18 Şubat 2017, Cumartesi 12:15:53

Kapadokya'da balon kazası

Kapadokya’da sıcak hava balonun sert iniş yapması sonrası bir turist hayatını kaybetti.
  • THK. Ile uctuk,hersey süperdi...
  • Kapadokya olmuş ranteri her sene ölümlü kaza. Kim izin veriyor bu kazacılara
  • Pilot kim, şirket adı vs niye yok haberde?
  • Ya bir can gidiyor yaptıgınız yorumlara bak Ayıptır haysiyetsizliktir Asker kökenli yazmak nedir hiç Allah korkunuz yok vicdansızlar Birde insan ız diye gezerseniz 2 ayaklı Ne oldukları belli olmayan tipler sizi

Kapadokya’da sıcak hava balonun sert iniş yapması sonrası bir turist hayatını kaybetti.

Edinilen bilgilere göre Kapadokya’da balon turuna katılan Danimarka uyruklu 54 yaşındaki Jensen Benny Karl isimli turist, sıcak hava balonunun sert iniş yapması sonrasında balondan düştü. Balondan düşen turiste ilk müdahaleyi balon çalışanları ve diğer turistler yaptı. Ardından Danimarkalı Karl, olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından Kapadokya Hastanesine kaldırıldı. Danimarkalı Karl, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi.

Kalp krizi iddiası

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, kazanın şiddetli rüzgar nedeniyle meydana geldiği belirtildi. Açıklamada, "Balonunun şiddetli rüzgar sebebiyle yere sert bir iniş yapması sonucunda Danimarka uyruklu bir yolcu balondan düşerek ağır yaralanmış, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmiştir" denildi.

Kaza sırasında yolcunun güvenlik kurallarına uyması için uyarıldığı belirtilen açıklamada, "Ancak yolcunun kurallara uymaması nedeniyle sert iniş sırasında balondan düştüğü öğrenilmiştir. Pilotun kalp krizi geçirmesi nedeniyle balonun düştüğü iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır" ifadelerine de yer verildi.

Bu arada Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'na bağlı Kaza Araştırma ve İnceleme Kurulu ekipleri de olayı araştırmak üzere Kapadokya'ya gitti.

Kapadokya'da balon kazası

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

IL ~ 1 yıl önce
THK. Ile uctuk,hersey süperdi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rant ~ 1 yıl önce
Kapadokya olmuş ranteri her sene ölümlü kaza. Kim izin veriyor bu kazacılara

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sms ~ 1 yıl önce
Pilot kim, şirket adı vs niye yok haberde?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Can ~ 1 yıl önce
Ya bir can gidiyor yaptıgınız yorumlara bak Ayıptır haysiyetsizliktir Asker kökenli yazmak nedir hiç Allah korkunuz yok vicdansızlar Birde insan ız diye gezerseniz 2 ayaklı Ne oldukları belli olmayan tipler sizi

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000