07 Ekim 2016, Cuma 11:09:21

İşte Türkiye'nin yerli uçağı

Türkiye'nin üreteceği yerli uçak TRjet'in örneği olacak Dornier İstanbul Airshow'da tanıtıldı.
  • Daha büyüğünü de yapacağız inşallah.
  • emeklemeden yürüyeniniz var mı aranız da ? dünden bugün'e atılmış en iyi adım olacak. sivil havacılığın temelleri bu uçak üzerinden atılacak .
  • bu nasıl iş üzerinde british yazan adı sanı belli olan uçak nasıl yerli oluyor. KARA Elvan yada Mehmet aurello gibi yerli. Onların yerliliği sempatik ama bu uçakta o da yok... insanların aklı ile alay etmek değil mi? Sinan Çetin'in oğlunu serbest bırakan ülkenin hukukundan, ülke futbol takımı Fatih terimle yönetilen ülkeden ne olur ki ne üretsin...
  • Bravo bu uçağı üretme kararını verenlere. N' apacağınızı sanıyorsunuz. Bununla mı teknoloji çağını yakalayacaksınız? Nal toplarsınız ancak. Ruslar, Çinliler, Japonlar hatta Hintliler bile bölgesel uçak yapma yarışında. Bakın, onlar ya Embraer' den ya da Bombardier' den esinlenip prototip geliştirmişler. Uçaklar 4 üncü nesil. Bakın Borajet' in anlaşmasını imzaladığı E2 jetler de, 5 inci- 6 ncı nesil. Tonaj ve kapasiteleri değil ama Teknolojileri A380, A350, B787 seviyesinde. Bu uçağa karar veren bizdekiler daha akıllı olduklarını düşünüyor olmalılar. Belki de bu firmanın verdiği avanta daha kıyak gelmiştir. Kağnıdan uçağa geçince böyle olur. Yapın yapın. Uçuramayınca içinde tavuk besler, Tavuk kümesi yaparsınız. Olmadı içine girer aç kalınca da uykuda kendinizi darı ambarında görürsünüz. Uçak yapmak kim siz kim deyince kızıyorsunuz ya? Yapıp yapamayacağınız ortada. İyisimi siz aç aç uyumaya devam edin.

Türkiye'nin üreteceği yerli uçak TRjet'in örneği olacak Dornier İstanbul Airshow'da tanıtıldı.

British Airways adına uçan ve dün Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan'ı da İstanbul'a getiren uçak, ilgi odağı oldu. Dünyada şu an üretimi yapılmayan ancak mevcut uçakların uçuşa devam ettiği Donier, artık Türk markasıyla üretilecek.

32 kişilik kapasitesiye sahip uçağın ilk etapta aynı kapasiteyle üretileceği daha sonra ise kapasitenin 70 kişiye çıkarılacağı öğenildi.

Dün Airshow'un açılışında açıklamalarda bulunan Sierra Nevada Corporation'ın (SNC) Üst Yöneticisi Fatih Özmen, yerli uçağın 2023 yılına kadar üretileceğini açıklamıştı.

Türk markalarıyla çalışılacağını vurguayan Özmen, yerli yolcu uçağı için Türk havacılığının alt yapısını kullanacaklarını vurguldı.

İşte Türkiye'nin üreteceği yerli uçak:İşte Türkiye'nin yerli uçağı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (82)

batur ~ 1 yıl önce
Daha büyüğünü de yapacağız inşallah.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
teknisyen ~ 2 yıl önce
emeklemeden yürüyeniniz var mı aranız da ? dünden bugün'e atılmış en iyi adım olacak. sivil havacılığın temelleri bu uçak üzerinden atılacak .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Üzerinde british yazıyor ~ 2 yıl önce
bu nasıl iş üzerinde british yazan adı sanı belli olan uçak nasıl yerli oluyor. KARA Elvan yada Mehmet aurello gibi yerli. Onların yerliliği sempatik ama bu uçakta o da yok... insanların aklı ile alay etmek değil mi? Sinan Çetin'in oğlunu serbest bırakan ülkenin hukukundan, ülke futbol takımı Fatih terimle yönetilen ülkeden ne olur ki ne üretsin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kümes ~ 2 yıl önce
Bravo bu uçağı üretme kararını verenlere. N' apacağınızı sanıyorsunuz. Bununla mı teknoloji çağını yakalayacaksınız? Nal toplarsınız ancak. Ruslar, Çinliler, Japonlar hatta Hintliler bile bölgesel uçak yapma yarışında. Bakın, onlar ya Embraer' den ya da Bombardier' den esinlenip prototip geliştirmişler. Uçaklar 4 üncü nesil. Bakın Borajet' in anlaşmasını imzaladığı E2 jetler de, 5 inci- 6 ncı nesil. Tonaj ve kapasiteleri değil ama Teknolojileri A380, A350, B787 seviyesinde. Bu uçağa karar veren bizdekiler daha akıllı olduklarını düşünüyor olmalılar. Belki de bu firmanın verdiği avanta daha kıyak gelmiştir. Kağnıdan uçağa geçince böyle olur. Yapın yapın. Uçuramayınca içinde tavuk besler, Tavuk kümesi yaparsınız. Olmadı içine girer aç kalınca da uykuda kendinizi darı ambarında görürsünüz. Uçak yapmak kim siz kim deyince kızıyorsunuz ya? Yapıp yapamayacağınız ortada. İyisimi siz aç aç uyumaya devam edin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Helal Olsun ~ 2 yıl önce
Ağzına sağlık, dünya da ve ülkemizdeki sivil havacılık profilini ve gelişimini en iyi özetleyen yorum...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000