19 Aralık 2010, Pazar 08:16:08

KAR YAĞIŞI UÇUŞLARI İPTAL ETTİRİYOR

İngiltere genelinde etkili olan kar yağışı ve soğuk hava, Londra'daki Heathrow havaalanından yapılan uçuşların iptal olmasına neden oldu.
  • Yer yer 25. cm. kar yazılmış ama uygulamalara bakıldığında sanki 1 00 cm. kar var gibi. Olağan dışılık limitleri oldukça düşük onların anlaşılan yada bizim üklemizde küçük şeyleri büyütme sıkıntımız var, sorun yaşayanlara kolay gelsin...

Başkent yakınlarındaki Gatwick havaalanından ise kısıtlı sayıda uçuşlar yapılıyor. Kimi yerlerde 25 santimetreyi bulan kar nedeniyle, İngiltere, Kuzey İrlanda, Galler ve İskoçya genelinde çok sayıda karayolu ve demiryolu da kapandı.

Noel tatili nedeniyle çok sayıda yolcu mağdur durumda kalırken, meteoroliji yetkilileri ülke genelindeki kar yağışının devam edeceğini bildirdi.

Uçakla seyahat edeceklere havaalanlarına gitmeden önce havayolu şirketleriyle irtibata geçmeleri öneriliyor.

Londra yakınlarındaki Luton ve Stansted havaalanlarından da karşılıklı uçuşlar yapılamıyor. Exeter, London City, Aberdeen, Birmingham, Bristol, Southampton ve Cardiff havaalanlarından ise kısıtlı sayıda uçuşlar gerçekleşiyor.

KAR YAĞIŞI UÇUŞLARI İPTAL ETTİRİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 7 yıl önce
Yer yer 25. cm. kar yazılmış ama uygulamalara bakıldığında sanki 1 00 cm. kar var gibi. Olağan dışılık limitleri oldukça düşük onların anlaşılan yada bizim üklemizde küçük şeyleri büyütme sıkıntımız var, sorun yaşayanlara kolay gelsin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000