28 Şubat 2009, Cumartesi 11:40:09

İŞTE KAZADAN HEMEN SONRA ÇEKİLEN DEHŞET VERİCİ GÖRÜNTÜLER

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Amsterdam uçuşu sırasında düşmesinin hemen ardından çekilen görüntüler kaza sonrası yaşanan korku ve telaşı gözler önüne serdi.
  • pardon da o şahıs ne alaka bu görüntüleri çekmiş,insanları kurtaracağına çekim yapmış,nasıl bi rvicdandır bu,nasıl bir zihniyetttir,ne insanlık dışı bir harekettir bu,bir hostes ve insan olarak o şahsı allaha havale ediyorum..
  • 40 FLAPLI NORMAL CONFIGURATION LANDING DISTANCE AND APPROACH SPEED B.737 UÇAĞININ QRH İNDE AĞIRLIĞA GÖRE ŞÖYLEDİR: 915 VE 2280 MT. ARASINDA İNİŞ MESAFESİ DEĞİŞMEKTEDİR.AMS 1.8 R PİSTİ ZATEN BUNUN İÇİN UYGUNDUR. VREF SPEED LER İSE: 40 TON : 108 KT. 80 TON :155 KT.DIR. YANİ FİNAL APPROACH SEGMENT D(1500 FT.)40 FLAPTA-İNİŞ TAKIMLARIAŞAĞIDA YAKLAŞIK 59 İLA 68 N1 DEĞERİNDE OLMASI GEREKEN MOTOR GÜCÜ LAZIMKEN-UÇAĞIN NE ŞEKİLDE 117 KT.LA YAKLAŞTIĞININ AÇIKLANMASI GEREKECEK.UÇAKTA MİNİMUM 122 KT SÜRAT OLMASI GEREKMEZMİYDİ?MANUEL YAPILAN SON YAKLAŞMALARDA PİLOT REAKSİYON SÜRESİ DAİMA GECİKMELİ OLMAKTAMIDIR?T.H.Y DE EĞİTİM KRİTERLERİ NEDİR?2 YIL UZUN BİR SÜRE DEĞİLMİDİR İKİNCİ PİLOT İÇİN?
  • Ben de çekebileceğimi sanmıyorum ama çeken şahsa da saygısızlık etmemeli,kimse olay sonrası psikolojiyi ve insanların yaşadıklarını tahmin edemez,belki de yardım ettikten ve yapılacak birşey kalmadıktan sonra çekilmiştir,bence tepki gösterilecekse Hollanda yardım ekibinin criminal suç diyerek kokpite neden dokunmadığı sorgulanmalı,bu konu üzerine gidilmeli,pilotun o anlarda yaşadığı artık biliniyor
  • bu görüntüleri ceken insan ziyanı şahsiyete yazıklar olsun binlerce kez.senın gibilere birşey olmaz zaten.hayat kurtaran ınsanlara yardım edecegine çıkar derdine düşmüş.

AirportHaber’e ulaşan görüntülerde, uçağın parçalanmış hali ve bağırışlar kameralara yansıyor. Görüntüler çekildiği sırada ise uçak içinde yaşayanların olup olmadığı bilinmiyor…

İşte o görüntüler

 

İŞTE KAZADAN HEMEN SONRA ÇEKİLEN DEHŞET VERİCİ GÖRÜNTÜLER

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 9 yıl önce
pardon da o şahıs ne alaka bu görüntüleri çekmiş,insanları kurtaracağına çekim yapmış,nasıl bi rvicdandır bu,nasıl bir zihniyetttir,ne insanlık dışı bir harekettir bu,bir hostes ve insan olarak o şahsı allaha havale ediyorum..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
40 FLAPLI NORMAL CONFIGURATION LANDING DISTANCE AND APPROACH SPEED B.737 UÇAĞININ QRH İNDE AĞIRLIĞA GÖRE ŞÖYLEDİR: 915 VE 2280 MT. ARASINDA İNİŞ MESAFESİ DEĞİŞMEKTEDİR.AMS 1.8 R PİSTİ ZATEN BUNUN İÇİN UYGUNDUR. VREF SPEED LER İSE: 40 TON : 108 KT. 80 TON :155 KT.DIR. YANİ FİNAL APPROACH SEGMENT D(1500 FT.)40 FLAPTA-İNİŞ TAKIMLARIAŞAĞIDA YAKLAŞIK 59 İLA 68 N1 DEĞERİNDE OLMASI GEREKEN MOTOR GÜCÜ LAZIMKEN-UÇAĞIN NE ŞEKİLDE 117 KT.LA YAKLAŞTIĞININ AÇIKLANMASI GEREKECEK.UÇAKTA MİNİMUM 122 KT SÜRAT OLMASI GEREKMEZMİYDİ?MANUEL YAPILAN SON YAKLAŞMALARDA PİLOT REAKSİYON SÜRESİ DAİMA GECİKMELİ OLMAKTAMIDIR?T.H.Y DE EĞİTİM KRİTERLERİ NEDİR?2 YIL UZUN BİR SÜRE DEĞİLMİDİR İKİNCİ PİLOT İÇİN?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Ben de çekebileceğimi sanmıyorum ama çeken şahsa da saygısızlık etmemeli,kimse olay sonrası psikolojiyi ve insanların yaşadıklarını tahmin edemez,belki de yardım ettikten ve yapılacak birşey kalmadıktan sonra çekilmiştir,bence tepki gösterilecekse Hollanda yardım ekibinin criminal suç diyerek kokpite neden dokunmadığı sorgulanmalı,bu konu üzerine gidilmeli,pilotun o anlarda yaşadığı artık biliniyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
bu görüntüleri ceken insan ziyanı şahsiyete yazıklar olsun binlerce kez.senın gibilere birşey olmaz zaten.hayat kurtaran ınsanlara yardım edecegine çıkar derdine düşmüş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000