM"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Misafir ~ 6 yıl önce
DOMUZ DNA,sı insan DNA,sına en yakın oldugunu bilyormusun*

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Bu habere böyle bir yorum yapan kişinin ciddi sağlık sorunu vardır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
O yorumcu sadece dalga geçmiyor arıca provoke ediyor konuyu. Bu haberi dini açıdan yorumlamak ne kadar anlamsızsa, o gariban yorumcununda insan olması o kadar anlamsız. Sözüm ona espri ile dindar insanlarla dalga geçecek ve yorumuna(!) sazan misali atlayacak dindar insanları bulacak ve sonradan sevinecek, hahaaa salakları nası gaza getirdim diye. Fakat yazdığı yorum ve kullandığı dilin beceriksiz yönetmenlerin çevirdiği filmlerdeki din adamı konuşmalarından farklı olmadığını kendisinden cahil olan insanlar bile rahatlıkla anlamaktadır... Adam olsanız bu habere böyle yorumlar yapmazsınız....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
geçenlerde dini bütün konya'da sahibi hacı olan bir lokanta da domuz etinden yapılma köfte satıldığı ortaya çıktı ...önce eti aldığım kasabın suçu dedi sonra sıkıştırılınca maliyeti çok daha ucuza geldiği ve dindar olmayanlara!!! sattığı için sorun olmayacağına inandığım için sattım dedi..ayrıca bu ülkede ruhsatlı,ruhsatsız yemekhanelerde üretilen yemeklerden binlerce insan zehirleniyor..hatta geçen sene thy nin yemekhanesinde çıkan güllaç yüzlerce insan zehirlendi suçlulara da hiçbir şey olmadı...yüzünden ee buna ne diyeceksin peki??

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000