18 Aralık 2015, Cuma 13:19:47

Kara kutu canlı yayında açıldı

Türk hava sahasını ihlal ettikten sonra düşürülen Rus uçağına ait kara kutu, Moskova’da düzenlenen basın toplantısında açıldı.
  • Acun'a gönderin kutuyu, yapar bi yarışma açtırır kutuyu.. Bakalım mavi mi çıkacak pembe mi :)
  • AH ORDA OLCAM O KUTUYU ACARKEN BENDE ACICAM SIZI
  • Ulan Ruslar ne yavsak milletmişsiniz siz...
  • Nasi yani!!!! Bilgisayarın içindeki verilere ulaşmak için kasayı açmaya benziyor, Eee ne oldu, bilgileri gördük mü şimdi? Aklımızla dalga geçmeyin, Putin bir diktatör, bu böyle biline.

Türk hava sahasını ihlal ettikten sonra düşürülen Rus uçağına ait kara kutu, Moskova’da düzenlenen basın toplantısında açıldı. Yarın özel laboratuvarda başlatılacak kara kutu incelemelerinde elde edilen ilk veriler 21 Aralık’ta paylaşılacak.

Rusya Savunma Bakanlığı, 24 Kasım’da Türk hava sahasını ihlal eden Rus uçağı ile ilgili basın toplantısı düzenlendi. Uçağa ait kara kutu basın mensuplarının önünde açılırken, kara kutu incelemelerinin özel bir laboratuvarda yapılacağı bildirildi. Rusya Hava Kuvvetleri Komutan Yardımcısı Sergey Dronov da açıklamalarda bulundu. Dronov, kara kutunun zarar gördüğünü ve çözümleme işleminin özel ekipmanlarla yapılacağını ifade ederek, “Kara kutu zarar görmüş. Uçuş bilgilerinin çözümlenmesi için özel ekipmanlar kullanılacak. Şu ana kadar kara kutuda herhangi bir işlem yapılmadı. Kara kutu halen, kaza alanında bulduğumuz gibi” dedi.

Dronov, Çin ve İngiltere’den uzmanların soruşturmaya dahil olunması konusunda hemfikir olduklarını bildirerek, “En fazla şeffaflık ve açıklığın sağlanması için 14 ülkeden uzmanları davet ettik. Ancak, Çin’den Liu Chang Wei ve İngiltere’den Jonathan Gillespie dışında çok sayıda uzman çeşitli nedenlerle davetimizi reddetti” ifadelerini kullandı. Sergey Dronov, ABD’li Del Gandio ve Ron Schleed’in de bu çalışmalarda yer alacağını belirtti.

Uçuş Güvenliği Birimi Başkan Yardımcısı Sergay Baynetov ise verilerin incelenmesi çalışmalara yarın başlanacağını ve ilk verilerin 21 Aralık’ta açıklanacağını söyledi.

Kara kutu canlı yayında açıldı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

Kutu kutu pense ~ 3 yıl önce
Acun'a gönderin kutuyu, yapar bi yarışma açtırır kutuyu.. Bakalım mavi mi çıkacak pembe mi :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AH KUTU ~ 3 yıl önce
AH ORDA OLCAM O KUTUYU ACARKEN BENDE ACICAM SIZI

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ali ~ 3 yıl önce
Ulan Ruslar ne yavsak milletmişsiniz siz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
portos ~ 3 yıl önce
Nasi yani!!!! Bilgisayarın içindeki verilere ulaşmak için kasayı açmaya benziyor, Eee ne oldu, bilgileri gördük mü şimdi? Aklımızla dalga geçmeyin, Putin bir diktatör, bu böyle biline.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000