07 Şubat 2016, Pazar 08:22:28

Kazanın 58. yılında anma töreni

Manchester United'ın 8 futbolcusunu kaybettiği 1958 yılında gerçekleşen uçak kazası, Old Trafford Stadı'nda anıldı.
  • Bize ne ingiliz kulübünün kazasından?
  • Tarihin en kötü facialarından

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester United, aralarında futbolcular ve teknik ekibin de yer aldığı 23 kişinin hayatını kaybettiği uçak kazasının 58. yıl dönümünü andı.

Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, içlerinde 8 futbolcu ve 3 teknik ekip üyesinin de bulunduğu 23 kişinin yaşamını yitirdiği 6 Şubat 1958'de Münih'te gerçekleşen uçak kazasını anmak için Manchester Unitedlı futbolcular, teknik direktör Louis van Gaal ve taraftarların Old Trafford Stadı'nda bir araya geldiği belirtildi.

"Manchester United tarihinin en kötü günü" başlığıyla yapılan açıklamada, bu trajik olayın asla unutulmayacağı vurgulandı.

Avrupa Kupası'nda Kızılyıldız ile deplasmanda karşılaşan Manchester United'ta futbolcuları Londra'ya taşıyan kafile, Belgrad'tan dönüş yolunda Münih Havaalanı'nda yakıt ikmali yapmıştı. Uçak havaalanından iki kez kalkmaya çalışsa da başarılı olamamış, üçüncü denemesinde ise kısa süre havalanmasının ardından düşmüştü.

Manchester United'ta o dönem forma giyen Roger Byrne (28), Eddie Colman (21), Mark Jones (24), David Pegg (22), Tommy Taylor (26), Geoff Bent (25), Liam Whelan (22) ve Duncan Edwards (21) ile bazı teknik ekip üyeleri, gazeteciler ve kabin görevlileri kazanın ardından hayatlarını kaybetmişti.

Kazanın 58. yılında anma töreni

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

ne alaka ~ 2 yıl önce
Bize ne ingiliz kulübünün kazasından?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bize ne (!) ~ 2 yıl önce
Turkiye`nin dogusunda olan olaylara bile bize ne diyen bir millete bu haber cok gereksiz olmus...Onemli olan BEN, gerisi hikaye(!)....
Alican ~ 2 yıl önce
Tarihin en kötü facialarından

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000