25 Şubat 2009, Çarşamba 22:55:20

İŞTE KAZANIN VİDEO GÖRÜNTÜSÜ

Türk Havayolları’nın Amsterdam’da düşen uçağının polis helikopterden çekilen görüntülerini Hollanda Televizyonu NOS TV böyle yayınladı.
  • iyi tarafi yabanci bir ulkede oldu turkiyede iniek yer bulamazdi yasiyanda olurdu sonrasinda eyyy yonetim ozellestire ozellestire geriye ne kaldi teknik satildi yetisemez yer hizmetleri satildi kalite duser heryere sefer duzenlenir ucak yer gormez ordan oraya sorarim degermi ve bir yonetici bugune kadar bir operasyon nasil duzenlenir bir ucak nasil hazirlanir nasil sefere cikar hic gelip yerinde gormusmu? sorarim calisan takdir gormemis is kaybi kaygisi ile ne kadar verim beklersin eskiden deger vardi takdir bile kalmadi vardi azda olsa simdik minnettarlik vardi artik yok ne olur thy devletindi turkiyenindi ve birakin oyle kalsin ozellestirmelere hayir riskle yapilan ucuslara hayir sorumsuzlara hayir birakin kendi icimizde buyutelim
  • hızla buyuyen bir şirket dunya sıralamasında ilk 5 e girip liderliğe oynayan bır kurum ve boyle bır olayla onu kesılen yaralanmasına sebeb olunan yıne bu şirket,pılotaj hatası yok,ucus arızası yok ozman nevar? kule neden pistte acıl durum oldugunu soyleyıp konumunu korumasını ıstıyor,pılotumuz baska bir piste ınmek ıstıyor bunada hayır konumunu koru dıor,bunda bişeler var ama hayırlısı..
  • Görüntülerin detaylarına bakıldığında; kuyruğun ilk yere vurduğu nokta ile uçağın durduğu mesafenin kısalığı, gövdenin kırılış şekli, wingletlerin sadece üst uçlarının kırılmış olması, motorların uçağın ilersinde duruyor olması gibi noktalar göz önüne alınırsa, uçağı stall sonucu düştüğü anlaşılıyor. Zaten kazadan kurtulan yolcuların ifadeleride stall olduklarını anlatıyor. Ama insanlarımıza medya aracılığıyla bu güne kadar stall'ün ne demek olduğu yada nasıl gerçekleştiği ile ilgili en ufak bir bilgi aktarılmadığı için kurtulan yolcular bunu ancak hava boşluğuna düştük diye tarif ediyorlar. Bir kaptan pilot çıkıpta stall'ün ne olduğunu medya aracılığıyla kamuoyuna açıklarsa bu kadar bilgi kirliliğinin de önüne geçilmiş olur.
  • Bir gariplik var gibi slide lar neden patlamamış? Uçak iniş yönünde yere vurmuş ve yaklaşma istikamtinde momentumla sürüklenmiş. Yapısal olarak kuyruk en yüksek bükülmeye maruz kaldığı için gövde sürüklenme sonucu durmasına rağmen inertia nedeniyle kuyruk gövdeyi geçerek durmuş gibi gözüküyor. ilk vurduğu yerde yatay stab.ler kaldığına göre AOA pozitifmiş sanırım. Aslında uçak iniş istikametinde,landing configde olması gereken AOA de yaklaşmış ama yere çok erken oturmuş. Güç kaybı ??? wingletlerin üst kısımları nasıl kırılmış??? Boengciler yardım??

 

 

 

 

 

 Bu görüntüler sadece Airporthaber'de

İŞTE KAZANIN VİDEO GÖRÜNTÜSÜ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Misafir ~ 9 yıl önce
iyi tarafi yabanci bir ulkede oldu turkiyede iniek yer bulamazdi yasiyanda olurdu sonrasinda eyyy yonetim ozellestire ozellestire geriye ne kaldi teknik satildi yetisemez yer hizmetleri satildi kalite duser heryere sefer duzenlenir ucak yer gormez ordan oraya sorarim degermi ve bir yonetici bugune kadar bir operasyon nasil duzenlenir bir ucak nasil hazirlanir nasil sefere cikar hic gelip yerinde gormusmu? sorarim calisan takdir gormemis is kaybi kaygisi ile ne kadar verim beklersin eskiden deger vardi takdir bile kalmadi vardi azda olsa simdik minnettarlik vardi artik yok ne olur thy devletindi turkiyenindi ve birakin oyle kalsin ozellestirmelere hayir riskle yapilan ucuslara hayir sorumsuzlara hayir birakin kendi icimizde buyutelim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
hızla buyuyen bir şirket dunya sıralamasında ilk 5 e girip liderliğe oynayan bır kurum ve boyle bır olayla onu kesılen yaralanmasına sebeb olunan yıne bu şirket,pılotaj hatası yok,ucus arızası yok ozman nevar? kule neden pistte acıl durum oldugunu soyleyıp konumunu korumasını ıstıyor,pılotumuz baska bir piste ınmek ıstıyor bunada hayır konumunu koru dıor,bunda bişeler var ama hayırlısı..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Görüntülerin detaylarına bakıldığında; kuyruğun ilk yere vurduğu nokta ile uçağın durduğu mesafenin kısalığı, gövdenin kırılış şekli, wingletlerin sadece üst uçlarının kırılmış olması, motorların uçağın ilersinde duruyor olması gibi noktalar göz önüne alınırsa, uçağı stall sonucu düştüğü anlaşılıyor. Zaten kazadan kurtulan yolcuların ifadeleride stall olduklarını anlatıyor. Ama insanlarımıza medya aracılığıyla bu güne kadar stall'ün ne demek olduğu yada nasıl gerçekleştiği ile ilgili en ufak bir bilgi aktarılmadığı için kurtulan yolcular bunu ancak hava boşluğuna düştük diye tarif ediyorlar. Bir kaptan pilot çıkıpta stall'ün ne olduğunu medya aracılığıyla kamuoyuna açıklarsa bu kadar bilgi kirliliğinin de önüne geçilmiş olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Bir gariplik var gibi slide lar neden patlamamış? Uçak iniş yönünde yere vurmuş ve yaklaşma istikamtinde momentumla sürüklenmiş. Yapısal olarak kuyruk en yüksek bükülmeye maruz kaldığı için gövde sürüklenme sonucu durmasına rağmen inertia nedeniyle kuyruk gövdeyi geçerek durmuş gibi gözüküyor. ilk vurduğu yerde yatay stab.ler kaldığına göre AOA pozitifmiş sanırım. Aslında uçak iniş istikametinde,landing configde olması gereken AOA de yaklaşmış ama yere çok erken oturmuş. Güç kaybı ??? wingletlerin üst kısımları nasıl kırılmış??? Boengciler yardım??

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000