11 Eylül 2015, Cuma 09:43:18

İsveç Brezilya'ya 4.5 milyar euroluk savaş uçağı sattı

İsveç'in Saab firması, Brezilya Hava Kuvvetleri'ne (FAB), 36 Gripen NG modeli savaş uçağı sattığını bildirdi.
  • Iyi rusvet doner bu islerde, teknolji iyi veyA kotu onemli degil. Geri kalmis ulkelerde rusveti aldinmi en iyi diye alirsin kakalanani, halkada sokarsin ornegin Savasan Sahin diye :))Hatirladinmi;)
  • Almanlar niye bu ise girmiyor anlamadim, her turlu motorda Almanlar bir numara
  • Lütfen uçak,savunma teknolojilerini yakından takip edenler,ilgili oldukları konularda yazsınlar, Bilmedikleri,aokumadıkları konularda AHKAM kesmesinler.
  • Brezilya'nın kendi üreticisi yokmuydu? Niye böyle bir şeyi kendileri üretmiyor? En azından Saab ile ortak bir model geliştirebilirlerdi.

Saab Firma Genel Müdürü Håkan Buskhe, firmanın internet sitesinde yer alan açıklamasında, satış karşılığında kendilerine 39,3 milyar kron (yaklaşık 4,5 milyar avro) ödeneceğini, uçakların 2019- 2024 yılları arasında teslim edileceğini belirtti.

Gelecek aydan itibaren Brezilya'dan pilot ve teknisyenlerin İsveç'e geleceğini ifade eden Buskhe, söz konusu kişilere teknik eğitim ve teknoloji transferleri hakkında eğitim verileceğini kaydetti.

Buskhe, Güney Amerika piyasasına da girmek istediklerini, Brezilya ile yapılan işbirliğinin bu açıdan çok önemli olduğunu vurguladı.

İsveç Brezilya'ya 4.5 milyar euroluk savaş uçağı sattı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Bu isler ~ 3 yıl önce
Iyi rusvet doner bu islerde, teknolji iyi veyA kotu onemli degil. Geri kalmis ulkelerde rusveti aldinmi en iyi diye alirsin kakalanani, halkada sokarsin ornegin Savasan Sahin diye :))Hatirladinmi;)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Deutschland ~ 3 yıl önce
Almanlar niye bu ise girmiyor anlamadim, her turlu motorda Almanlar bir numara

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mustafa ~ 3 yıl önce
Lütfen uçak,savunma teknolojilerini yakından takip edenler,ilgili oldukları konularda yazsınlar, Bilmedikleri,aokumadıkları konularda AHKAM kesmesinler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Embaer ~ 3 yıl önce
Brezilya'nın kendi üreticisi yokmuydu? Niye böyle bir şeyi kendileri üretmiyor? En azından Saab ile ortak bir model geliştirebilirlerdi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000