17 Aralık 2014, Çarşamba 09:27:57

KAPADOKYA'DA BALON FACİASI: 1 ÖLÜ

Kapadokya'da bu sabah havalanan bir balon sert iniş yaptı, bir turist sepetten düşerek öldü. Ölü sayısı artabilir.
  • Saygıdeğer ... Yazan şahıs tabiki shgm kontrolünde bu ucuslar biliyoruz benim demek istediğim shgm diyor ki bugün için hava biraz rüzgârlı uçuş için tehlikeli olabilir diyor fakat ucamazsiniz arkadaş demiyor insiyatifi firma ya bırakıyor ve eğer sen kapadokya yi biliyorsan buradaki turizm sektörünün kapitalizm in kolesi olduğunu herşeye maddi değer olarak gören anlayışta olduklarını insanin onlar için geri planda olduğunu çalışanların ise onların çoğuna göre bir köle olduğunu görürsün.Ee durum böyle olunca insiyatif elinde olan pilotlar ve firmalar ucalim birşey olmaz derler ki dediğim gibi böyle şeyler nadiren değil sık sık oluyor sadece boyledegil yer ekibi diye tabir edilen şahıslardan arkadaslarimin biri elektrik akımına kapildi biri balondan aşağı sarkıtılan ipi tutmak için iple ağacın arasına sıkışıp sakat kaldı bu tarz kazalarda ver yani iş hakkında eğitimsizlik had safhada buna pilotlarda dahil
  • Aldigim habere gore kazada olüm olmamiş hafif yaralilar var.haberin teyidi gerekir.
  • Her kazanın ardından komplo teorileri üretmeseniz olmaz. Ne kadar çok bilirkişi var. Balonun uçuş limiti 15knottır. Hiç kimse bir kaza olmasını, ölümler veya yaralanmalar yaşanmasını istemez. Uçuş öncesi her ne kadar yolcuya demo brifing yapılsa da demekki bu yetmiyor. Ama en azından yolcular için emniyet kemeri konulabilir. Ölen yolcu sepetten düştüğü için ölmüş. Bu konuda firmalar yaptırım olmasını beklemeden bu emniyeti alsalar en azından bu tip ölümlerin önüne geçilebilir. Havacılık ve Balon camiasına geçmiş olsun. Dilerim ki, bu son kaza olur.
  • Cok gecmis olsun. Eylul ayinda ben de Atmosfer Balonculukla ucmustum. Balon ucuslari SHGM kontrolunde, gayet de ciddi denetleniyor gercekten. Ama 2 konu var. Birincisi hakikaten balon pilotu olmak az bir egitim sonucu mumkun ve hemen calismaya baslayabildiklerinden bence yeterince tecrube kazanamiyorlar. İkinci konu ise balon yolcu guvenligi neredeyse sıfır. Pilot tarafindan sozel uyarilar var ama bence kemer kesinlikle gerekli. Ayrica tüp alevleri ile cok yakin oluyor insan. Ters ruzgar olunca sorunlar olabilir. Tamam bir ucak degil, ucak kadar beklemiyoruz ama ucaklarda alinan guvenlik tedbirleriyle kiyaslanamayacak kadar guvensiz bence balon yolculari. Cok gecmis olsun tekrar. Kapadokya muthis potansiyel balon icin. İnsallah ciddiyet artar, balonlar da artar.

Airporthaber'e gelen bilgilere göre üzücü kaza az önce yaşandı. Bu sabah erken saatlerde havalanan Atmosfer Balonculuk'a ait balon turunu tamamladıktan sonra inişini gerçekleştirdi. Pilot Murat Yelkalan'ın yönetimindeki balon  sert rüzgar sebebiyle sert şekilde indi.

Sepetin yere vurmasıyla Tang Yi adlı Çinli bir yolcu sepetten düşerek hayatını kaybetti.

Olay sırasında birçok yolcunun da yaralandığı belirtildi. Pilot Murat Yelkalan ile birlikte yaralılar Kapadokya ve Versa hastanelerinde tedavi altına alındı.

Bu arada Airporthaber'e gelen bilgilere ölü sayısının artabileceği kaydedildi.

Ayrıntılar geliyor...

 

KAPADOKYA'DA BALON FACİASI: 1 ÖLÜ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Saygıdeğer ... Yazan şahıs tabiki shgm kontrolünde bu ucuslar biliyoruz benim demek istediğim shgm diyor ki bugün için hava biraz rüzgârlı uçuş için tehlikeli olabilir diyor fakat ucamazsiniz arkadaş demiyor insiyatifi firma ya bırakıyor ve eğer sen kapadokya yi biliyorsan buradaki turizm sektörünün kapitalizm in kolesi olduğunu herşeye maddi değer olarak gören anlayışta olduklarını insanin onlar için geri planda olduğunu çalışanların ise onların çoğuna göre bir köle olduğunu görürsün.Ee durum böyle olunca insiyatif elinde olan pilotlar ve firmalar ucalim birşey olmaz derler ki dediğim gibi böyle şeyler nadiren değil sık sık oluyor sadece boyledegil yer ekibi diye tabir edilen şahıslardan arkadaslarimin biri elektrik akımına kapildi biri balondan aşağı sarkıtılan ipi tutmak için iple ağacın arasına sıkışıp sakat kaldı bu tarz kazalarda ver yani iş hakkında eğitimsizlik had safhada buna pilotlarda dahil

Yanıtla

Kalan karakter 1000
haberi dogrulayalim! ~ 3 yıl önce
Aldigim habere gore kazada olüm olmamiş hafif yaralilar var.haberin teyidi gerekir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
havacı ~ 3 yıl önce
Her kazanın ardından komplo teorileri üretmeseniz olmaz. Ne kadar çok bilirkişi var. Balonun uçuş limiti 15knottır. Hiç kimse bir kaza olmasını, ölümler veya yaralanmalar yaşanmasını istemez. Uçuş öncesi her ne kadar yolcuya demo brifing yapılsa da demekki bu yetmiyor. Ama en azından yolcular için emniyet kemeri konulabilir. Ölen yolcu sepetten düştüğü için ölmüş. Bu konuda firmalar yaptırım olmasını beklemeden bu emniyeti alsalar en azından bu tip ölümlerin önüne geçilebilir. Havacılık ve Balon camiasına geçmiş olsun. Dilerim ki, bu son kaza olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
havalı ~ 3 yıl önce
geceden alkol alıp sabahına yada bi kaç saat geçmesine rağmen balo kullananlarıda duyduk belkide böyle bişey oldu telefonla konusmak yasak dendi telefonla bile konusanı gördük o gun kaç balon havalandı bi bunamı denk geldi dikkatsiizlik başka birşey değil!!!!!!!
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Cok gecmis olsun. Eylul ayinda ben de Atmosfer Balonculukla ucmustum. Balon ucuslari SHGM kontrolunde, gayet de ciddi denetleniyor gercekten. Ama 2 konu var. Birincisi hakikaten balon pilotu olmak az bir egitim sonucu mumkun ve hemen calismaya baslayabildiklerinden bence yeterince tecrube kazanamiyorlar. İkinci konu ise balon yolcu guvenligi neredeyse sıfır. Pilot tarafindan sozel uyarilar var ama bence kemer kesinlikle gerekli. Ayrica tüp alevleri ile cok yakin oluyor insan. Ters ruzgar olunca sorunlar olabilir. Tamam bir ucak degil, ucak kadar beklemiyoruz ama ucaklarda alinan guvenlik tedbirleriyle kiyaslanamayacak kadar guvensiz bence balon yolculari. Cok gecmis olsun tekrar. Kapadokya muthis potansiyel balon icin. İnsallah ciddiyet artar, balonlar da artar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000