08 Haziran 2012, Cuma 08:29:01

KAPIDA VİZE UYGULAMASI BAŞLADI

Yunanistan tarafından başlatılan kolaylaştırılmış vize uygulaması, Rodos ve Kos adaları için başladı.
  • Otel reservasyon yapiyorsunuz para yatiyor bilet alip gidiyorsunuz kapidaki sizi beyenmiyor geri yolluyor butun otel parasi Hersey yaniyor hic bir hak idea edemiyorsunuz, Yunan yalani dolani beter olsunlar turkiyeye sokmayin gidip alisveris.lerini atinadan yapsinlar. Yillardir vize bahannesi ile yapmadiklari kalmadi
  • Daha bugün Kos'tan geldim. 5 yıllık schengenimi bile kırk saat incelediler. Habere konu olay henüz başlamamış durumda.
  • 7 sene once yunanıstana gıtmek ıcın vıze gorusmeme 5 dk gec kalmıstım yapmadıklarını bırakmamıslar ve sadece 1 haftalık vıze vermıslerdı.ozaman kendılerını ne goruyorlardı,sımdı ne hallere geldıler...
  • su rezalete bakin ki ulkemiz aleyhine ne kadar olusum varsa hepsini orgutleyen,koruyan,kollayan italyan,fransiz,alman,isvicre,yunan vatandaslari ulkeme sadece kimlikleriyle geliyorken ben onlarin ulkelerine vizeyle gidebiliyorum!!!! lutfedip kapida vize verseler dahi gitmem!!!!

Yunan kaynaklarından alınan bilgiye göre, Yunanistan'ı ziyaret edecek umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşlarının, 15 günü aşmayacak seyahatleri için, sınırda süratli vize almasına sağlayacak pilot uygulamasına ilk aşamada gümrük ve pasaport kontrol noktası bulunan 2 Yunan adası olan Rodos ve Kos'ta (İstanköy) başlandı.

Gelecek hafta söz konusu adaların limanlarında vize işlemleri için gerekli elektronik cihazların da yerleştirilmesiyle işlemlerin kolaylaştırılacağı bildirildi.

Yunan turizmini geliştirmek için başlatılan pilot uygulamaya, daha sonra Midilli, Sakız ve Sisam (Samos) adaları da dahil edilecek.

Kolaylaştırılmış vize için form, fotoğraf, pasaport fotokopisi, otel rezervasyonu yapıldığını kanıtlayan ''voucher'', yeterli miktarda para, gemi ya da uçak rezervasyonu, Türkiye'de SGK veya bir başka kurum sigortalısı ise buna dair sigorta karnesiyle 24 saat önceden başvuru yapılabilecek.

Söz konusu adalardan diğer adalar ile kara arasında iç dolaşım yapılabilecek bir düzenleme olup olmayacağı henüz netlik kazanmadı. 

KAPIDA VİZE UYGULAMASI BAŞLADI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Yalan ~ 4 yıl önce
Otel reservasyon yapiyorsunuz para yatiyor bilet alip gidiyorsunuz kapidaki sizi beyenmiyor geri yolluyor butun otel parasi Hersey yaniyor hic bir hak idea edemiyorsunuz, Yunan yalani dolani beter olsunlar turkiyeye sokmayin gidip alisveris.lerini atinadan yapsinlar. Yillardir vize bahannesi ile yapmadiklari kalmadi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kos ~ 6 yıl önce
Daha bugün Kos'tan geldim. 5 yıllık schengenimi bile kırk saat incelediler. Habere konu olay henüz başlamamış durumda.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
!!!! ~ 6 yıl önce
7 sene once yunanıstana gıtmek ıcın vıze gorusmeme 5 dk gec kalmıstım yapmadıklarını bırakmamıslar ve sadece 1 haftalık vıze vermıslerdı.ozaman kendılerını ne goruyorlardı,sımdı ne hallere geldıler...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
rezalet!!! ~ 6 yıl önce
su rezalete bakin ki ulkemiz aleyhine ne kadar olusum varsa hepsini orgutleyen,koruyan,kollayan italyan,fransiz,alman,isvicre,yunan vatandaslari ulkeme sadece kimlikleriyle geliyorken ben onlarin ulkelerine vizeyle gidebiliyorum!!!! lutfedip kapida vize verseler dahi gitmem!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000