23 Haziran 2011, Perşembe 10:59:01

İŞTE YENİ HELİKOPTERLERİMİZ

Türkiye Cumhuriyeti Orman Bakanlığı üç yangın söndürme helikopteri satın aldı.
  • Be-200? Gerisi abesle iştigal...
  • kuyruktan üfüren MD leri de gördük...
  • Sözkonusu helikopterler kazanılan bir ihale sonucu olarak Pan Havacılık A.Ş tarafından yurtdışından kiralanmış ve geçici ithal işlemleri tamamlandıktan sonra Orman Bakanlığı emrinde Türkiye Genelinde Çıkabilecek yangınlara müdahale edecektir. Helikopterler Orman Bakanlığı tarafından satın alınmamıştır.Ayrıca SHGM bu tip helikopterleri TC tesciline almamaktadır. B
  • Rus marka Uçan Tabutlarınız Hayırlı olsun

Her yaz yaşanan orman yangınları ile mücadele etmek amacıyla çözümler üreten Orman Bakanlığı, yıllardır kiralama yöntemiyle Doğu Bloğu ülkelerine milyonlarca lira ödemekten vazgeçti.

Ukrayna menşeili üç helikopter dün akşam 16:45 sularında Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş yaptı.

Helikopterlerin yaz aylarında yangınla etkin mücadelede kullanılacağı belirtilirken, uzun yıllardır kiralama işlemleri nedeniyle Doğu Bloğu ülkeleri kira fiyatlarını fahiş ölçüde yükseltmişti.

1987 model UR-CIS, UR-CIQ ve UR-CIT Ukrayna tescilli Kamov 32T tipi helikopterler, 18 Haziran 2009 tarihinde Muğla’nın Milas ilçesinde barajdan su alırken düşen ve iki kişinin hayatını kaybettiği helikopterlerle aynı modeli taşıyor.

©AirportHaber.com ÖZEL

 
İŞTE YENİ HELİKOPTERLERİMİZ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Misafir ~ 7 yıl önce
Be-200? Gerisi abesle iştigal...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
kuyruktan üfüren MD leri de gördük...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Sözkonusu helikopterler kazanılan bir ihale sonucu olarak Pan Havacılık A.Ş tarafından yurtdışından kiralanmış ve geçici ithal işlemleri tamamlandıktan sonra Orman Bakanlığı emrinde Türkiye Genelinde Çıkabilecek yangınlara müdahale edecektir. Helikopterler Orman Bakanlığı tarafından satın alınmamıştır.Ayrıca SHGM bu tip helikopterleri TC tesciline almamaktadır. B

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Rus marka Uçan Tabutlarınız Hayırlı olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000