08 Ocak 2016, Cuma 07:50:47

Katar Emiri'ne gürültü cezası

Tedavi için İsviçre'ye giden El Cezire televizyonunun sahibi Katar eski emiri Hamad bin Halife es-Sani ve ailesine, İsviçre'de 'gürültü cezası' kesildi.
  • Beşiktaş, fatih, balmumcu, gayrettepe ve benzeri semtlerde utanmadan dakika'da 3 uçak olmak şartıyla sabaha kadar uçuyolar, 1000 lerce şikayet maili attık, ama bizi insan yerine koyan yok, alçak uçuş yasak, umurlarında değil, birde adama para cezası veren isviçreye bu nasıl ceza denmiş, tüm avrupada gece 12 den sabah 6 ya kadar şehir üstünden uçuş yasaktır, ama bizde serbest, biz insan değiliz ahırda uyuyoruz nasılsa, yazılar olsun
  • Tavsan daga kusmus olayi bu, 14000 frank ney, emir burnunu siliyodur o parayla, o ceza seni beni caydirir, zengin heryerde zengin biz cenemizi yoralim.
  • Bizde her tulu kural kanun ceza var ama uygulayan yok.Bizde polis adamina gore insanlaru idare etmeye calisiyor.Evinin onune araba parkedildi diye gencecik cocugu vurdulara zeytinburnuydu galiba..
  • Para var huzur var. Dağılabilirsiniz.

Tedavi için İsviçre'ye giden El Cezire televizyonunun sahibi Katar eski emiri Hamad bin Halife es-Sani ve ailesine, İsviçre'de 'gürültü cezası' kesildi.

Fas’ta tatil yaparken ayağını kıran ve tedavi olmak için apar topar İsviçre’ye giden eski Katar emiri Şeyh Hamad bin Halife es-Sani ve ailesinin özel uçakları, gece uçuş yasağı olmasına rağmen Zürih Havalimanına indirildi. Yaşananların ortaya çıkmasının ardından İsviçre makamları, es-Sani ve ailesine ‘gürültü cezası’ kesti.

Gece 12:00’de başlayan yasağa aldırmayan eski Katar şeyhinin uçağı, 26 Aralık günü saat 00:31’de Zürih’e indi ve 64 yaşındaki eski Katar şeyhi hastaneye kaldırıldı. Şeyhin ardından kraliyet ailesinden iki uçak daha Katar’dan İsviçre’ye doğru yola çıktı. Sonradan gelen iki uçak da sabaha karşı ve yine gürültü yasağı nedeniyle uçuşa izin verilmeyen saatte alana indi. Diğer 6 uçak ise normal saatlerde İsviçre’ye geldi.

KATAR ŞEYHİ VE AİLESİNE ‘GÜRÜLTÜ CEZASI’

İsviçre Hava Kuvvetleri uçağın inmesiyle ilgili olarak, ‘hastalık istisnası’ açıklamasında bulundu. Açıklama üzerine İsviçre ayağa kalktı. Yaşananlar sonrası, Zürih Havalimanı yönetimine şikayet yağdı. Bunun üzerine toplanan havaalanı yönetimi, Katar eski şeyhine ve ailesine ‘gürültü cezası’ kesilmesine karar verdi.

Katar eski şeyhi ve ailesine, üç uçak için 13.940 İsviçre frankı ceza kesildi. Faturanın 7.090 frankı şeyhin uçağı için, 4.580 frankı ise aileye ait 2 uçak için kesildi. Faturaya gerekçe olarak, “Gece uçuş yasağını ihlal; Ek gürültü cezası; Ülke havaalanı vergisi; Doğayı kirletme vergisi” yazıldı.

KİŞİSEL SERVETİ 2.5 MİLYAR EURO

Uçuş için yüzbinlerce frank harcayan, kaldığı Schulthess Klinik’e kendisi ve ailesi için yüklü miktarda harcama yapan al-Thaini için bu ceza oldukça düşük bir miktar.

Şeyh es-Sani’nin kişisel serveti 2.5 milyar dolar, ailesinin serveti ise 35 milyar dolar olarak hesaplanıyor. Holdingleri ve fonları aracılığıyla es-Sani ailesi, tüm dünyadaki yatırımlarını kontrol ediyor. El Cezire televizyonunun sahibi olan es-Sani’nin Katar Holding’i, Alman Volkswagen firmasının yüzde 17’sini elinde bulunduruyor.

İsviçre’deki devlet fonlarının 4.98’i Katar eski emiri es-Sani’nin elinde bulunuyor. Ayrıca Credit Suisse’nin yüzde 13.59 hissesi ile Rohstoff-Multi Glencore Xstrata firmasının yüzde 8.42’si yine es-Sani’nin elinde.

Ali Gülen / Sözcü

Katar Emiri'ne gürültü cezası

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

Ayıp ~ 2 yıl önce
Beşiktaş, fatih, balmumcu, gayrettepe ve benzeri semtlerde utanmadan dakika'da 3 uçak olmak şartıyla sabaha kadar uçuyolar, 1000 lerce şikayet maili attık, ama bizi insan yerine koyan yok, alçak uçuş yasak, umurlarında değil, birde adama para cezası veren isviçreye bu nasıl ceza denmiş, tüm avrupada gece 12 den sabah 6 ya kadar şehir üstünden uçuş yasaktır, ama bizde serbest, biz insan değiliz ahırda uyuyoruz nasılsa, yazılar olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Komik ~ 2 yıl önce
Tavsan daga kusmus olayi bu, 14000 frank ney, emir burnunu siliyodur o parayla, o ceza seni beni caydirir, zengin heryerde zengin biz cenemizi yoralim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Katar ~ 2 yıl önce
Bizde her tulu kural kanun ceza var ama uygulayan yok.Bizde polis adamina gore insanlaru idare etmeye calisiyor.Evinin onune araba parkedildi diye gencecik cocugu vurdulara zeytinburnuydu galiba..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kral yolcu ~ 2 yıl önce
Para var huzur var. Dağılabilirsiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000