06 Ocak 2014, Pazartesi 08:39:51

KABİN BASINCI DÜŞTÜ... YOLCULAR PANiĞE KAPILDI!

Singapur Havayolları’na ait Airbus 380 tipi uçakta kabin basıncı düştü, uçak Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ye iniş yaptı.
  • Lufthansa da başıma geldi. Insan çok kötü oluyor. Eli ayağı dolaşıyor. Transit geciyordum tránsiti olaydan sonra kestim. 3 gün Frankfurt da kafamı topladım sonra yoluma devam etmiştim. Lufthansaya bile sormadan dogrudan sehre cikmistim . Bilet yanmisti. 3 gun sonra gelmistim. Durumu 3 gun sonra acikladim.hiç ceza ek ücret vergi bile almadan transite devam ettirmislerdi. Bu olay insanı çok geriyor. Ziya tarkan kozan
  • DUAL PACK FALAN , POLAT ALEMDAR GIBI YAZMISSIN.
  • A380 ucagi ikili dual 4 Packe sahip bir ucak. Bir Pack controller (ucakta 2 Adet var) 2 Packi control ve kumanda ediyor. Dolayisiyla bir Pack kontroller arizasinda ucak hem No-Go durumuna dusuyor hemde 2 Packini birden kaybediyor. Kalan 2 Pack ucagi basinclamaya yetmiyor. Haliyle kabin irtifasi yukselip, maskeler oto dokulur. Eger 4 Pack kontroller olsa idi bunlar yasanmazdi. Ayrica Acil durumda bir pilotaj kuralidir en yakin musait meydana inmek.
  • Normaldir :)) A 321 biraz sert indiğinde kapaklar zaten açılıyordu.Eeeee, bu da aynı familyadan ne de olsa.. Fiber-bus :)

Singapur Havayolları’na ait Londra-Singapur seferini yapan Airbus 380 tipi uçakta yaşanan kabin basıncı arızası korkuttu. 467 yolcu ve 27 mürettebatı bulunan uçak kabin basıncı arızası sebebiyle Bakü’ye inmek zorunda kaldı.

Oksijen maskeleri dökülünce yolcular arasında kısa süreli panik yaşandı. Ancak uçak sorunsuz şekilde Bakü’ye inişini gerçekleştirdi. Yolcular otellere alınırken Singapur’dan bir başka uçağın yolcuları almak üzere Bakü’ye geleceği kaydedildi.

KABİN BASINCI DÜŞTÜ... YOLCULAR PANiĞE KAPILDI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Android Uygulaması ~ 5 yıl önce
Lufthansa da başıma geldi. Insan çok kötü oluyor. Eli ayağı dolaşıyor. Transit geciyordum tránsiti olaydan sonra kestim. 3 gün Frankfurt da kafamı topladım sonra yoluma devam etmiştim. Lufthansaya bile sormadan dogrudan sehre cikmistim . Bilet yanmisti. 3 gun sonra gelmistim. Durumu 3 gun sonra acikladim.hiç ceza ek ücret vergi bile almadan transite devam ettirmislerdi. Bu olay insanı çok geriyor. Ziya tarkan kozan

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
DUAL PACK FALAN , POLAT ALEMDAR GIBI YAZMISSIN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pack Controller. ~ 5 yıl önce
A380 ucagi ikili dual 4 Packe sahip bir ucak. Bir Pack controller (ucakta 2 Adet var) 2 Packi control ve kumanda ediyor. Dolayisiyla bir Pack kontroller arizasinda ucak hem No-Go durumuna dusuyor hemde 2 Packini birden kaybediyor. Kalan 2 Pack ucagi basinclamaya yetmiyor. Haliyle kabin irtifasi yukselip, maskeler oto dokulur. Eger 4 Pack kontroller olsa idi bunlar yasanmazdi. Ayrica Acil durumda bir pilotaj kuralidir en yakin musait meydana inmek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fiber-bus ~ 5 yıl önce
Normaldir :)) A 321 biraz sert indiğinde kapaklar zaten açılıyordu.Eeeee, bu da aynı familyadan ne de olsa.. Fiber-bus :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000