09 Ağustos 2012, Perşembe 09:00:40

İŞTE UÇAĞIN DÜŞTÜĞÜ AN!

Küçük bir uçakta yaşanan talihsiz kaza yolculardan biri tarafından an be an kaydedilmiş...
  • uçak belli ki irtifa alamıyor, muhtemelen maksimum kalkış ağırlığını geçmiş ve benim anlamadığım pilot hala oldukça alçak bir irtifadan tepe ve ağaçlık alana doğru uçmaya devam ediyor. ortada tehlikeli bir durum olduğu belli, geri dönmeli ve sağ salim inmeliydi...
  • tirmanis excess thrust a baglidir, ne flapi. flapla mlapla tirmanilmaz, flap drag artirir bu da excess thrust i azaltir. bari videoda okudugu yorumlari buraya yazip bilmislik yapanlardan olun. umarim pilot falan degildir bunu yazan arkadas, oyleyse de allaha emanet ucuyorsunuz belli ki.
  • Uçak aşırı yüklenmişe benziyor. Kalkış yaptığı irtifaya göre ne kadar yük taşıyabileceğinin, nekadar kalkış rulesi olacağının hesabı yapılmalıydı. Kaldı ki kalkış rulesi uzunluğuna bakılırsa limitlerin çok üzerinde kalkmışlar.
  • flapları varmı uçağın bilmiyorum tam göremedim ama eger varsa flap açarak kurtulurmuş gibi duruyor. geçmiş olsun...

Küçük bir uçakla seyahat eden 4 kişi, adeta ölümden dönmüş. Pilot ve beraberindeki 3 kişi küçük bir uçakla yolculuğa başlamalarının hemen ardından talihsiz bir kaza geçirerek zor anlar yaşadı.

Uçak, dağlık bir alanda yükselmeye çalışmasına rağmen tam olarak irtifa kazanamadan düştü. Kazadan pilot yaralı olarak kurtulurken 3 kişi ise hafif sıyrıklarla atlattı.

İşte o görüntüler.

İŞTE UÇAĞIN DÜŞTÜĞÜ AN!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

cık cık cık ~ 6 yıl önce
uçak belli ki irtifa alamıyor, muhtemelen maksimum kalkış ağırlığını geçmiş ve benim anlamadığım pilot hala oldukça alçak bir irtifadan tepe ve ağaçlık alana doğru uçmaya devam ediyor. ortada tehlikeli bir durum olduğu belli, geri dönmeli ve sağ salim inmeliydi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
haydi hayirli traslar ~ 6 yıl önce
tirmanis excess thrust a baglidir, ne flapi. flapla mlapla tirmanilmaz, flap drag artirir bu da excess thrust i azaltir. bari videoda okudugu yorumlari buraya yazip bilmislik yapanlardan olun. umarim pilot falan degildir bunu yazan arkadas, oyleyse de allaha emanet ucuyorsunuz belli ki.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
lah ~ 6 yıl önce
Uçak aşırı yüklenmişe benziyor. Kalkış yaptığı irtifaya göre ne kadar yük taşıyabileceğinin, nekadar kalkış rulesi olacağının hesabı yapılmalıydı. Kaldı ki kalkış rulesi uzunluğuna bakılırsa limitlerin çok üzerinde kalkmışlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
flap ~ 6 yıl önce
flapları varmı uçağın bilmiyorum tam göremedim ama eger varsa flap açarak kurtulurmuş gibi duruyor. geçmiş olsun...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000