07 Mayıs 2014, Çarşamba 10:17:42

KABİN MEMURLARININ ÜNİFORMA İSYANI!

Dünyadaki 5 yıldızlı 7 havayolundan biri olan Cathay Pacific Airways'in kabin memurları isyan etti. Kabin memurları üniformalarının çok dar olduğunu belirterek, tacize uğradıklarını söyledi.
  • 17 sene thyde uçucu olarak çalıştım.bizde formalarda pantolon da vardı ve halen var.içimizdeki insanlar etek yerine bunu tercih etmişlerdir.ayrıca evli olanları,olmayanları hepsi düzgün insanlardı.kimse kimseye iftira atmasın.herkes ekmeği için orada ve orası fantazi dünyası değil.çok inançlı,dinine düşkün insanlar da bulunurdu.
  • Kadinlar dunya kuruldugundan beri malesef bu tarz olaylara itiliyor,maruz birakiliyor belki de haklilar kullaniyor bile olabilir airline.hostes oldugu icin mecbur mu katlanmaya?yatilari bilioz diyenlerde sahi ya sizin ananiz baciniz kiziniz hostes olsaydi bu lafi sibdirebilirmiydiniz? Ayiptir..gunahtir..
  • yolcuya güven bu kadar Paranoid olma .. yatiya kalan arkadaşlar ne yaparsa yapar, sana ne? ?
  • cathay pasific te business ucarsaniz agziniz acik kalir. boyle kabin ekibiniz nereden topluyorlar bilemiyorum.yemek ziyafeti, goz ziyafeti,sarhos ingilizler eminim londra hongkong ucaginda sarkintilik ediyordur

Hong Kong’un havayolu Cathay Pacific’in hostesleri, üniformalarının çok seksi olduğunu belirterek yönetimden kıyafetlerinin değiştirilmesini talep etti.

Bluzlarının çok kısa olmasından, yolculara servis yaparken eğildiklerinde bellerinin görünmesinden, eteklerinin ise çok dar olmasından yakınan hostesler, sendika aracılığıyla şirket yönetimine şu mesajı iletti:

"Bunu şirketin özellikle yaptığını düşünüyoruz. Tacize uğruyoruz. Bu üniformalarla kesinlikle rahat çalışamıyoruz. Bu nedenle üniformalarımızın değiştirilmesini istiyoruz."

Hong Kong’lu kabin memurlarının yüzde 29’unun son bir yılda tacize uğradığı; bunların yüzde 86’sının kadın olduğu ortaya çıkmıştı.

KABİN MEMURLARININ ÜNİFORMA İSYANI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
17 sene thyde uçucu olarak çalıştım.bizde formalarda pantolon da vardı ve halen var.içimizdeki insanlar etek yerine bunu tercih etmişlerdir.ayrıca evli olanları,olmayanları hepsi düzgün insanlardı.kimse kimseye iftira atmasın.herkes ekmeği için orada ve orası fantazi dünyası değil.çok inançlı,dinine düşkün insanlar da bulunurdu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Kadinlar dunya kuruldugundan beri malesef bu tarz olaylara itiliyor,maruz birakiliyor belki de haklilar kullaniyor bile olabilir airline.hostes oldugu icin mecbur mu katlanmaya?yatilari bilioz diyenlerde sahi ya sizin ananiz baciniz kiziniz hostes olsaydi bu lafi sibdirebilirmiydiniz? Ayiptir..gunahtir..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
yolcuya güven bu kadar Paranoid olma .. yatiya kalan arkadaşlar ne yaparsa yapar, sana ne? ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ali ~ 4 yıl önce
cathay pasific te business ucarsaniz agziniz acik kalir. boyle kabin ekibiniz nereden topluyorlar bilemiyorum.yemek ziyafeti, goz ziyafeti,sarhos ingilizler eminim londra hongkong ucaginda sarkintilik ediyordur

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000