30 Aralık 2014, Salı 11:10:18

KAYIP UÇAK BULUNDU

Pazar günü 162 yolcusuyla kaybolan AirAsia uçağının enkazı ve bazı yolcuların cesetleri Endonezya açıklarında bulundu.
  • ALLAH SABIR VERSİN YAKINLARINA...
  • Rest in peace
  • Arkadaşlar bilen varsa paylaşır mı lütfen alımlar açık mı? Değilse ne zaman açılır?
  • Allah rahmet eylesin..ailelerine sabir versin..

155 yolcu ve 7 mürettebatla Endonezya'dan Singapur'a giderken kaybolan AirAsia'ya ait yolcu uçağının enkazı bulundu. Java Denizi'nde, Kalimantan açıklarında yeri tespit edilen enkazın çevresinde suda yüzen cesetler de bulundu.

Endonezya Ulusal Arama Kurtarma Kurumu (BASARNAS), uçağın enkazının denizin 25-30 metre dibinde olduğunu ve cesetlerin çıkarılması için 11 dalgıçın görev yapacağını açıkladı. Ekip, enkazın bulunduğu Kalimantan'a çok sayıda ceset torbası götürdü.

Bölgede uçuş yapan kurtarma uçakları denizin dibinde uçağın gölgesini tespit etti. Dalgıçlar cesetleri bu bölgeden çıkaracak. BASARNAS Başkanı Bambang Soelistyo'nun basın açıklaması esnasında suda yüzen cesetlerin gösterilmesi, açıklamayı izleyen bazı kazazede yakınlarının fenalaşmasına neden oldu.

Endonezya televizyonları sabah saatlerinde deniz yüzeyinde uçak enkazına ait parçalar görüldüğünü duyurmuştu. Kısa süre sonra Endonezya Sivil Havacılık Kurumu, kalıntıların kaybolan QZ8501 uçağına ait olduğunu söylemişti. Endonezya donanması da enkazın yakınlarında cesetler gördüklerini aktarmıştı.

AirAsia'ya ait Airbus A320-200 tipi uçak, Endonezya'nın Surabaya Adası'ndan Singapur'a giderken Pazar günü kaybolmuştu. Uçağın pilotu, kule ile son konuşmasında kötü hava koşulları nedeniyle rotasını değiştirmek için izin istemişti.

Uçakta 7 mürettebatın yanı sıra 137 yetişkin, 17 çocuk ve bir de bebek bulunuyor. 149 Endonezyalının yanı sıra bir İngiltere, bir Malezya, bir Singapur ve üç de Güney Kore vatandaşı yer alıyor.

Endonezya donanması arama-kurtarma ekiplerinin Cava Denizi'nde, 155 yolcu ve yedi mürettebatla Pazar günü kaybolan AirAsia uçağına ait olduğunu düşündükleri parçaları bulup, en az 40 kişinin cesetlerini çıkardığını açıkladı.

Yetkililer, Borneo Adası yakınlarında bulunan parçaların "Yüzde 95" kaybolan uçağa ait olduğunu söyledi.

Fransız haber ajansı AFP, Endonezya Sivil Havacılık Kurumu Başkanı Djoko Murjatmodjo'nun "yolcu kapısı" ve "kargo kapısı" gibi önemli parçalar bulunduğunu aktardı. Murjatmodjo, "Şimdilik enkazın AirAsia uçağına ait olduğu teyit edilebilir" dedi.

Endonezyalı yetkililer, bir basın toplantısı ile enkaz ve ceset görüntülerini gösterdi.

Yetkililer tüm kaynakların enkazın bulunduğu bölgeye aktarıldığını, deniz üzerindeki yüzen parçaların ve cesetlerin ise Pangkalan Bun'a götürüldüğünü söyledi.

Fotoğrafları gören yolcu yakınlarının şok olduğu gözlemlendi.

Daha önce de uçağın radarla bağlantısının kesildiği bölgede bir adadan dumanların yükseldiği yolundaki haberler gelmiş, bölgeye kurtarma ekipleri sevk edilmişti.KAYIP UÇAK BULUNDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

mt ~ 3 yıl önce
ALLAH SABIR VERSİN YAKINLARINA...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
benno ~ 3 yıl önce
Rest in peace

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TGS ALIMLARI ~ 3 yıl önce
Arkadaşlar bilen varsa paylaşır mı lütfen alımlar açık mı? Değilse ne zaman açılır?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ahmet ~ 3 yıl önce
beyninin fonksiyonları açık mı senin? bence kapalı.
TGS'YMİŞ ~ 3 yıl önce
NEYİN KAFASISIN SEN?
oha ~ 3 yıl önce
almazlar seni tgs`ye bu kafayla....almasinlar zaten..napcan orda,ezilirsin apronda bi de senle ugrasirlar
Kaptan Airbus ~ 3 yıl önce
Bu kafayla gidersen Askere , alamazsın Teskere .
ceren737 ~ 3 yıl önce
Allah rahmet eylesin..ailelerine sabir versin..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000