02 Ekim 2011, Pazar 15:39:51

KABIN MEMURU EMİRLERİ UYGULAMADI MI?

Türk Hava Yolları’nın Antalya-İstanbul seferini yapan TK2411 sefer sayılı A321 tipi uçağının sağ arka slide’ı patladı.
  • Merhaba, öncelikle hangi kapı sorusuna cevap vermek gerekirse o gün ekiple uçak hazırlarken bizim karşımızda park etmiş uçaktı bu slide ı patlayan ve 3r kapısıydı. haberde yanlış verilmiş diye düşünüyorum, kapı kapalıyken patlaması bana tuhaf geldi ve olmaması gerekir diye düşündük gerçekten teknik bir problem olabilir ya da önceden başka bir kabin memurunun açmaya çalışıp armed olduğunu farkedince kapaması ve bunun başkasına patlaması veya evet dalgınlıkla da olabilir ben sadece neden herkesi bu kadar ilgilendirmiş pek anlamadım yani hatta o kadar ki yorum arma gereği duydum. hangi kapı olduğunu kendim görmüş olduğum için bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan yurdum insanına alkış lütfen
  • dün yazdığım yorumun esamesi okunmuyor,demek ki neymiş,airport haber gerçekten demokratik bir ortammış!Peh peh!Ne oldu,siz herkesi eleştirirken iyi,biz sizi eleştirince kötü öyle mi?
  • olayin tgs ile ne alakasi varda yorum yapacaz?
  • hayret buraya tgs ile ilgili bir yorum yapılmamış valla şaşırdım :)))
THY’ye ait TC-JML kuyruk tescilli Airbus A321 tipi yolcu uçağının, Atatürk Havalimanı’na inişinin ardından 104 numaralı körükte sağ arka slide’ı patladı.

Edinilen bilgiye göre, Antalya – İstanbul uçuşunda sağ arka kapıda görevli kabin memuru ,verilen “Slide Disarm” (Uçak indikten sonra acil tahliye kaydıraklarının hazır durumdan çıkarılması ve çapraz kontrol edilmesi) komutunu uygulamayı unutunca, yolcuları indiren uçağın yeniden sefere hazırlandığı sırada slide’ı patladığı belirtildi.

Konuyla ilgili yorumda bulunan AirportHaber Başyazarı ve UTED Onursal Başkanı Sefa İnan, "İnişin ardından "Slide Disarmed" yapılmadığı çok açık. Ayrıca kapının hangi konumda olduğunu bilmeyen bir başka kabin memurunun bu kapıyı açmaya çalıştığını düşünüyorum. Başka türlü slide'ın patlamasına imkan yok" diye konuştu. 

Türk Hava Yolları İç Hat Sorumlusu, konuyla ilgili bilgisinin olmadığını belirtirken, sefer için THY’ye ait başka bir uçak tahsis edildi. İstanbul -Antalya seferi 2 saat rötarla 14:35’te gerçekleştirildi.

©AirportHaber.com Özel
KABIN MEMURU EMİRLERİ UYGULAMADI MI?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (72)

Misafir ~ 7 yıl önce
Merhaba, öncelikle hangi kapı sorusuna cevap vermek gerekirse o gün ekiple uçak hazırlarken bizim karşımızda park etmiş uçaktı bu slide ı patlayan ve 3r kapısıydı. haberde yanlış verilmiş diye düşünüyorum, kapı kapalıyken patlaması bana tuhaf geldi ve olmaması gerekir diye düşündük gerçekten teknik bir problem olabilir ya da önceden başka bir kabin memurunun açmaya çalışıp armed olduğunu farkedince kapaması ve bunun başkasına patlaması veya evet dalgınlıkla da olabilir ben sadece neden herkesi bu kadar ilgilendirmiş pek anlamadım yani hatta o kadar ki yorum arma gereği duydum. hangi kapı olduğunu kendim görmüş olduğum için bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan yurdum insanına alkış lütfen

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
dün yazdığım yorumun esamesi okunmuyor,demek ki neymiş,airport haber gerçekten demokratik bir ortammış!Peh peh!Ne oldu,siz herkesi eleştirirken iyi,biz sizi eleştirince kötü öyle mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
olayin tgs ile ne alakasi varda yorum yapacaz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
hayret buraya tgs ile ilgili bir yorum yapılmamış valla şaşırdım :)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000