17 Kasım 2010, Çarşamba 11:22:14

KAZA NEDENİ AÇIKLANDI: PİLOT UYUYAKALMIŞ!

Mayıs ayında Hindistan'da 160 kişinin ölümüyle sonuçlanan uçak kazasının, pilotun uyuyakalması sebebiyle yaşandığı ortaya çıktı.
  • Tamam pilot uyuyakaldı ama herhalde uçağı tekbaşına uçurmuyordu. Yardımcı pilot ne alemdeymiş? Ya saçma sapan nedenler, saçma sapan yorumlar, saçma sapan açıklamalar...Haberde bence bi eksiklik var. Mantık yok. Ona buna sallamaya ne meraklı milletiz. FSX oynayan ahkam kesiyor.
  • Arkadaşım, bu kaptan Pegsasus' ta işe alınmadı. Girişteki simülatör assesment ında uygun bulunmadığı için şirkete alınmadı.
  • yüreğiniz yetmedi herhalde????????
  • İyi Bayramlar.. Arkadaslar bir sorum var.. Bu kaptan Zlatko zamaninda Sultan Havayollarinda ucan Zlatko mu.?? Yoksa baska bir Zlatko mu.? Tesekkürler.
Kazanın ardından başlayan resmi incelemenin sonuçları bugün yayınlandı. Rapora göre, Air India havayollarının Sırp pilotu Zlatko Glusica uçuşun büyük bölümünde uyuyakaldı ve iniş sırasında dikkatini toparlayamadı.

Mangalore havalalanına yanlış açıyla ve düşük yükseklikte inmeye çalışan pilot böylece kazaya yol açmış oldu.

Ölenlerin çoğu göçmen işçi

160 kişinin hayatını kaybettiği kaza, Hindistan'da son on yıldır yaşanan en büyük uçak kazası oldu. Raporda ayrıca, baş pilot Glusica yardımcı pilot tarafından yapılan uyarıları dikkate almadığı da belirtildi.

Kazada Boeing 737 model uçaktan yalnızca sekiz kişi kurtulmuştu. Düşük bütçeli Air India havayollarıyla Dubai Mangalore uçuşunda yer alan yolcuların büyük çoğunluğu Dubai'de çalışan Hindistanlı göçmen işçilerdi.

(BBCTürk)
KAZA NEDENİ AÇIKLANDI: PİLOT UYUYAKALMIŞ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 8 yıl önce
Tamam pilot uyuyakaldı ama herhalde uçağı tekbaşına uçurmuyordu. Yardımcı pilot ne alemdeymiş? Ya saçma sapan nedenler, saçma sapan yorumlar, saçma sapan açıklamalar...Haberde bence bi eksiklik var. Mantık yok. Ona buna sallamaya ne meraklı milletiz. FSX oynayan ahkam kesiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Arkadaşım, bu kaptan Pegsasus' ta işe alınmadı. Girişteki simülatör assesment ında uygun bulunmadığı için şirkete alınmadı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
yüreğiniz yetmedi herhalde????????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
İyi Bayramlar.. Arkadaslar bir sorum var.. Bu kaptan Zlatko zamaninda Sultan Havayollarinda ucan Zlatko mu.?? Yoksa baska bir Zlatko mu.? Tesekkürler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000