16 Aralık 2010, Perşembe 08:48:21

KAYBOLAN UÇAĞIN ENKAZI BULUNDU!

Nepal polisi, ülkenin doğusundaki bir tepeye çarpıp düşen uçaktaki 3 mürettebat ile 19 yolcunun öldüğünü açıkladı.
Polis sözcüsü Bigyan Raj Sharma, AFP'ye yaptığı açıklamada, kurtarma ekiplerinin Kanada yapımı küçük Twin Otter tipi uçağın enkazına ulaştığını, 20 yolcunun cesedini bulduklarını, diğer iki yolcunun cesedini aradıklarını söyledi. Raj Sharma, "Daha iki ceset aranıyor, ama eminiz kazadan kurtulan olmadı. Uçak küçük parçalara ayrılmış ve parçalar yoğun bir ormanla kaplı bölgeye saçılmış" dedi.
 
Ülkenin başkenti Katmandu'ya gitmek için dün Nepal'in doğusundaki küçük Lamidanda Havalimanı'ndan havalanan uçak, dağlık bölgede kaybolmuştu.
 
UÇAĞIN ENKAZI BULUNDU

 Nepal'de kaybolan küçük yolcu uçağının enkazı bulundu, 22 kişinin bulunduğu uçaktan kurtulan olmadığı bildirildi.
 
Kurtarma operasyonunu yönetmekle görevli Dimlesh Lal Karna, AFP'ye yaptığı açıklamada, 3'ü mürettebat 22 yolcuyu taşıyan ve dün kaybolan Kanada yapımı küçük Twin Otter tipi uçağın, Nepal'in doğusunda yer alan bir tepeye çarpıp düştüğünü belirtti.
 
Enkazın yerinin tespit edildiğini bildiren Karna, "Uçak yere çarparken birçok parçaya ayrılmış, yolcuların bu tür bir kazadan sağ salim kurtulmaları imkansız" dedi. Ülkenin başkenti Katmandu'ya giden uçağın ait olduğu Tara Air şirketinden yapılan açıklamada, yolculardan birinin ABD vatandaşı, diğerlerinin ise Nepalli olduğu ifade edildi.
 
Nepal'in doğusundaki küçük Lamidanda Havalimanı'ndan havalanan uçak, dağlık bölgede kaybolmuştu. Uçağı bulmak üzere, Nepalli yetkililer, bölgeye 2 arama kurtarma helikopteri göndermişti. (Zaman)
KAYBOLAN UÇAĞIN ENKAZI BULUNDU!

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000