22 Ağustos 2008, Cuma 08:32:40

KAZADAN ÖNCE GELEN ŞOK SMS!

İspanya'nın başkenti Madrid’de bulunan Barajas Havalimanı’nda geçtiğimiz gün meydana gelen ve 153 kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan uçak kazasında inanılmaz bir skandal yaşandığı iddia edildi.
  • Haberi gözlerim dolarak okudum..arkadaşında dediği gibi. pilot uçmak istemezse buna kimse karışamaz.. cok yazık oldu.. atlasjet ucağının aynısıydı..
  • motorunda arıza varsa neden kalkmasına izin veriliyor yazık değilmi bu insanlara ... bunlarda suçu bir yerlere atacaklarda uçaktan sağ kurtulan oldu zaten bu uçaklarda bir bahtsızlık var atlasın düşen uçağıda aynısı idi.. yani vukatı cok..
  • Oncelikle hayatını kaybedenlerin yakınlarına bas saglıgı diliyorum, havacılıkta malesef ki boyle cok uzucu olaylar yasanmakta, pilot istemezse ucmaz. buna ne mudur ne sirket sahibi mudahele edemez.benim calıstıgım sirkette tek. bi arıza yasayan ucak asla sorun giderilmeden kalkıs yapamaz.herkesin bildigi gibi once UCUS GUVENLİGİ... hicbirsey insan hayatından daha onemli degil. umarım cezalılar biran once bulunur.
  • Eğer böyle bir olay yaşanmış ise yazıklar olsun diyorum başka birşey diyemiyorum... Havacılığın en temel konularından ve uyarılarından biridir ve yapılmaması gerektiği eğitimlerde herzaman anlatılan bir konudur patrondur bu o söyler sen bir havacı olarak tavrını koymalıydın kaptanım patronlar hep öyle söyler ama hiçbir patron uçağını ve prestijini kaybetmek istemez...sonunda haklı olan sen olacaktın şimdi dahamı iyi oldu..

İspanya’nın en yüksek tirajlı gazetelerinden El Pais’te yer alan habere göre, uçağın pilotu, uçağın henüz havalanmadan sol motorunda meydana gelen arızanın ciddi olduğunu havayolu şirketi Spanair yetkililerine bildiriği ve uçağın havalanmasının tehlikeli olduğunu belirttiği, fakat buna rağmen şirket yöneticilerinden uçuşu gerçekleştirmesi şeklinde cevap aldığı haberi gündeme bomba gibi düştü.

PİLOT UÇMAK İSTEMEDİ!

Spainair yetkililerinin henüz yalanlanmadığı gelişme, Ruben Santana Mateo isimli yolcunun, uçağın havalanmasından kısa bir süre önce durumu SMS ile ailesine bildirmesiyle ortaya çıktı.

Buna göre Santana eşine gönderdiği SMS’de şunları yazmış:

“Hayatım, seni seviyorum, ama bilmelisin ki uçak arızalı. Uçağın değiştirilmesi yönünde uyarıda bulunduk ama hala bir yanıt gelmedi, bekliyoruz. Pilot bu uçağı uçurmak istemiyormuş zaten.”

YOLCUNUN İNMESİNE İZİN VERMEDİLER!

Bu gelişmenin üzerine kazada hayatını kaybeden Santana’nın uçağa bindikten sonra mevcut durumdan rahatsızlık duyduğunu ve ani bir kararla, güvenliğinden endişe ettiği için inmek istediğini, uçakta bulunan görevliye bildirdiği öğrenildi. Görevlinin ise kapıların kapandığı ve uçaktan inmesinin mümkün olmadığı yanıtını verdiği Santana'nın ailesince iddia edildi.

Tüm bu yaşananların ardından Santana’nın ailesi, ceset tespiti için IFEMA sergi sarayındaki boş depoya geldi. Ailesi Santana’nın cansız bedenini zor da olsa tespit etti.

Zor anlar yaşayan Santana'nın ailesi, yetkililerden yaşanan bu skandala adaletli bir sonuç getirmeleri yönünde çağrıda bulundu.

 

KAZADAN ÖNCE GELEN ŞOK SMS!

Facebook Yorum

Yorumlar

HostesCemre ~ 10 yıl önce
Haberi gözlerim dolarak okudum..arkadaşında dediği gibi. pilot uçmak istemezse buna kimse karışamaz.. cok yazık oldu.. atlasjet ucağının aynısıydı..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dalaman havalimanı ~ 10 yıl önce
motorunda arıza varsa neden kalkmasına izin veriliyor yazık değilmi bu insanlara ... bunlarda suçu bir yerlere atacaklarda uçaktan sağ kurtulan oldu zaten bu uçaklarda bir bahtsızlık var atlasın düşen uçağıda aynısı idi.. yani vukatı cok..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
DISPATCH_IST ~ 10 yıl önce
Oncelikle hayatını kaybedenlerin yakınlarına bas saglıgı diliyorum, havacılıkta malesef ki boyle cok uzucu olaylar yasanmakta, pilot istemezse ucmaz. buna ne mudur ne sirket sahibi mudahele edemez.benim calıstıgım sirkette tek. bi arıza yasayan ucak asla sorun giderilmeden kalkıs yapamaz.herkesin bildigi gibi once UCUS GUVENLİGİ... hicbirsey insan hayatından daha onemli degil. umarım cezalılar biran once bulunur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Havacı_ist ~ 10 yıl önce
Eğer böyle bir olay yaşanmış ise yazıklar olsun diyorum başka birşey diyemiyorum... Havacılığın en temel konularından ve uyarılarından biridir ve yapılmaması gerektiği eğitimlerde herzaman anlatılan bir konudur patrondur bu o söyler sen bir havacı olarak tavrını koymalıydın kaptanım patronlar hep öyle söyler ama hiçbir patron uçağını ve prestijini kaybetmek istemez...sonunda haklı olan sen olacaktın şimdi dahamı iyi oldu..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000