22 Eylül 2017, Cuma 14:15:59

Kaza yapan uçağın pilotu taburcu oldu

Atatürk Havalimanı'nda inişi sırasında pistten çıkarak yanan özel jetin baş pilotu Muzaffer Kütük taburcu oldu.
  • Dede.pardon amca.pardon pardon kaptan bey sizde daha isvar sakin isten falan ayrilmayin . Daha ruzgar gibisin maasallah...
  • Cok buyuk gecmis olsun,Samet sende babanin yanina evine dön artik,casabalanca'da kirdigin cevizler sana buyu yapmis olabilir.
  • 3 km pistte, normalde 1 km civarında durabilen özel jet duramadıysa bir yerde bir sorun olmuştur. Kaptanın daha önce dediği lastik patlaması olabilir. 70 ile kullandığım arabamın lastiği patlayınca kenardaki direğe vurarak zar zor durdurduğum düşünülürse bu süratten kat kat fazla ve aracımdan çok daha ağır bir taşıtın üstelik de ıslak bir pistte duramaması normal. Ekibe ve yolcuya geçmiş olsun. Verilmiş sadakaları varmış.
  • Geçmiş olsun . Şu pilot olmayıp kazalarla ilgili yazanları o özel jetlere koyup lastiği de patlatıp hadi uçağı kazasız durdur diyeceksin !!! Özel jetlerde patlak lastikle iniyorsan savrulmaman imkansızdır !!! Kaptanımıza bravo , can kaybı olmadan uçağı bu şekilde de olsa durdurabilmiş .

Atatürk Havalimanı'nda inişi sırasında pistten çıkarak yanan özel jetin kaptan pilotu Muzaffer Kütük taburcu oldu. Uçağın lastiğinin patladığı söyleyen Kütük, “Durduramadım uçağı olay bu, şükür herkes iyi önemli olan bu. Lastik patladı. Uçağı kurtarmak ve yolcuları kurtarmaktan başka bir şey hissetmedik” dedi.

Atatürk Havalimanı'nda dün akşam saatlerinde inişi sırasında pistten çıkarak yanan özel jetin baş pilotu Muzaffer Kütük taburcu oldu. Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavisi tamamlanan pilot Kütük, çıkışta yaşanan kaza hakkında bilgi verdi. Ayrıca pilot Kütük tüm mürettebatın iyi durumda olduğunu söyledi.

Uçağın lastiğinin patladığı söyleyen Kütük, “Durduramadım uçağı olay bu, şükür herkes iyi önemli olan bu. Lastik patladı. Uçağı kurtarmak ve yolcuları kurtarmaktan başka bir şey hissetmedik” diye konuştu.

Öte yandan, ikinci pilot Mehmet Metin Turan'ın tedavisine devam edildiği, hostes Duygu Doğançay'ın ise sabaha karşı taburcu edildiği öğrenildi.

Kaza yapan uçağın pilotu taburcu oldu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (81)

MASALLAH ~ 9 ay önce
Dede.pardon amca.pardon pardon kaptan bey sizde daha isvar sakin isten falan ayrilmayin . Daha ruzgar gibisin maasallah...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gecmis olsun ~ 9 ay önce
Cok buyuk gecmis olsun,Samet sende babanin yanina evine dön artik,casabalanca'da kirdigin cevizler sana buyu yapmis olabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sanal Havacı ~ 9 ay önce
3 km pistte, normalde 1 km civarında durabilen özel jet duramadıysa bir yerde bir sorun olmuştur. Kaptanın daha önce dediği lastik patlaması olabilir. 70 ile kullandığım arabamın lastiği patlayınca kenardaki direğe vurarak zar zor durdurduğum düşünülürse bu süratten kat kat fazla ve aracımdan çok daha ağır bir taşıtın üstelik de ıslak bir pistte duramaması normal. Ekibe ve yolcuya geçmiş olsun. Verilmiş sadakaları varmış.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilot ~ 9 ay önce
Geçmiş olsun . Şu pilot olmayıp kazalarla ilgili yazanları o özel jetlere koyup lastiği de patlatıp hadi uçağı kazasız durdur diyeceksin !!! Özel jetlerde patlak lastikle iniyorsan savrulmaman imkansızdır !!! Kaptanımıza bravo , can kaybı olmadan uçağı bu şekilde de olsa durdurabilmiş .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Citation ~ 9 ay önce
Tek lastiği olan pistte gerçekten zorla tuttuğumuz bir uçak kardeşim. Uçakla uçan bilir lastik gitti uçak gider bu kadar basit. Durmak Allah’a kalıyor. Hocama ve ekibe geçmiş olsun. Uçağı tanımayanlarda kapasın o çok bilmiş çenesini...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000