13 Mayıs 2009, Çarşamba 13:49:04

İŞTE UÇAK BÖYLE ALEV ALDI (VİDEO)

Southwest Airlines'e ait yolcu uçağı piste inmek üzereyken lastiği alev aldı. Uçaktaki yolcular acil çıkış kapılarından tahliye edilirken görüntüler saniye saniye kaydedildi.
  • Eğer videoda oynama yoksa ve bir kurgu, bir parmaklama yoksa.Zaman geçek zamansa. Herşey çok yavaş. Önlemede çok geç kalındı.Uçak hasar gördü.Yolcu riske atıldı.Yangın hafife alımayacak kadar büyüktü. Kaptana dışarıdan yangın hakkında yeterli bilgi verilmedi mi? Pilot tahliye için nerdeyse kurtarma personeli ve araçlarının gelmesini bekledi.Özellikle yangına müdahalede çok geç kalındı.Ya İtfaiye uyuyordu yada ihbarda bilerek gecikıldi. .Yerden lastik yangını çok hafife alındı ve büyük hata yapıldı. Havaalanı sıfır puan aldı.Tahliye tam bir rezaletti yolculardan biri evrak çantasını slidedan aşağı attı sonra dağılan evraklarını topladı. Kabin ekibide sıfır puan aldı.Ya yangın büyüseydi. Ya uçak tam dolu olsaydı.
  • mayday için geç kalınmış.
  • Kurallara göre, pilotun hemen uçağı tahliye etmesi gerekmiyor mu? İllaki lastikteki yangının hemen kanatlara erişmesi mi gerekiyordu? Çok ilginç bir durum! O uçakta o an yolcu olmak istemezdim. Ne kadar geç bir tahliye süreci yaşanmış
  • sorun uçak piste tekerlek koyduğunda başladığından dolayı ekiplerde hazırlıksız yakalanmışlardır..ancak bir havalimanı kurtarma ekipleri her zaman her şeye hazırlıklı olmalıdır!..boşaltma işlemide gerçekten çok geç bi sürede yapılıyor..ancak elbet onunda geçerli bi nedeni vardır!!..

Southwest Airlines firmasından yapılan açıklamada, pilotun uçağı indirmeyi başardığı, olayda ölen ya da yaralanan olmadığı belirtildi.

İşte uçağın alev aldığı o an:

İŞTE UÇAK BÖYLE ALEV ALDI (VİDEO)

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 9 yıl önce
Eğer videoda oynama yoksa ve bir kurgu, bir parmaklama yoksa.Zaman geçek zamansa. Herşey çok yavaş. Önlemede çok geç kalındı.Uçak hasar gördü.Yolcu riske atıldı.Yangın hafife alımayacak kadar büyüktü. Kaptana dışarıdan yangın hakkında yeterli bilgi verilmedi mi? Pilot tahliye için nerdeyse kurtarma personeli ve araçlarının gelmesini bekledi.Özellikle yangına müdahalede çok geç kalındı.Ya İtfaiye uyuyordu yada ihbarda bilerek gecikıldi. .Yerden lastik yangını çok hafife alındı ve büyük hata yapıldı. Havaalanı sıfır puan aldı.Tahliye tam bir rezaletti yolculardan biri evrak çantasını slidedan aşağı attı sonra dağılan evraklarını topladı. Kabin ekibide sıfır puan aldı.Ya yangın büyüseydi. Ya uçak tam dolu olsaydı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
mayday için geç kalınmış.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Kurallara göre, pilotun hemen uçağı tahliye etmesi gerekmiyor mu? İllaki lastikteki yangının hemen kanatlara erişmesi mi gerekiyordu? Çok ilginç bir durum! O uçakta o an yolcu olmak istemezdim. Ne kadar geç bir tahliye süreci yaşanmış

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
sorun uçak piste tekerlek koyduğunda başladığından dolayı ekiplerde hazırlıksız yakalanmışlardır..ancak bir havalimanı kurtarma ekipleri her zaman her şeye hazırlıklı olmalıdır!..boşaltma işlemide gerçekten çok geç bi sürede yapılıyor..ancak elbet onunda geçerli bi nedeni vardır!!..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000