10 Temmuz 2018, Salı 10:25:11

Kabinede bir pilot bakan

Yeni kabinenin Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, havacılık sevdalısı bir aileden gelen havacılık tutkunu bir pilot… Bekir Pakdemirli, uçak lisansını nereden aldı, kaç yaşında pilot oldu?
  • Çiftçiye satılacak kısır tohumlar İsrail'den uçakla mı gelecek sayım bakanım?
  • Bu adam ve ablası Bilkent te okurken kankalarina ve kendilerine THK yi peşkeş çektirmistir
  • Var ya, artık sırtımız yere gelmez. Kabinede bakan pilot, Meclis’te vekil pilot, THY’de yönetimde pilot, Abi korkulur bizden. Heryere sızmışız. Acaba diyorum, 3’üncü havalimanını, bizi kapatmak üzere, Silivri’ye alternatif olarak mı şeyttirdiler? (Anlayanlara şaka olduğunu söylemenin gereksizliği yanında, yanlış anlayabileceklere, sazın sapını incelemelerini öneririm)
  • Fetodan iceri de olan bakan bu muydu?

Yeni kabinenin Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, havacılık sevdalısı bir aileden gelen havacılık tutkunu bir pilot… Bekir Pakdemirli, uçak lisansını nereden aldı, kaç yaşında pilot oldu?

Eski Anap Milletvekili merhum Ekrem Pakdemirli’nin oğlu yeni Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin havacılık tutkusu çocuk yaşlarda başladı. Bakan Pakdemirli’nin havacılığa olan merakı iki çocuğunun da pilot olmasına vesile oldu. Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı kabineye göre Tarım ve Orman Bakanı olarak seçilen Bekir Pakdemirli, çocuk yaşlarında uçaklarla tanıştı.

17 yaşındayken pilotluk eğitimine adım atan Bekir Pakdemirli, 18 yaşını doldurmadığı için lisansını almak için yaşının dolmasını bekledi. Bekir Pakdemirli, Ankara Etimesgut Havaalanı’nda pilot Erdoğan Menekşe ve babası Ekrem Pakdemirli’nin kurduğu Burak Sportif  Havacılık Kulubü’nde eğitimlerini tamamlayarak PPL (Private Pilot Licence) lisansı çıkarttı. Bekir Pakdemirli ile birlikte kız kardeşi Betül Pakdemirli de pilot lisansı aldı.

Pilot lisansını alan Bekir Pakdemirli bir süre sonra iki adet uçak satın aldı. Her türlü arazi şartlarına iniş yapabilen üstten kanatlı Maule tipi uçak ile birlikte hızı ile dikkat çeken uçaklardan olan Mooney tipi alttan kanat iki uçağı bulunan Pakdemirli, bu uçaklarla sık sık İzmir ile Ankara arasında uçuşlar yaptı. Ancak Pakdemirli daha sonra bu uçakları sattı.

BABASININ ADI ALAÇATI HAVALİMANI’NA VERİLECEK

Yap İşlet Devret modeliyle Alaçatı’ya yapılacak havalimanının ismi de Bekir Pakdemirli’nin babası eski Bakan Ekrem Pakdemirli’nin adını taşıyacak.

BEKİR PAKDEMİRLİ KİMDİR?

1973 yılında İzmir’de dünyaya geldi.

Merhum siyasetçi Ekrem Pakdemirli‘nin oğlu olan Bekir Pakdemirli'nin Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi lisans eğitimi, Başkent Üniversitesi İşletme Yüksek Lisansı, Celal Bayar Üniversitesi İktisat Bölümünden doktorası var.

©AirportHaber

Kabinede bir pilot bakan

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Harika ~ 13 gün önce
Çiftçiye satılacak kısır tohumlar İsrail'den uçakla mı gelecek sayım bakanım?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bilkent mezunu ~ 13 gün önce
Bu adam ve ablası Bilkent te okurken kankalarina ve kendilerine THK yi peşkeş çektirmistir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hayırlısı ~ 13 gün önce
Var ya, artık sırtımız yere gelmez. Kabinede bakan pilot, Meclis’te vekil pilot, THY’de yönetimde pilot, Abi korkulur bizden. Heryere sızmışız. Acaba diyorum, 3’üncü havalimanını, bizi kapatmak üzere, Silivri’ye alternatif olarak mı şeyttirdiler? (Anlayanlara şaka olduğunu söylemenin gereksizliği yanında, yanlış anlayabileceklere, sazın sapını incelemelerini öneririm)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Abisi ~ 13 gün önce
Fetodan iceri de olan bakan bu muydu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Evet ~ 13 gün önce
Doğru tespit

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000