19 Kasım 2011, Cumartesi 09:43:31

KAHRAMAN PİLOT YAŞAM SAVAŞINI KAYBETTİ

Uçuş sırasında beyin kanaması geçirmesine rağmen uçağını başarıyla indiren Güney Afrikalı pilot tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi
  • mustang tek pilotla uçmasına müsade edilen küçük bir jet tir. malumat.
  • ya bu ucak tek pılotla mı ucuyormus.2.ci pilot neredeymıs,gercekten çok enteresan ...
  • Niye beyin kanaması gecirirken ucagı indirsin ki, FO indirmiştir. Mantıklı olan da kumandaları FO´nun alması... , insanlar da bu haberleri okuyor da olaylar böyle değil işte.
  • Allah seni ıslah etsin
Pilot Danie Minnie, geçtiğimiz Pazar günü Cessna Citation Mustang uçağıyla havadayken beyin kanaması sonucu felç geçirmiş ancak buna rağmen Güney Afrika’da Bloemfontein’e kazasız inmeyi başarmıştı. Olaydan sonra hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınan talihsiz pilot geçtiğimiz Çarşamba günü hayatını kaybetti.

Pilot Danie Minnie’nin, havada geçirdiği beyin kanamasına rağmen felçli haliyle uçağını indirebilmesi, onun yaşama azmine ve ustalığına bağlanıyor. Güney Afrika Uçuş Eğitim Güvenliği Direktörü Ernest Claassen, pilotun bu durumda Cessna Citation Mustang uçağını Bloemfontein’e indirmesinin tam bir mucize olduğunu söyleyerek, “Uçuş esnasında beyin kanaması geçiren pilot vakası oldukça nadir bir olay. Bu durum Hava kuvvetleri pilotlarının ekstrem G güçleri karşısında maruz kaldıkları ağır basınç ve stress ile uçmalarını andırıyor” dedi.

Johannesburg’lu uçuş doktoru Dr Richard Albrecht ise, 40 yaşını geçkin bütün profesyonel pilotların 6 aylık periyotlarla ciddi testlerden geçtiklerini vurgulayarak “Fakat rutin testler arasında beyin damarlarındaki zayıf “aneurysm” noktalarını gösteren bir test yoktur. Zamanında teşhis edilmesi durumunda tedavi edilebilir fakat insanlar genellikle bu durumu ancak beyin kanamasından sonra öğreniyorlar” diye konuştu.

“Aneurysm” beyin kanaması beyindeki zayıf bir damarın basınç nedeniyle patlayarak beslediği beyin hücrelerinin fonksiyonlarını yitirmesine neden oluyor. Bu bir hastalık nedeniyle olabildiği gibi ırsi nedenlerle de olabiliyor.
KAHRAMAN PİLOT YAŞAM SAVAŞINI KAYBETTİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 7 yıl önce
mustang tek pilotla uçmasına müsade edilen küçük bir jet tir. malumat.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
ya bu ucak tek pılotla mı ucuyormus.2.ci pilot neredeymıs,gercekten çok enteresan ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Niye beyin kanaması gecirirken ucagı indirsin ki, FO indirmiştir. Mantıklı olan da kumandaları FO´nun alması... , insanlar da bu haberleri okuyor da olaylar böyle değil işte.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Allah seni ıslah etsin

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000