14 Haziran 2011, Salı 14:30:06

İŞTEN ÇIKARILINCA KIYAMETİ KOPARTTILAR…

Teknisyen yetiştirmek üzere MY Teknik bünyesinde açılan kurstan mezun olan 127 kişi aynı şirkette işe başladı. Ancak bu kişilerden 12 tanesi işten çıkartıldı. İşte kızılca kıyametin koparıldığı işten çıkartılma olayının perde arkası...
  • my teknik yönetimi ne kadar haksız olgunun farkında ve cok korkuyorkar.gerek üst düzey yyöneticilerinin burda cevaplar yazması gerekse yeni işten çıkartma yöntemlerinin bulunması,artık direk işten çıkartmak yerine sen yapısalda yapamadın,gel seni 15 gunde surda deneyelim15 gunde ne ögreteckler ki,ne göstersin o arkadaslar.
  • isden cikarilan insanlar .. kimse arkanizdan sil takip oynamadi .. hangardaki en vicdansiz kisi bile uzulmusdur olanlara .. ama bakiyorum ki isden cikarilan insanlar mevcut olan teknisyenlerin arkasindan atip tutuyor .. sizler hakkinizi bu sekildemi ariyorsunuz ? elinizi vicdaniniza koyarak yorumlar yapalim lutfen .. isden ayrilmadinizda 2 ay boyunca ayni ortamda nefes aldiginiz sirt sirta verip calistiginiz teknisyenlerin sucu degildir !!
  • O My technic'e çamur atan arkadaşlar !!! Tamam.İşten çıkarılmışsınız.Kandırılmışsınız.Eyvallah.Halinizi anlıyoruz dedik AMAAA . . . . Yediğin tabağa , içtiğin çeşmeye çamur atmayacaksın arkadaş.2 ay çalışmışsın hangarda o öyle bu böyle atıp tutuyorsun.Sen kimsin ki ??? !! Kimse ingilizce bilmo diosun , daha türkçeyi zor konuşuo diosun , adam gibi bakım yapılmıo diosun .. Sen çok iyi biliosan türkçeyi ingilizceyi uçağı buyur gel benim yerime işe başla... Akıllı ol onlar seni cepten çıkarır...Bi insanın üzerine fazla gidilmez.EMEĞE SAYGI !!!
  • Bazı arkadaşları anlamak mümkün değil burda asıl suçlanması üstüne gidilmesi gereken insanların hayalleri zamanı ve ekmeğiyle oynayan Mytechnic'tir niye bu arkadaşlara yükeleniyorsunuz. Adamlara sadece 3 trilyonluk rant elde edebilmek için böyle bir kurs açıp olmadık sözler vermişler. Tamam bu arkadaşların alacakları eğitim belki yeterli olmayacak yapacakları iş için ama bu Mytecnich'in yapmış olduklarını gözardı etmemizi sağlamaz. Yapılması gereken birlik olup bu tarz firmaların bu tip ihalaelere girmelerrini engellemktir.
Yaklaşık iki yıl önce My Teknik bünyesinde açılan ve iş garantili olarak başlatılan yardımcı teknisyen kursundan başarılı olanlar şirketin vaad ettiği gibi işe başlatıldı .  My Teknik ile  İş-Kur arasında yapılan anlaşma çerçevesinde bu kurslara devam edildi. 
 
Şirket kuralları gereği, iş disiplinine uymayan 12 personelin işine son verildi. İşten çıkartılan bu personel haksız yere işten çıkartıldıklarını ifade ederek soluğu Çalışma Bakanlığı’nda aldı. Hızını alamayan My Teknikzedeler konuyu Başbakanlık'a yazdıkları şikayet dilekçesi ile de dile getirdiler.
 
My Teknik Genel Müdürü Cem İpek işten çıkartılmalarla ilgili olarak AirportHaber’e yaptığı açıklamada ‘Kurstan mezun olan arkadaşlara mezuniyet töreninde şöyle dedim: 'Ben size işe alıyorum ama işten atmama garantisi vermiyorum'. Burası uçuş emniyetinin en hassas olduğu bir müessese. Bu arkadaşları işe başlattık. Ancak işe başlarlarken şirket kuralları ve iş disiplini kendilerine anlatıldı. Birim amirlerimiz de kendilerini takip etmeye başladılar. Dolayısıyla birim amirlerinden gelen raporlar doğrultusunda 12 arkadaşımızın işine son vermek zorunda kaldık’ dedi.
 
Her şirkette olduğu gibi kendi şirketlerinde de çalışma prensibi olduğunu belirten Cem İpek, ‘Teknisyen olmak isteyen bir kişi işin ciddiyetini kavramasını bilecek. Uçak kanadında cep telefonu ile konuşuyorsa, uçuş emniyetinin ciddiyetini kavrayamadıysa, işe gelmeme, mesai kurallarına riayet etmeme gibi tavır içinde ise o arkadaşla çalışmamız mümkün değildir’ şeklinde konuştu.
 
My Teknik’te 670 kişinin istihdam edildiğini söyleyen Cem İpek ‘Bizim İş-Kur ile yapmış olduğumuz anlaşma çerçevesinde istihdamı artırma yönünde destek aldığımız doğrudur. Ancak bir kişi ile ilelebet beraber olma zorunluluğunu kimse bize dikte edemez. Disipline uymayanlarla yollarımızı ayırmak bizim hakkımızdır’ dedi.
 
Hiç bir şekilde art niyetli olmadıklarını ifade eden Cem İpek, ‘Eğer İş-Kur’dan faydalanmak istesek 127 kişi ile yollarımızı ayırırdık. Bizim kalifiye personele, nitelikli personele ihtiyacımız var. İşten personel çıkartmamıza rağmen ihtiyaç duyduğumuz personeli almak için İş-Kur’a yeni müracaatlarımız mevcut’ dedi.
 
©Airporthaber.Com
İŞTEN ÇIKARILINCA KIYAMETİ KOPARTTILAR…

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (68)

Misafir ~ 7 yıl önce
my teknik yönetimi ne kadar haksız olgunun farkında ve cok korkuyorkar.gerek üst düzey yyöneticilerinin burda cevaplar yazması gerekse yeni işten çıkartma yöntemlerinin bulunması,artık direk işten çıkartmak yerine sen yapısalda yapamadın,gel seni 15 gunde surda deneyelim15 gunde ne ögreteckler ki,ne göstersin o arkadaslar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
isden cikarilan insanlar .. kimse arkanizdan sil takip oynamadi .. hangardaki en vicdansiz kisi bile uzulmusdur olanlara .. ama bakiyorum ki isden cikarilan insanlar mevcut olan teknisyenlerin arkasindan atip tutuyor .. sizler hakkinizi bu sekildemi ariyorsunuz ? elinizi vicdaniniza koyarak yorumlar yapalim lutfen .. isden ayrilmadinizda 2 ay boyunca ayni ortamda nefes aldiginiz sirt sirta verip calistiginiz teknisyenlerin sucu degildir !!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
O My technic'e çamur atan arkadaşlar !!! Tamam.İşten çıkarılmışsınız.Kandırılmışsınız.Eyvallah.Halinizi anlıyoruz dedik AMAAA . . . . Yediğin tabağa , içtiğin çeşmeye çamur atmayacaksın arkadaş.2 ay çalışmışsın hangarda o öyle bu böyle atıp tutuyorsun.Sen kimsin ki ??? !! Kimse ingilizce bilmo diosun , daha türkçeyi zor konuşuo diosun , adam gibi bakım yapılmıo diosun .. Sen çok iyi biliosan türkçeyi ingilizceyi uçağı buyur gel benim yerime işe başla... Akıllı ol onlar seni cepten çıkarır...Bi insanın üzerine fazla gidilmez.EMEĞE SAYGI !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Bazı arkadaşları anlamak mümkün değil burda asıl suçlanması üstüne gidilmesi gereken insanların hayalleri zamanı ve ekmeğiyle oynayan Mytechnic'tir niye bu arkadaşlara yükeleniyorsunuz. Adamlara sadece 3 trilyonluk rant elde edebilmek için böyle bir kurs açıp olmadık sözler vermişler. Tamam bu arkadaşların alacakları eğitim belki yeterli olmayacak yapacakları iş için ama bu Mytecnich'in yapmış olduklarını gözardı etmemizi sağlamaz. Yapılması gereken birlik olup bu tarz firmaların bu tip ihalaelere girmelerrini engellemktir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000