24 Ağustos 2012, Cuma 08:30:27

KARS İÇİN HEDEF 'KASIM'

Temeli 2010 yılında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın katıldığı törenle atılan Kars Havaalanı İç ve Dış Hatlar Terminali binasının Kasım ayına yetiştirilebilmesi için çalışmalara hız verildi.
  • Haberi yazan kişi ücreti yazarken bir yanlışlık yapmış olsa gerek Trilyon TL Milyar dolar seviyesinden de yüksek bir rakam oluyor 2,5 milyon kişiye hitap edecek bir havalimanı için böyle büyük meblağ kullanılamaz herhalde. 3 milyon TL demeye çalışmış sanırım yazan kişi. Ülkemizdeki havalimanlarının göze hoş gelen görünüme kavuşmaları sevindirici.
  • 3 Trilyon TL demek aşağı yukarı 1,5 - 2 Milyar USD demek bu kadar yatırım yapıldı mı KARS H.Alanı için yahu??? Nasıl amorti edilecek bu yatırım yıllık 2-3 milyon max. yolcu sayısı ile mi??? Yok bu hesapta bir yanlışlık var o kadara mal olmamıştır..

Yıllık 3 milyon yolcu taşıyacak Kars İç ve Dış Hatlar Terminal Binası’nın Kasım ayında hizmete girmesi için çalışmalara gece gündüz aralıksız devam eden ilgili firma havaalanı terminal binasının biran evvel bitirilmesi için yoğun çaba sarf ediyor.

Kars Havaalanı İç ve Dış Hatlar Terminal Binası’nın yapımını yakından takip eden AK Parti Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan ile Prof. Dr. Yunus Kılıç, Karslıların hak ettikleri hizmetleri fazlasıyla alacağını kaydettiler.
Milletvekilleri Ahmet Arslan ile prof. Dr. Yunus Kılıç; “Terminal binamızın yıllık yolcu kapasitesi 2,5 milyon civarında 2 milyon planlanmış ama 2,5-3 milyona hizmet verebilecek durumda. Çalışmalar hızla devam ediyor. Binanın camları da takılıyor. Yani terminal binamız kendini göstermeye başladı. İnşallah Kasım ayında tamamlanarak açılışını hep birlikte yaparız. AK Parti hükümeti Kars’ı önemsiyor. Karslıları önemsiyor. Karslılar her anlamda hak ettikleri hizmetleri fazlasıyla alacaktır” dediler.

Her türlü yolcu konforunun düşünüldüğü, geniş ve ferah yolcu salonları ile rahat alışveriş ve dinlenme mekanlarına sahip kullanım alanlarını içinde barındıracak, Yeni İç ve Dış Hatlar Terminal Binası’nın toplam büyüklüğü 36 bin metrekare.
Kars’ın uluslararası uçuşlara açılması ve yapımı devam Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu’nun da tamamlanmasıyla birlikte büyük ihtiyaç duyulacak hava terminalinin tamamlanarak hizmete girmesi Kars ile Dünya ülkeleri arasında da önemli bir hava koridoru da oluşturacak.

Yıllık yaklaşık 3 milyon yolcu taşıyacak olan Kars İç ve Dış Hatlar Hava terminalinin 440 araç park kapasitesine sahip otoparkı bulunacak. Terminal binası tamamlandığında yaklaşık 3 Trilyon TL'ye mal olacak.

KARS İÇİN HEDEF 'KASIM'

Facebook Yorum

Yorumlar

yanlışlık ~ 6 yıl önce
Haberi yazan kişi ücreti yazarken bir yanlışlık yapmış olsa gerek Trilyon TL Milyar dolar seviyesinden de yüksek bir rakam oluyor 2,5 milyon kişiye hitap edecek bir havalimanı için böyle büyük meblağ kullanılamaz herhalde. 3 milyon TL demeye çalışmış sanırım yazan kişi. Ülkemizdeki havalimanlarının göze hoş gelen görünüme kavuşmaları sevindirici.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yanlışlık ~ 6 yıl önce
3 Trilyon TL demek aşağı yukarı 1,5 - 2 Milyar USD demek bu kadar yatırım yapıldı mı KARS H.Alanı için yahu??? Nasıl amorti edilecek bu yatırım yıllık 2-3 milyon max. yolcu sayısı ile mi??? Yok bu hesapta bir yanlışlık var o kadara mal olmamıştır..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000