21 Haziran 2008, Cumartesi 07:51:53

"İzmir Havaalanı cağdışı"

Sabah Gazetesi yazarlarından Hıncal Uluç, İzmir Havalimanının çağdışı olduğunu bakın hangi sözlerle köşesine taşımış...
  • Hıncal Uluç şikayetinde haklı,iç hatlar terminali gerçekten de bu eksikliğe sahip ancak bu konuda bilgisi eksik.Son yapılan,en modern olması gereken terminal diyor ama bahsettiği,son yapılan terminal İzmir Dış hatlar terminali.Bir konuda yazı yazmadan önce doğru bilgi sahibi olmak gerekir.Hele ki Hıncal Uluç gibi her konuda ben doğru bilirim düşüncesinde olan biri.
  • Yazının başında Hıncal Uluç "İzmir Havaalanı bu ülkenin enson yapılan terminali" diyor da şikayeti merdivenlerden yana, yani şu anda İç Hatlar olarak kullanılan 1987 yılında hizmete açılmış olan binadan bahsediyor. Terminalin hizmete açılışı 1987, bunun öncesinde inşaat, ihale ve proje yarışması var. Yani bu terminal 1970'lerin ikinci yarısındaki teknoloji ve trende göre dizayn edilmiş o dönemin en modern terminal binası. Yeni Dış Hatlar terminali açıldıktan sonra yapılan restorasyona kadar bu terminalin A Kısmı Dış Hatlar, B Kısmı ise İç Hatlar olarak kullanılıyordu ve yapıldığı dönemde İç Hatlar kısmında uçağa körük bağlantısı olan yegane terminaldi (Evet, yanlış okumadınız o dönemde İstanbul'da bile İç Hatlar'da körük yoktu.). Kısaca terminal yeni felan değil, 25 - 30 yıl öncenin teknolojisine göre yapılıp, 21 sene önce hizmete girmiş oldukça yaşlı bir bina.
  • sayın uluç izmir iç hatlar terminalinden bahsediyor,yalnız resme dış hatlar terminali koyulmuş,airporthabere duyrulur...ayrıca söyledikleri tamamen doğrudur eski dıs hatlar şimdidin iç hatlar terminali malesef merdiven doludur,hatta bir tek hasta asansörü var o da çalışmıyor,hastaysanız vay halinize...

İzmir Havaalanı bu ülkenin en son yapılan terminali.. En moderni olması gerek değil mi?.
Ayıptır, utançtır..
Bu terminali yapan mimarı da, kabul edenleri de falakaya yatırmak gerek, çağdaş insanımızı eşek yerine koydukları için..
Yahu 21. Yüzyıl terminalinde insanları hâlâ merdivene zorlamak olabilir mi?. Hayat hızlanıyor. İnsanlar artık ellerinde tekerlekli el bagajlarıyla seyahate çıkıyorlar. Bavulları yanlarında yani..
İzmir'de uçaktan iniyorsunuz, binanın dışına çıkana kadar bir yığın merdiven..
Yahu yaşlısı var, hastası var, tekerlekli sandalyelisi var.. Bunlar bu merdivenleri nasıl inecek?. O tekerlekli çantaları nasıl kucaklayacaklar?.
İnsan bir rampa yapmaz mı?. Ya da yürüyen merdiven..
Çok mu zor?..
"Ben yaptım oldu, millet sürünsün!.."
Yahu İzmir'in sahibi Yeni Asır nerde?.. Bu gazeteden bir Allah'ın kulu bugüne dek bu terminali kullanıp, bu rezilliği görmedi mi?.
Yeni Asır ne sorunları çözdü İzmir için, bunu çözemez mi?.
Dışarda durum daha da felaket.. Karşılamaya gelenler arabalarını nereye koyacak?..
"Nereye koyarsan koy, bana mı sordun gelirken" zihniyeti.. Her yer yasak.. Öyle olunca da delen delene.. Olan, kurallara saygılı vatandaşa oluyor her zamanki gibi.. Onun anası ağlıyor, gücü yetenler gemilerini yürütürken..
Bu işleri düzeltecekler hep VIP'ten girip çıktıkları için rezilliğin farkında bile değiller..
En acısı da bu!..

Hıncal Uluç / Sabah

"İzmir Havaalanı cağdışı"

Facebook Yorum

Yorumlar

xmenx ~ 10 yıl önce
Hıncal Uluç şikayetinde haklı,iç hatlar terminali gerçekten de bu eksikliğe sahip ancak bu konuda bilgisi eksik.Son yapılan,en modern olması gereken terminal diyor ama bahsettiği,son yapılan terminal İzmir Dış hatlar terminali.Bir konuda yazı yazmadan önce doğru bilgi sahibi olmak gerekir.Hele ki Hıncal Uluç gibi her konuda ben doğru bilirim düşüncesinde olan biri.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
OpsOcc ~ 10 yıl önce
Yazının başında Hıncal Uluç "İzmir Havaalanı bu ülkenin enson yapılan terminali" diyor da şikayeti merdivenlerden yana, yani şu anda İç Hatlar olarak kullanılan 1987 yılında hizmete açılmış olan binadan bahsediyor. Terminalin hizmete açılışı 1987, bunun öncesinde inşaat, ihale ve proje yarışması var. Yani bu terminal 1970'lerin ikinci yarısındaki teknoloji ve trende göre dizayn edilmiş o dönemin en modern terminal binası. Yeni Dış Hatlar terminali açıldıktan sonra yapılan restorasyona kadar bu terminalin A Kısmı Dış Hatlar, B Kısmı ise İç Hatlar olarak kullanılıyordu ve yapıldığı dönemde İç Hatlar kısmında uçağa körük bağlantısı olan yegane terminaldi (Evet, yanlış okumadınız o dönemde İstanbul'da bile İç Hatlar'da körük yoktu.). Kısaca terminal yeni felan değil, 25 - 30 yıl öncenin teknolojisine göre yapılıp, 21 sene önce hizmete girmiş oldukça yaşlı bir bina.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
izmir gha ~ 10 yıl önce
sayın uluç izmir iç hatlar terminalinden bahsediyor,yalnız resme dış hatlar terminali koyulmuş,airporthabere duyrulur...ayrıca söyledikleri tamamen doğrudur eski dıs hatlar şimdidin iç hatlar terminali malesef merdiven doludur,hatta bir tek hasta asansörü var o da çalışmıyor,hastaysanız vay halinize...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000