02 Temmuz 2017, Pazar 15:44:37

Kabin yasağında flaş gelişme!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, kabin yasağının yeniden görüşülmesi için ABD'den heyet geleceğini açıkladı.
  • Sayın bakanım,bu Rize havalimanı inşaatı ne zaman başlayacak.4 ay oldu hala bi ilerleme yok.
  • adamlarin her dedigini yapmak zorundayiz ne aci.
  • Oldu. Bravo. :)
  • Madem onlar bize yasak koyuyor, biz de onlarda yasak koyalım. İngiliz ve Amerikalılar bundan böyle uçaklara telefon ve bilgisayar alamasınlar. Türkiyeye gelirken güvenlikten geçsinler. Bizim uçaklarımızdan güvenli uçak varmı? Sürekli onların uçakları düşüyor.

ABD ve İngiltere'nin Türkiye'yi de kapsayan uçak kabinlerine 'laptop' yasağına karşı alınan önlemleri ve atılacak adımları açıklayan Ulaştırma Bakanı Arslan, "Aldığımız önlemler dünya standartlarının üzerinde. Önümüzdeki hafta ABD'den gelecek heyete bunu anlatacağız" dedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, NTV'de gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Bakan Arslan, Türkiye havalimanlarında alınan önlemlerin dünya standartlarının üzerinde olduğunu açıkladı. Önümüzdeki hafta ABD'den gelecek olan heyetin değerlendirmeleri kapsamında yasağın son bulabileceğini ifade etti.

"Dünyaya ispatladık"

Bakan Arslan'ın açıklaması şöyle:

"ABD ve İngiltere'ye teknik düzeyde görüşmeler yapıyoruz. Havalimanlarımızdaki güvenlik önlemlerin dünya standartlarının üzerinde olduğunu anlatıyoruz.

Karar alındığı andan itibaren tomografi cihazları sipariş ettik ve göreve başladı. Tehlike durumu tespit edilebiliyor. Bunu ispatladık.

Aldığımız tomografi cihazları uygulaması sonrası önümüzde hafta da ABD'den heyet gelecek. Bu uygulama en azından Türkiye'de farklı bir aşamaya gelebilir."

Kabin yasağında flaş gelişme!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

RZQ ~ 8 ay önce
Sayın bakanım,bu Rize havalimanı inşaatı ne zaman başlayacak.4 ay oldu hala bi ilerleme yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
wolf ~ 8 ay önce
adamlarin her dedigini yapmak zorundayiz ne aci.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tamam işte ~ 8 ay önce
Oldu. Bravo. :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yasak ~ 8 ay önce
Madem onlar bize yasak koyuyor, biz de onlarda yasak koyalım. İngiliz ve Amerikalılar bundan böyle uçaklara telefon ve bilgisayar alamasınlar. Türkiyeye gelirken güvenlikten geçsinler. Bizim uçaklarımızdan güvenli uçak varmı? Sürekli onların uçakları düşüyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Comicc ~ 8 ay önce
Kardeşim ülkene kaç tane amerika menşeili havayolu uçuyor? ben söyliyim sıfır. Koyucağın yasak yine tk yı etkileyecek azıcık mantık yahu her şeye milliyetçi cepheden bakmayın

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000