08 Şubat 2017, Çarşamba 10:10:49

Kabin görevlilerinin tuvalet temizliği tepki çekti

Ekonomik açıdan zor günler geçiren İtalya ulusal havayolu şirketi Alitalia'nın, tasarruf tedbirleri kapsamında uçaklardaki tuvaletleri kabin görevlilerine temizletmek istemesi tepkilere yol açtı.
  • Millet ucagin tuvaletini biz temizlersek,artik yediklerinizi bogazinizdan gecirirken 3 defa dusunmeniz gerekicek;););)
  • İTALYA,YUNANİSTAN,İSPANYA,PORTEKİZ....Durumları bozuk,batacaklar bu yıl.Fransa köşeye sıkıştı,Merkel tek başına.....
  • wcyi kabin ekibi temizlesin diyen kaptan, kendi kullanacagi wcyi de kendi temizlesin bi zahmet. yakiti da kendi doldursun hatta ipiyle kokpitten sarksinn ordan da merdiveni yanastirsin, kendi yemegini de kendi hazirlasin. tasarrufsa tasarruf bence. herkes isini yapmali. sacma sapan yorumlar yapmamali
  • Bazen bazı yolcular öyle dışkılıyorlarki ekskavatör lazım. Tuvalet adabı konusunu ele almak gerekiyor. Bu bir kültür Japonları bu konuda örnek alabilirler. Bir japonya uçuşu bir de nijerya uçuşuna bakarak bunu kıyaslayabilirsiniz. Biz Türkler de tuvalet konusunda çok maharetliyiz. Askerde 200 metreden hedefi tutturan aynı asker iş tuvalette gelince karavana. Evini temiz tutar umumi tuvaleti nasılsa kendi temizlemediği için ve bir daha kendisi kullanmayacağı için başkasının onun ardında bıraktığı tuvaleti nasıl göreceği umrunda bile değildir. Vesaire vesaire...

Ekonomik açıdan zor günler geçiren İtalya ulusal havayolu şirketi Alitalia'nın, tasarruf tedbirleri kapsamında uçaklardaki tuvaletleri kabin görevlilerine temizletmek istemesi tepkilere yol açtı.

İflas riskiyle karşı karşıya kalmasının ardından bir süre önce Abu Dabi merkezli Etihad Havayolları ile ortak olan Alitalia'da sular durulmak bilmiyor. Kemer sıkma programı çerçevesinde İstanbul dahil verimli olmayan birçok hattını kapatan, 12 bin çalışanından 2 biniyle yollarını ayırması beklenen, bazı uçakları yere indiren Alitalia, personel sözleşmelerinin yenilenmesi konusunda sendikalarla karşı karşıya geldi.

La Repubblica gazetesindeki habere göre, şirketle bir süredir müzakereler yürüten sendika temsilcileri, hazırlanan yeni sözleşmelerde çalışanların şartlarının ağırlaştırıldığını ve bu kabul edilemez şartlardan dolayı 23 Şubat'ta greve gideceklerini duyurdu.

Çalışma saatlerinin uzatılmasına, yıllık izin günlerinin düşürülmesine karşı çıkan sendika temsilcilerinin yeni sözleşmelere en büyük tepkisi ise, kabin görevlilerine uçakların tuvaletlerini temizleme görevinin de verilmesine oldu.

Alitalia'nın Başkanı Luca Cordero di Montezemolo, günde 500 bin Euro zarar ettiklerini ve ciddi bir likidite krizi yaşadıklarını açıklamıştı.

KRİZİ YAZAN DERGİYİ SANSÜRLEDİ
Alitalia, geçen ay "Alitalia'yı kim katletti" başlığı ile bir dosya haber hazırlayan ve şirketin üçüncü kez iflas riski ile karşılaşmasını irdeleyen İtalyan L'Espresso dergisinin kabinlere sokulmasını yasaklamıştı.

Etihad ile ortaklığın faydadan çok zarar getirdiğini öne süren dergi, son 10 yılda şirketin devletten 7 milyar Euro sübvansiyon aldığını hatırlatmıştı. Alitalia'nın kendilerine sansür uygulamasını kınayan dergi, "İtalya'da haber alma özgürlüğü katledilmiştir" açıklamasını yapmıştı.

Kabin görevlilerinin tuvalet temizliği tepki çekti

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (42)

Goygoy ~ 2 yıl önce
Millet ucagin tuvaletini biz temizlersek,artik yediklerinizi bogazinizdan gecirirken 3 defa dusunmeniz gerekicek;););)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tschüss ~ 2 yıl önce
İTALYA,YUNANİSTAN,İSPANYA,PORTEKİZ....Durumları bozuk,batacaklar bu yıl.Fransa köşeye sıkıştı,Merkel tek başına.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Merkel ~ 2 yıl önce
Merkel de bu yıl gidecek tecrübesiz biri başa geçecek. 2018'de ise İngiltere fiilen ABden çıkacak. Bakalım görelim ne olacak. AB batınca bize de zararı olacak.
loadmestir ~ 2 yıl önce
wcyi kabin ekibi temizlesin diyen kaptan, kendi kullanacagi wcyi de kendi temizlesin bi zahmet. yakiti da kendi doldursun hatta ipiyle kokpitten sarksinn ordan da merdiveni yanastirsin, kendi yemegini de kendi hazirlasin. tasarrufsa tasarruf bence. herkes isini yapmali. sacma sapan yorumlar yapmamali

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kakabus ~ 2 yıl önce
Bazen bazı yolcular öyle dışkılıyorlarki ekskavatör lazım. Tuvalet adabı konusunu ele almak gerekiyor. Bu bir kültür Japonları bu konuda örnek alabilirler. Bir japonya uçuşu bir de nijerya uçuşuna bakarak bunu kıyaslayabilirsiniz. Biz Türkler de tuvalet konusunda çok maharetliyiz. Askerde 200 metreden hedefi tutturan aynı asker iş tuvalette gelince karavana. Evini temiz tutar umumi tuvaleti nasılsa kendi temizlemediği için ve bir daha kendisi kullanmayacağı için başkasının onun ardında bıraktığı tuvaleti nasıl göreceği umrunda bile değildir. Vesaire vesaire...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000