11 Aralık 2017, Pazartesi 09:01:21

Katar uçak topluyor!

Katar'ın, İngiltere ile 24 adet Eurofighter Typhoon model savaş uçağı satın alım anlaşması imzaladığı bildirildi. Katar, perşembe günü de Fransa'dan 6,6 milyar avroluk uçak alımını içeren bir anlaşma imzalamıştı. Yine Doha yönetimi Körfez krizinin ilk günlerinde ABD ile 12 milyar dolarlık uçak anlaşmasına imza atmıştı.
  • adamalrı inek gibi sağıyorlar alooooo bizden bari domates alın:)
  • Allahım sen bu Müslimanlara akıl ver Amerika Birleşik Arap Emirlikleri ili Qatarin arasını açıyor bir birini düşman ederiyor ve her ikisine de silah ve uçak satıyor ... Ya bunlar salak ve akilsiz.yada Ameikanin satin aldigi Yavşak EMIRLER...Pic....leR
  • Adamları yolmaya doyamıyorlar. Kafa mı önemli petrol mü görüyoruz.
  • Evet ama sanki biraz da rüşvet dağıtıyorlar

Katar Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, İngiltere Savunma Bakanı Gavin Williamson, Katarlı mevkidaşı Halid bin Muhammed el-Atıyye ile başkent Doha'da bir araya geldi.

Açıklamaya göre, görüşmede, savaş uçağı satın alımının yanı sıra iki ülke arasında "ortak operasyon filosu" kurulmasını öngören bir anlaşma imzalandı.
Ortak operasyon filosunun bölgede bir ilk olduğuna dikkat çekilen açıklamada, bunun, iki ülkenin silahlı kuvvetleri arasında ilerleyen zamanlarda yapılacak ortak çalışmaların nüvesi olduğu belirtildi.

Filonun, iki ülkenin pilot ve teknisyenlerinin her an savaşa hazırlıklı olmalarını sağlayacak tüm hava operasyonlarını kapsadığı, 2022 Dünya Kupası organizasyonunda hava güvenliğinin sağlanmasında da önemli rol oynayacağı kaydedildi.

FRANSA İLE DE İMZALADI

Açıklamada, söz konusu anlaşmanın değeri ile uçakların teslim tarihine ilişkin bilgi verilmezken, İngiltere kaynaklı bir raporda anlaşmanın yaklaşık 8 milyar dolar değerinde olduğu bilgisi paylaşıldı.

Katar, perşembe günü Fransa'dan toplam 6,6 milyar avro değerinde 12 adet Rafale modeli savaş uçağı ile 50 adet Airbus tipi uçak alımını içeren bir anlaşma imzalamıştı.

Yine Doha yönetimi Körfez krizinin patlak verdiği ilk günlerde ABD'den 12 milyar dolarlık uçak satın almıştı. 

Katar uçak topluyor!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

sağmaya devam ~ 7 ay önce
adamalrı inek gibi sağıyorlar alooooo bizden bari domates alın:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ilginc ~ 7 ay önce
Allahım sen bu Müslimanlara akıl ver Amerika Birleşik Arap Emirlikleri ili Qatarin arasını açıyor bir birini düşman ederiyor ve her ikisine de silah ve uçak satıyor ... Ya bunlar salak ve akilsiz.yada Ameikanin satin aldigi Yavşak EMIRLER...Pic....leR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Avrupalı akıllı tabii ~ 7 ay önce
Adamları yolmaya doyamıyorlar. Kafa mı önemli petrol mü görüyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uçak mı alıyorlar ? ~ 7 ay önce
Evet ama sanki biraz da rüşvet dağıtıyorlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000