17 Kasım 2009, Salı 08:24:02

JAPON AKLI ÇÖZÜM ÜRETTİ!

Japon Havayolları'nın (JAL) 70 kadar yöneticisi, maliyeti düşürmek için işçi çıkarmaktansa aralık ayında alacakları ödemelerden vazgeçtiklerini belirtti...
  • cin carpigi ve tayfasida dusunuyormus, transfer ucretleri ile primlerini alip maaslari bagis edeceklermis ???
  • aslında buna benzer bi durum thy de de olmuştu yanlız durum yönetim kadrosunu kapsıyormuydu bilmiyorumda çalışanlara sordular ya eleman çıkarıcaz ya da kriz atlatılana kadar yüzde seksen maaş vericez diye çalışanlar yüzde 80 i seçmişti, bütün şirketler bence işçi çıkarmadan önce hep beraber taşın altına ellerini koyarak durumu atlatacak çözümler üretmeliler.
  • Böyle bir hareket ancak Japon'lardan beklenir.Adamlara hayranım sonunda tası tarağı toplayıp Japonyaya yerleşecem vallaha....
  • Tam bizim KTHY yönetiminin tarzı değil mi?...Ahmet bey ve bil hakika havacılığın kitabını yeniden yazan karizmatik, doğuştan lider Nüvit beyler de aynı şeyi düşünmüşlerdi. japonlar kesinlikle onlardan çalmış olmalı bu fikri. Duyduğumuza göre eğer durdurulan personelin sözleşmeleri yenilemezlerse KTHY kapıya kilit vuracakmış.

JAL Başkanı Haruka Nishimatsu, kendisi de dahil olmak üzere 70 kadar yöneticinin şirket maliyetlerini düşürmek amacıyla ortak karar aldıklarını belirterek, "Maliyeti düşürmek çaba gerektirir. Bunu da önce biz yapmalıyız" şeklinde konuştu. Ayrıca şirket içinde yapılan anket sonucunda, yöneticilerin işçi çıkarmak yerine 17 bin yönetici ve çalışana ikramiye vermemeyi planladığı açıklandı.

1951'de kurulan firma, yolcu sayısı olarak dünyanın 6'ncı büyük havayolu şirketi olarak biliniyor.

JAPON AKLI ÇÖZÜM ÜRETTİ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 9 yıl önce
cin carpigi ve tayfasida dusunuyormus, transfer ucretleri ile primlerini alip maaslari bagis edeceklermis ???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
aslında buna benzer bi durum thy de de olmuştu yanlız durum yönetim kadrosunu kapsıyormuydu bilmiyorumda çalışanlara sordular ya eleman çıkarıcaz ya da kriz atlatılana kadar yüzde seksen maaş vericez diye çalışanlar yüzde 80 i seçmişti, bütün şirketler bence işçi çıkarmadan önce hep beraber taşın altına ellerini koyarak durumu atlatacak çözümler üretmeliler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Böyle bir hareket ancak Japon'lardan beklenir.Adamlara hayranım sonunda tası tarağı toplayıp Japonyaya yerleşecem vallaha....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Tam bizim KTHY yönetiminin tarzı değil mi?...Ahmet bey ve bil hakika havacılığın kitabını yeniden yazan karizmatik, doğuştan lider Nüvit beyler de aynı şeyi düşünmüşlerdi. japonlar kesinlikle onlardan çalmış olmalı bu fikri. Duyduğumuza göre eğer durdurulan personelin sözleşmeleri yenilemezlerse KTHY kapıya kilit vuracakmış.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000