10 Ocak 2018, Çarşamba 08:15:42

Kabil Havalimanı'na spor salonu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kabil Havaalanı’na Türkiye adına spor salonu hediye etti.
  • Turkiye afganistanin bir an önce kendi ayaklari uzerinde duran bağimsiz bir ulke olmasini istemektedir..ayni zamanda da tarihe dayali dostluğumuzdan dolayida turkiye her zaman afganistanin yanindadir..
  • Yahu kardeşim önce memlekette spor salonu olmayan meydan bırakmayın sonra yurtdışına açılın. Önce kendi vatandaşına yap sonra vatandaşın parasıyla yurtdışında reklam yap

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kabil Havaalanı’na Türkiye adına spor salonu hediye etti.

TİKA, Kabil Havaalanı’na Türkiye adına spor salonu hediye etti. Salonun açılışına Afganistan İçişleri Bakanlığı Yardımcısı, Kabil Havalimanı Komutanı Dr. Ali Özgün Öztürk, Orta Asya ve Kafkaslar Dairesi Başkanı, yetkililer ve polis memurları katıldı. Öztürk, yapılan salonun Türkiye-Afganistan dostluğunun bir parçası olduğunu söyledi.

Havalimanı memuru yeni yapılan salonla ilgili, "Türkiye Cumhuriyetine çok teşekkür ederiz ki bize spor salonu yaparak büyük kolaylık yaptı. Bizim çocuklarımız için ana okul yapılmasına ihtiyacımız var bu konuda da yardımlarını istiyoruz" dedi.

Bir diğer havalimanı polis memuru ise, "Türkiye dost ülkesine teşekkür ederiz. Bu elbette ilk yardımı değildir. Her zaman bizim yanımızda durmuştur" diye konuştu.

Kabil Havalimanı'na spor salonu

Facebook Yorum

Yorumlar

camarothy ~ 11 ay önce
Turkiye afganistanin bir an önce kendi ayaklari uzerinde duran bağimsiz bir ulke olmasini istemektedir..ayni zamanda da tarihe dayali dostluğumuzdan dolayida turkiye her zaman afganistanin yanindadir..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dhm ~ 11 ay önce
Yahu kardeşim önce memlekette spor salonu olmayan meydan bırakmayın sonra yurtdışına açılın. Önce kendi vatandaşına yap sonra vatandaşın parasıyla yurtdışında reklam yap

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000