11 Temmuz 2018, Çarşamba 10:31:05

Kahraman pilot 12 kişiyi kurtardı

Diyarbakır’ın Eğil ilçesindeki Dicle Nehri’ne giren çoğu çocuk 12 kişi, nehrin debisinin yükselmesiyle adacıkta mahsur kalınca, ihbar üzerine bölgeye giden askeri helikopterle kurtarıldılar.
  • Pilot asker kökenliymiş
  • İnsan hayatı hiçbirşeyle ölçülmez elbette ama daha kolay bir yöntem bulunabilirdi bir şişme botla ulaşılıp alınabilirmiydi acaba tüm imkanlar kullanılıp sonuç alınmazsa tabiki bu yöntem kullanılır.Geçmiş olsun bu baraj kapaklarının açılması ile ölenler olmuştu ders almıyoruz zaten eğitim şart.
  • ben geri dönünce fener şampiyon
  • S70 bunalmış esmeyince

Diyarbakır’ın Eğil ilçesindeki Dicle Nehri’ne giren çoğu çocuk 12 kişi, nehrin debisinin yükselmesiyle adacıkta mahsur kalınca, ihbar üzerine bölgeye giden askeri helikopterle kurtarıldılar. Helikopter pilotunun çocukların nehrin içinde kaldığını görünce, helikopteri nehre indirmesi dikkat çekti.

Eğil ilçesinde çoğu çocuk 12 kişi, Dicle Nehri’nde yüzmeye gitti. Ancak baraj kapaklarının açılması nedeniyle suyun debisinin yükselmesi sonucu 12 kişi, nehrin ortasında bulunan adacıkta mahsur kaldı. Çevredeki vatandaşların kurtarma çalışmaları sonuç verilmeyince, jandarmaya haber verildi.

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, nehirde mahsur kalanları kurtarmak için operasyon başlattı. Diyarbakır’dan havalanan askeri helikopter, Eğil ilçesine hareket ederek bölgeye geldi. Helikopter pilotu, 12 kişinin nehrin içinde kaldığını görünce, helikopteri nehre indirdi ve mahsur kalanlar kurtarıldı.

'JANDARMA VARSA GÜVEN VAR'

Yapılan başarılı operasyonu, Jandarma Genel Komutanlığı sosyal medya hesabından, 'Jandarma varsa güven var' başlığıyla duyurdu. İşte o mesaj:

Kahraman pilot 12 kişiyi kurtardı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Yorumcu ~ 9 gün önce
Pilot asker kökenliymiş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
~ 10 gün önce
İnsan hayatı hiçbirşeyle ölçülmez elbette ama daha kolay bir yöntem bulunabilirdi bir şişme botla ulaşılıp alınabilirmiydi acaba tüm imkanlar kullanılıp sonuç alınmazsa tabiki bu yöntem kullanılır.Geçmiş olsun bu baraj kapaklarının açılması ile ölenler olmuştu ders almıyoruz zaten eğitim şart.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AZİZ YILDIRIM ~ 10 gün önce
ben geri dönünce fener şampiyon

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Esmiyor ~ 11 gün önce
S70 bunalmış esmeyince

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000