13 Nisan 2015, Pazartesi 08:45:51

İŞTE PATLAYAN MOTORUN GÖRÜNTÜSÜ

Geçtiğimiz günlerde Atatürk Havalimanı'nda kalkışa geçtiği sırada motoru patlayan ve ilk olarak AirportHaber'in duyurduğu Qeshm Air'in uçağının son hali, yaşanan tehlikeyi gözler önüne serdi.
  • Motorlarda. Turbin patlamaz. Amma soyle olur. Yabanci bir cisim emmisse. O zaman butun tubinler Yani. Yuksek tazik turbini ve alcak tazik Turbininde Sikisma meydana Gelir gaz birikimi olur ve. Patlama meydana gelir. Arkadasin dedigi gibi. Yam yanma olmasa alev uzamasi olur.
  • Atatürk havalimanının "sürülmüş tarladan" farkı yok.özellikle F taksiyoluE4 ile E5 arası.D taksi yolu B9 taksiyolu ile N5 park yeri hizasına kadar olan bölgeler tam bir rezalet.buralarda süratiniz 10 KT üzerine çıktığı anda uçak rodeo beygiri gibi zıplamaya başlıyor.hele yağmurlu havalarda rezaleti tanımlayacak sözcük bulamıyorum.bu olay inanın çok daha büyük bir belanın ayak sesleri .korkum odur ki DHMI bu kafayla devam ederse çok yakında dünya çapında bir felakete yada rezalete sebep olacak.inşallah önlem alırlar.
  • Sen duyurdun ama Avherald dün gece yayına aldı fotoğrafları.Yavaş davrandınız
  • Patlama diil bu. Turbin inlet guide kanatları bi şekilde hasar görmüş.çekilen havanın akış yönü bozulduğu için kompresör kanatlarında hava gerektiği gibi basınçlanamamıştır ve türbinde alev uzaması meydana gelmiş olabilir. Kompresör son kademede hava gereken basınç ve sıcaklık değerine ulaşamazsa türbine püskürtülen yakıt gerektiği değerde yanamaz ve alev uzaması olabilir. Türbin patlamaz arkadaşlar

Geçtiğimiz günlerde Atatürk Havalimanı'nda kalkışa geçtiği sırada motoru patlayan ve ilk olarak AirportHaber'in duyurduğu Qeshm Air'in uçağının son hali, yaşanan tehlikeyi gözler önüne serdi.

Geçtiğimiz hafta Atatürk Havalimanı'ndan kalkarak Tahran'a gidecek Qeshm Air'in Airbus 300B4 tipi yolcu uçağının sağ motoru patlamış ve ciddi bir tehlike atlatılmıştı.

İşte o uçağın motoru:

AIRPORTHABER OLAYI TÜRKİYE'YE BÖYLE DUYURMUŞTU:

İŞTE PATLAYAN MOTORUN GÖRÜNTÜSÜ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Motorlarda. Turbin patlamaz. Amma soyle olur. Yabanci bir cisim emmisse. O zaman butun tubinler Yani. Yuksek tazik turbini ve alcak tazik Turbininde Sikisma meydana Gelir gaz birikimi olur ve. Patlama meydana gelir. Arkadasin dedigi gibi. Yam yanma olmasa alev uzamasi olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yolcu ~ 3 yıl önce
Atatürk havalimanının "sürülmüş tarladan" farkı yok.özellikle F taksiyoluE4 ile E5 arası.D taksi yolu B9 taksiyolu ile N5 park yeri hizasına kadar olan bölgeler tam bir rezalet.buralarda süratiniz 10 KT üzerine çıktığı anda uçak rodeo beygiri gibi zıplamaya başlıyor.hele yağmurlu havalarda rezaleti tanımlayacak sözcük bulamıyorum.bu olay inanın çok daha büyük bir belanın ayak sesleri .korkum odur ki DHMI bu kafayla devam ederse çok yakında dünya çapında bir felakete yada rezalete sebep olacak.inşallah önlem alırlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Güncelleme ~ 3 yıl önce
Sen duyurdun ama Avherald dün gece yayına aldı fotoğrafları.Yavaş davrandınız

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Patlama diil bu. Turbin inlet guide kanatları bi şekilde hasar görmüş.çekilen havanın akış yönü bozulduğu için kompresör kanatlarında hava gerektiği gibi basınçlanamamıştır ve türbinde alev uzaması meydana gelmiş olabilir. Kompresör son kademede hava gereken basınç ve sıcaklık değerine ulaşamazsa türbine püskürtülen yakıt gerektiği değerde yanamaz ve alev uzaması olabilir. Türbin patlamaz arkadaşlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000