25 Nisan 2018, Çarşamba 10:16:06

Jandarma Genel Komutanlığı pilot arıyor

Jandarma Genel Komutanlığına sözleşmeli pilot alımı yapıyor. En az lise mezunu olan adaylar Jandarma pilot alım başvurusu yapabilecek. Adayların hangi şartları taşıması gerekli?
  • Başlık yanıltıcı sektör ilgilileri durumun farkında yapılan yorumlar ise vahim ve komiktir.Pilotaj eğitimi almış uçuş disiplini olan minimum lise mezunu kendini geliştirmiş herkes için uygun bir ilan ayrıca zaten lise mezuniyetinden çok daha öne cıkan durum ise pilotaj eğitmi almış belirli uçuş saati tecrübesi olan adaylar talep ediliyor. Sevgiler ,
  • Bende jandarmayım. Lisans bölümümden beni muvazzaf pilot temin başvurusunda bölümumden dolayi almadılar. Hazır yetişmiş atpl olanı lise mezununu alıyorlar. Pes artık !
  • lise terk de olur mu olmazsa dışardan aynı anda bitiririm:)
  • Yaw is kriteri yaziyorlar, icinde minimum lise mezunu demis. Onemli olan ise kimin basvurup alindigi, yani ille lise mezunu olsun demiyor, minimum ki bir suru master i olan adam basvuruyor bu islere, ne kadar buyuttunuz bu isi, liseden sonra direk pilotaj egitimi alan adam, ne yapsin sizin gibi 5 yil universite okuyup zaman kaybedecegine, ucus yapar bu 5 yilda mesleginde kendini gelistirir.

Jandarma Genel Komutanlığı sözleşmeli personel alımı yapılacak. Kadın - Erkek 2 kişilik pilot alım başvurularında en az lise mezunu olmak yeterli. Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan ilana göre pilot kadrosunda alımlar yapılacak. Bilindiği gibi gerek sivil hava yolu taşımacılığında gerek diğer pilot alımları adaylar tarafından yoğun ilgi ile karşılanmakta. Kariyer hedefinde pilot olmak isteyenlerin heyecanla beklediği ilanlardan bir tanesi de Jandarma Genel Komutanlığının yeni yayımladığı ilan ile gerçekleşti. Buna göre başvuru şartları da belli oldu. İşte detaylar..

PİLOT ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Jandarma pilot temini kapsamında ilk defa memurluğa atanacak olan adaylar Jandarma Genel Komutanlığının personel temini yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımaları gerekiyor. Ayrıca kazanan adaylar 657 sayılı DMK'nın 4-B maddesine tabi olacak.

Başvru şartlarında Geçerli ATPL (A) lisansına sahip olmak, Uçuş şartında; toplam uçak uçuş saati 1500 saat ve üzerinde olmak, çok motorlu uçuklarda 500 saat ve üzerinde uçuş saati olmak gerekiyor.

BAŞVURU SAYFASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Jandarma Genel Komutanlığı pilot arıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

Tango Charlie ~ 4 ay önce
Başlık yanıltıcı sektör ilgilileri durumun farkında yapılan yorumlar ise vahim ve komiktir.Pilotaj eğitimi almış uçuş disiplini olan minimum lise mezunu kendini geliştirmiş herkes için uygun bir ilan ayrıca zaten lise mezuniyetinden çok daha öne cıkan durum ise pilotaj eğitmi almış belirli uçuş saati tecrübesi olan adaylar talep ediliyor. Sevgiler ,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Jandarma ~ 4 ay önce
Bende jandarmayım. Lisans bölümümden beni muvazzaf pilot temin başvurusunda bölümumden dolayi almadılar. Hazır yetişmiş atpl olanı lise mezununu alıyorlar. Pes artık !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
terk? ~ 4 ay önce
lise terk de olur mu olmazsa dışardan aynı anda bitiririm:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Lise mezunu pilot degil ~ 4 ay önce
Yaw is kriteri yaziyorlar, icinde minimum lise mezunu demis. Onemli olan ise kimin basvurup alindigi, yani ille lise mezunu olsun demiyor, minimum ki bir suru master i olan adam basvuruyor bu islere, ne kadar buyuttunuz bu isi, liseden sonra direk pilotaj egitimi alan adam, ne yapsin sizin gibi 5 yil universite okuyup zaman kaybedecegine, ucus yapar bu 5 yilda mesleginde kendini gelistirir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000