05 Aralık 2015, Cumartesi 17:56:18

Kahramanmaraşlılar yeni havalimanını bekliyor!

Kahramanmaraşlılar, 3. Ulaştırma Çalıştayı'ndan çıkacak yeni havalimanı kararına odaklanmış durumda...
  • Narlı için uğraşılıyorda oraya yapılacak havalimanı K.maraşın işini görmez merkez ve tüm büyük ilçelerin ters tarafında zaten AFŞİNDEN 150 KM ORAda OLURSA 200 KM OLACAK ODA FİYASKO mevcut havalimanı modernize edilirse Kmaraş halkının daha çok işini yarar.
  • bu havalimanı kahramanmaraş için şart. bunca yıl unutuldu bu şehir , hep ertelendi yapılacak yatırımlar. artık yeter kahramanmaraşta bu ülkenin bir şehri otoyol maraştan geçecekken antepe direk verildi hızlı tren denildi yalan oldu bari bu havalimanı yapılsın yeter artık bu şehrin insanları olarak isyandayız
  • Sayın Bakan nerede kalmıştık demişti. Kahramanmaraş havalimanı terminali çok kötü, pist kısa az bir yağmur yağsa az bir pus olsa seferler iptal oluyor. Sayın Bakan,Kahramanmaraş'ta kaldınız. Birçok havalimanı terminali yenilendi sıfırdan havalimanları yapıldı ama Kahramanmaraş hep unutuldu.
  • Amsterdam kardeş Gaziantepli olduğun açık ve net bekle ve gör diyorum kardeş. Bu arada yatırımlar mevcut siyasetçiler yüzünden değil hv. pistinin başında bulunan petrol istasyonu sahibinin tutumu yüzünden bir gelişme yaşanamıyordu bilginize. Acil kamulaştırma sayesinde ve Yargutaydan çıkacak öngörülen karara göre petrol istasyonu kaldırılacak.

Önümüzdeki hafta Kahramanmaraş´ta Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Kültür ve Turizim Bakanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal'ın katılımıyla 3. Ulaştırma çalıştayı gerçekleştirilecek.

Kahramanmaraşlılar'ın büyük beklentisi mevcut havalimanının uluslararası standartlara hızlıca kavuşması. Nisan ayında acil kamulaştırma kararı yürürlüge girmiş ve proje tasarlanmış olsa da bir türlu ihaleye çıkılamadı.

Kahramanmaraşlılar'ın bu çalıştaydan beklentisi ihalenin artık vakit geçmeksizin yapılması ve ilk kazmanın en geç 2016 ilk yarısında belki daha da erken vurulması.

Kahramanmaraşlılar yeni havalimanını bekliyor!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (33)

veli ~ 2 yıl önce
Narlı için uğraşılıyorda oraya yapılacak havalimanı K.maraşın işini görmez merkez ve tüm büyük ilçelerin ters tarafında zaten AFŞİNDEN 150 KM ORAda OLURSA 200 KM OLACAK ODA FİYASKO mevcut havalimanı modernize edilirse Kmaraş halkının daha çok işini yarar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Öz Maraşlı ~ 2 yıl önce
bu havalimanı kahramanmaraş için şart. bunca yıl unutuldu bu şehir , hep ertelendi yapılacak yatırımlar. artık yeter kahramanmaraşta bu ülkenin bir şehri otoyol maraştan geçecekken antepe direk verildi hızlı tren denildi yalan oldu bari bu havalimanı yapılsın yeter artık bu şehrin insanları olarak isyandayız

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KCM ~ 2 yıl önce
Sayın Bakan nerede kalmıştık demişti. Kahramanmaraş havalimanı terminali çok kötü, pist kısa az bir yağmur yağsa az bir pus olsa seferler iptal oluyor. Sayın Bakan,Kahramanmaraş'ta kaldınız. Birçok havalimanı terminali yenilendi sıfırdan havalimanları yapıldı ama Kahramanmaraş hep unutuldu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
K.maraşlı ~ 2 yıl önce
Amsterdam kardeş Gaziantepli olduğun açık ve net bekle ve gör diyorum kardeş. Bu arada yatırımlar mevcut siyasetçiler yüzünden değil hv. pistinin başında bulunan petrol istasyonu sahibinin tutumu yüzünden bir gelişme yaşanamıyordu bilginize. Acil kamulaştırma sayesinde ve Yargutaydan çıkacak öngörülen karara göre petrol istasyonu kaldırılacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000