15 Mayıs 2016, Pazar 08:44:46

Kapadokya'da yolcu artışı

Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden bir tanesi olan Kapadokya Bölgesinde bulunan Kapadokya Havalimanını Nisan ayında 37 bin 125 yolcu kullandı.
  • Kapadokya havalimanından Kırşehire servis var mı ona göre İstanbuldan gelicem bir daha git gel yapmak istemiyorum
  • Terminali kesinlikle buyutsunler hatlar gelsin ve ucak pistini daha cok yapsinlar 5 yetmiyor!!!
  • Terminal binasi cok kicuk. Birakin iki ucagi tek ucak oldugunda bile yolcular sigmiyor. İchata biniste dishat terminali kullaniliyor. Ulasim da problemli. Araba kiralama firmasi yeterli degil. Pegasus ucuslarinda sehir merkez transfer cok zor oluyor. Bunlar ve benzeri problemlerden dolayi zaten benim gibi bircok nevsehirli ve zaten kapadokyayi ziyaret eden turist kayseriyi tercih ediyor. İzmire antalyaya anadolujetin direk seferleri olmasi buyuk nimet tabi. Ama altyapi, teknik destek lazim. İnsallah daha da gelisir, problemler giderilir
  • Thy seferlerini artirsin ve kktc hatti gelsin , Dusseldorf hatti gelsin!!

Kapadokya Havalimanı 2016 Yılı Nisan ayında Kapadokya Havalimanı’na iniş-kalkış yapan toplam uçak trafiği bir önceki aya göre yüzde 51,3’lük artışla 516 oldu. 2016 Yılı Nisan ayında toplam yolcu trafiği ise bir önceki aya göre yüzde 63’lük artışla 37.125 oldu.

2016 yılı Nisan Ayı Havalimanı istatistiklerine göre ise Nisan ayında Kapadokya Havalimanı’nda iç hat-dış hat yolcu trafiği bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 30 artışla 37 bin 125 oldu.

Kapadokya Havalimanı’nda 2015 yılının ilk 4 aylık döneminde 868 uçuş gerçekleşirken 2016 yılının aynı döneminde yüzde 60,8’lik artışla Bin 396 uçuş gerçekleşti. Havalimanını 2015 yılının ilk dört aylık döneminde 86 bin 534 yolcu tercih ederken, bu sayı 2016 yılının aynı döneminde yüzde 21,2’lik artışla 104 bin 870 kişiye ulaştı.

Kapadokya'da yolcu artışı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

mehmet ~ 2 yıl önce
Kapadokya havalimanından Kırşehire servis var mı ona göre İstanbuldan gelicem bir daha git gel yapmak istemiyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Terminal ~ 2 yıl önce
Terminali kesinlikle buyutsunler hatlar gelsin ve ucak pistini daha cok yapsinlar 5 yetmiyor!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kapadokyali ~ 2 yıl önce
Terminal binasi cok kicuk. Birakin iki ucagi tek ucak oldugunda bile yolcular sigmiyor. İchata biniste dishat terminali kullaniliyor. Ulasim da problemli. Araba kiralama firmasi yeterli degil. Pegasus ucuslarinda sehir merkez transfer cok zor oluyor. Bunlar ve benzeri problemlerden dolayi zaten benim gibi bircok nevsehirli ve zaten kapadokyayi ziyaret eden turist kayseriyi tercih ediyor. İzmire antalyaya anadolujetin direk seferleri olmasi buyuk nimet tabi. Ama altyapi, teknik destek lazim. İnsallah daha da gelisir, problemler giderilir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Thy ~ 2 yıl önce
Thy seferlerini artirsin ve kktc hatti gelsin , Dusseldorf hatti gelsin!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000