29 Nisan 2014, Salı 11:49:12

KABİN MEMURLARINDAN 'YÜKSEK' HAMLE

Hava Yolları Kabin Memurları Derneği (TASSA) 10 Ağustos'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde o gün görevli olan üyelerinin havalimanlarında oy kullanabilmeleri için Yüksek Seçim Kurulu'na başvurdu.
  • neden yorum yayınlanmıyor ? Tassa neden utancından eğitim sonunda gelip üye olun diyemedi ? 30 mayısı bile kutlamayı bilmeyen bir ekip şu derneklerin başına geçerken yüklendiğniiz sorumlulukların farkında olun köşenizde sinip kalmayın çekilen adam gibi adamlar yapsın o zaman.
  • Kesin Ersin amirimden cıkmıştır bu fikir! Helal olsun sana! Hakkımızı arayan büyük insansın!
  • Havacilik Kanunu ve Havacilik is koluna ait bir Calismada bekliyoruz,yurekten tebrik ederiz
  • Arkadaşlar TA LPA bu girişimi zaten yapmıştı hatta Gürcan kaptan son çalıştayda bu müjdeyi tum uçuculara verdi Tassa biraz geç kaldı ama yınede iyi bir girişim

Hava Yolları Kabin Memurları Derneği (TASSA) 10 Ağustos'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde o gün görevli olan üyelerinin havalimanlarında oy kullanabilmeleri için Yüksek Seçim Kurulu'na başvurdu.

Yeni yapılan düzenleme ile görevlerini icra etmeleri nedeniyle emniyet mensuplarının oy kullanabilecekleri sandıklarda kendileri için de bu hakkın verilmesi konusunda TASSA Başkanı Turgay Taştepe ve İdari Başkan Yardımcısı Ersin Paşa Kılıç imzasıyla Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı'na verilen dilekçede şöyle denildi:

"Üyelerinin tamamının Türkiye Havacılık sektöründe çalışan yaklaşık 10.000 kabin memurundan oluşan derneğiz. Vatandaşlık hakkımızı yerine getirme ile ilgili bir sorunu tarafınıza iletme gerekliliği doğmuştur. Anayasamızın 36. Maddesi gereğince 18 yaşını dolduran her Türk Vatandaşı seçme ve halk oylamasına katılma hakkına sahiptir. Bu hakkı seçim günlerinde uçuş görevini icra eden yaklaşık 5000 meslektaşımız kullanamamaktadır. Yerel seçimler dışında hemen hemen tüm seçimlerde mesleğimizi icra ettiğimiz havalimanlarında sandıklar kurulmaktadır. Basından izlediğimiz kadarıyla yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı vatandaşlar dışında, yapılan düzenleme ile görevlerini icra etmeleri nedeniyle emniyet mensupları da bu sandıklarda oy kullanabilmektedir. Vatandaşlık hakkımızı kullanabilmek için benzer bir düzenlemenin meslek grubumuz için de yapılmasını saygılarımızla arz ederiz."

TASSA Başkanı Turgay Taştepe, konuyla ilgili olarak Yüksek Seçim Kurulu'ndan olumlu bir cevap beklediklerini belirterek, "Görevli olduğumuz her seçimde, havalimanlarında oy verilen o sandıkların yanından geçerken vatandaşlık hakkımızı kullanamamanın üzüntüsünü yaşıyoruz" dedi. (CNN Türk)

KABİN MEMURLARINDAN 'YÜKSEK' HAMLE

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

305 ~ 4 yıl önce
neden yorum yayınlanmıyor ? Tassa neden utancından eğitim sonunda gelip üye olun diyemedi ? 30 mayısı bile kutlamayı bilmeyen bir ekip şu derneklerin başına geçerken yüklendiğniiz sorumlulukların farkında olun köşenizde sinip kalmayın çekilen adam gibi adamlar yapsın o zaman.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Kesin Ersin amirimden cıkmıştır bu fikir! Helal olsun sana! Hakkımızı arayan büyük insansın!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Havacilik Kanunu ~ 4 yıl önce
Havacilik Kanunu ve Havacilik is koluna ait bir Calismada bekliyoruz,yurekten tebrik ederiz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Plt. ~ 4 yıl önce
Arkadaşlar TA LPA bu girişimi zaten yapmıştı hatta Gürcan kaptan son çalıştayda bu müjdeyi tum uçuculara verdi Tassa biraz geç kaldı ama yınede iyi bir girişim

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000