13 Eylül 2016, Salı 14:46:03

Kargo uçağı 14 ton yakıtla gövde üzerine iniş yaptı

Endonezyalı havayolu şirketi Trigana Air Service'a ait Boeing B737-300 tipi kargo uçağı, taşıdığı 14 ton yakıtla birlikte gövde üzerine inerek faciadan döndü.
  • Geçmiş olsun uçakta ciddi hasar var...pert olmuştur tamir masrafi yuksek olacağindan sigorta bedelini öder yaptirmaz uçaği
  • OTo sanayide bildigim bi tamirci abim var, onun elinde bu ucak 15 gunde cillop kibin tamir olur.
  • Allah korudu
  • Videonun en başında gözüken MY INDO AIRLINES'in sol ana dikmesi ve burun dikmesi apron zemini yerine toprak zeminde duruyor neden acaba ?

Endonezyalı havayolu şirketi Trigana Air Service'a ait Boeing B737-300 tipi kargo uçağı faciadan döndü.

Edinilen bilgilere göre; Endonezya'Nın Jayapura kentinden havalanan Trigana Air uçağı, Papua'daki Wamena Havalimanı'na gitmek üzere hareket etti.

Toplam 77 varilde 14 ton yakıtla birlikte bir buçuk tona yakın gıda benzeri kargo yükü olan uçak, Wamena Havalimanı'na inişe geçti.

Havalimanına iniş yaptığı sırada sol ana iniş takımı çöken Trigana Air uçağı, gövde üzerinde iniş yaptı. Şans eseri pistte durabilen uçağın alev almaması ise büyük bir faciadan dönülmesine neden oldu.

Olayda yaralanan olmazken uçakta büyük hasar meydana geldi.  PK-YSY kuyruk tescilli Boeing B737-300 tipi uçak 2011 Eylül ayından bu yana Trigana Air'de görev yapıyor. Uçak ilk uçuşunu ise Eylül 1986 yılında gerçekleştirdi.

15.07 Güncelleme | Son paylaşılan fotoğraflarda uçağın piste teker koyduktan sonra ana iniş takımlarından birinin koptuğu görülüyor.

Uçağın gövde üzerine inişi böyle kaydedildi;Kargo uçağı 14 ton yakıtla gövde üzerine iniş yaptı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

camarothy ~ 2 yıl önce
Geçmiş olsun uçakta ciddi hasar var...pert olmuştur tamir masrafi yuksek olacağindan sigorta bedelini öder yaptirmaz uçaği

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sorun degil ~ 2 yıl önce
OTo sanayide bildigim bi tamirci abim var, onun elinde bu ucak 15 gunde cillop kibin tamir olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Y ~ 2 yıl önce
Allah korudu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Garip bir detay ~ 2 yıl önce
Videonun en başında gözüken MY INDO AIRLINES'in sol ana dikmesi ve burun dikmesi apron zemini yerine toprak zeminde duruyor neden acaba ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Taksi yolu ~ 2 yıl önce
Çimleri biçin
havadan ~ 2 yıl önce
inişi seyretmek için uçağın burnunu piste çevirmiş.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000